Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:20 28.04.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Открих основната разлика между ББ и Станишевнови [re: Liya]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано12.07.12 09:38



Като харесваш есенцата ми, купи си книжката ми.





Като я прочетеш, ако ти харесва, ще ти дам линк към извора.

Наминах към Споделено - вкратце тук публиката ми допада повече.

ПП А за "оня" клуб не си познала (ти си мислиш за третия, от който ме изгониха (има и други)). Този е един друг - извън дира, и там наистина няма нито, ама нито един, дето да съжалява, че ме няма. Няма проблем - когато нещата са взеимни, всичко е наред.



Тема Чалганови [re: дядo]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано12.07.12 10:54



Имам физическа непоносимост към чалгата. Като ги чуя да завият на умряло разните Николини и Веселини или пък меракът на чичо Денчо да цепне дънките на непълнолетната Радка, и направо храносмилателната ми система напира да си каже мнението.

Обаче!

Ровча си снощи по ютубата и стигам до Горан Брегович.

Сега, ако трябва да сме точни, "чалга", на турски просто значи музика, а в българския се е наложила като понятие (още преди "цигансикте" изпълнения на Тодор Колев) за циганско-сватбарска музика, изпълнявана най-често от по-препечените ни съграждани.

От тази гледна точка произведенията на Горан Брегович са си пар екселанс чалга, но ритъмът ме хваща за пръста и натиска ли натиска "replay".

Опитвам се да се оправдая, че е заради комично-сатирично-самоироничните текстове, но такива има и в другата чалга, известна още като поп-фолк. Що тогава това ми харесва, пък онова... да кажем не.

Не ще да е и ритъмът - и двете лягат къде по-плътно, къде по-обтекаемо върху турския кючек.

А кажете ми що така!

Те го те и парчето, което...





Тема Топлонови [re: дядo]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано12.07.12 16:17



Вървя си по една от централните софийски улици. Всъщност не си вървя, а отивам. И по-точно – отивам на работа. Средата на юли е. Топло. Още час и ще стане горещо. Модата, или по-точно липсата на мода, дава свобода на въображението. Мъжете сме, както може да се очаква, прозаични – панталони от тънък светъл плат и извадена над тях риза независимо дали е пригодена за такова носене или не. Тук-там се откроява младеж с тъмен костюм – фирмена политика или надежда за попадане в полезрението на този, от когото зависи кариерата, и възрастни мъже с прошарена или почти липсваща коса в овехтял костюм „катр сезон” или несъотвестващи си сако и панталон – навик от дългогодишното носене на костюм или „зимно време без торбичка, лятно време без абичка…”

Виж жените. Ах, жените! За да ги подредя в някакви категории, ще ми трябва таблица с поне три и половина милиона реда, ако се огранича само до българките. Има обаче една обща характеристика – плът. Мнооого плът! Възрастта почти няма значение – момиченцата са деца, девойките (всъщност откъде започват девойките?) бързат да догонят какичките, какичките (докъде стигат какичките?) са извадили всичко на сергията в дива конкуренция за „купувачи”, а лелките (ако питаш тях такова понятие не съществува) гледат да не изостават, макар че пазвите им вече са заприличали на мачкан лак – не на цвят, разбира се. Бабите – на бабите пък изобщо не им пука какво ще се показва и откъде, стига поне малко да охладят тленната опаковка на душата, която напира да се изпари от горещината.

Гледам всичката тази плът и се сещам… за секс естествено. „Сещам се”, защото отдавна това е престанало да е основната ми мисъл. Сещам се, че отдавна, когато не ми се налагаше да се сещам, това, което се виждаше бяха бедра. За останалото трябваше да се досещаш по формата на опаковката. Е, тогава опаковката рядко лъжеше, да не говорим за съвременните технологии, при които дори на пипане не можеш да си сигурен дали стоката е автентична. Телевизията криеше всичко. На входа на кината стояха строго учителите ни, за да ни предпазят от грозната и травмираща гледка на гола женска гръд, която ако мигаш по-често може и да пропуснеш. Списания – в модните, ако си чак толкова извратен, можеш да се радваш на сутиени, заемащи една трета от торса на моделката и сякаш изковани като рицарски брони, с много тегели, оформящи стандартна островърха пирамида, маскираща всяка естествена заобленост. Имаше едно немско списание „Кино-фото-магазин”. Ако имаш късмет може и да улучиш единствения брой в годината с „актова” черно-бяла снимка на гол женски силует, три-четвърти гръб, контражур.

Да! Нямаше плът. Но имаше фантазия. Имаше магия! И цялото ти тяло се разтреперваше стигнеше ли се до първото копче.

Сега. Сега какво? Сега и да искаш, не можеш нищо да фантазираш. Всичко е пред теб – на мегапикселова снимка и 3D филм, в кината, по телевизията, тапицирало будките за вестници, по билбордове и витрини… и най-много – на живо – в офиса, на улицата, в автобуса – точно под носа ти.

Едно време се виехме като индийски кобри за да надникнем в пазвата на момичето и да видим от къде се разделят гърдите й. Сега, ако не внимаваш, ще видиш точно къде се разделят краката й.

Сексът от повод за убийство и самоубийство, че даже и за войни, стана повод за присмех, ако на 12 още не си се пробвал. При това водещи са момичетата. Минетът от проява на най-дълбока интимност и себеотдаденост или пълна пропадналост, вече е приравнен към целувката без език и приложен самостоятелно, не се брои за секс.

При практическата липса на брак и трайност на „постоянния” партньор по-кратка от тази на чифт китайски обувки, изневярата, от смъртен грях, се превърна в проява на елементарна разсеяност.

И сексът… сексът си дойде на мястото – там където го е поставила изначално природата – като средство (все още) за продължаване на рода и безплатно развлечение извън програмата на Европейското по футбол.



Тема Re: Топлонови [re: дядo]  
Автор Deviance (Shadowchaser)
Публикувано12.07.12 18:22



Носталгия а?

Иначе хубаво написано. Браво дядо дерзай

в някои живее доброто в други злото а в трети глисти

Тема Re: Топлонови [re: Deviance]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано12.07.12 19:25



Бе точно в тази насока, нямам носталгия.

Имам носталгия примерно към осигурената работа, което те спасява от пълна безизходица, в каквато сега мога да попадна за секунди. Към липсата или поне редкостта на квартирните кражби, към по-добрите отношения между хората, към нормалността да поканиш или да отидеш на гости по всяко време и да те посрещнат или да ги посрещнеш с каквото имаш без притеснението, че трябва да се отсрамиш подходящо, към желанието на всеки да се изкара по-интелигентен, а не като сега - по-голям простак... такива неща.

Естествено, ясно ми е, че това няма как да стане.



Тема Re: Открих основната разлика между ББ и Станишевнови [re: дядo]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано12.07.12 20:39



Поздравявам те за смелостта да издадеш книга!
Обичам да държа книга в ръцете си, но не ме напусна усещането, че те чета в клубовете. Има хубави историйки!
Изпратих книгата ти и на една любопитница в чужбина, така че из Европа ще станеш прочут!

Бъди здрав!





Тема Re: Открих основната разлика между ББ и Станишевнови [re: Фиши]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано12.07.12 21:21



Защото СИ МЕ ЧЕЛА в клубовете. Стилът е един и същ, а и голяма част от историите са пускани в клубовете.

Всъщност нито една не е писана за книга. Книгата стана случайно.

Да издадеш книга не е никаква смелост. Виж, да я продадеш, си иска доста унижение. В този аспект - книгата е качена като електронна в Amazon точно с надеждата, че българи в чужбина ще я намерят подкрепяща решението им да напуснат овреме. :))). За българските "електрончици" всеки момент трябва да излезе в biblio.bg.

В Amazon излезе за 3 часа след попълване на елементарна форма и качване на файла в word, при срок за чуждоезични книга 48 часа. В библио днес беше 12-ти работен ден след подписване на 4 страници договор на място и предаване на файла за конвертиране от word в epub. Срокът е... "скоро".

Равносметка за два месеца - тираж 350, продадени 44 , подарени 69. Необходими продажби за възвръщане на инвестицията (и връщане на дълга) - 164.

Последният абзац като полезна информация за желаещите да издават книги.

PS Ти си още едно доказателство, че няма нужда да се местя в други клубове - който иска, ще ме намери.

Приятна вечер!



Тема Re: Открих основната разлика между ББ и Станишевнови [re: дядo]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано13.07.12 09:43



Добро утро


За книгата научих от еsti. Купих си я, защото си имам принципи, които се опитвам да спазвам. А и прочетох неща, на които не съм попадала. Така че се радвам, че я взех.
Да не изпадам в теорите на съвременния маркетинг, а да ти пожелая да теглиш кертика и да си поне на нула.
Не съм те търсила нарочно, случайно попаднах, но се радвам, че си намерил тих пристан.
Прекрасен петък, 13-ти



Тема Не губете кураж!нови [re: дядo]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано14.07.12 21:05



Гледах днес "Срещи с Дейв" - 2008 година, с Еди Мърфи.

Някакви извънземни искат да унищожат земята по неясни причини (не го хванах от началото), но после решават, че сме готини и се отказват.

Мен друго ме впечатли - "скритото" послание на филма.

Капитанът на кораба - най-големият герой на тяхната планета, е негър. Той е умен, чувствителен и добър. Вторият капитан е глупав, безчувствен и зъл. Той е бял. Красавицата, влюбена в капитана и трета по ранг, също е негърка. Единственият гей в малкия екипаж е на страната на добрите и накланя везните в тяхна полза в сюблимния момент.

Всички в екипажа, мъже и жени, имат еднакви три имена - първото американско, а презимето и фамилията - китайски. Изключение прави само геят - "Защо трябва да сме еднакви!"

Не видях лесбийка, но може да не съм гледал внимателно.

Не знам защо, но филмът ми прозвуча пророчески, като романите на Жул Верн.



Тема Джон Лорднови [re: дядo]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано17.07.12 11:06



Ей на това му казвам аз красив мъж. Мир на праха му.



И името му отива.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.