Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:38 28.04.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Как сте момичета?нови [re: дядo]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано28.06.12 11:08



"негрите... и до сега в мнозинството си или възприемани абстрактно, си остават втора категория"

за теб. аз лично си ги възприемам съвсем нормално. имат си положителни черти, е някои от тях, които съм познавала са имали и някои тъпи, но никой не е перфектен.

така или иначе аз ги намирам за много яки и печени и жените и мъжете, макар че понякога жените са много шумни, но със сигурност не ги възприемам така както ти.

аз не мисля, че сексът е забавление

забавление е да гледаш шоуто на Елън,

а иначе за това как хората гледат на ЛГБТ общността честно казано не ми пука тука също си има различни представители с различни положителни и не чак толкова черти, въобще хората са различни, макар че има някои неща, които се повтарят...

мисля, че хората, които много се грижат за това как другите гледат на тях по етнически, расови или други съображения си създават много главоболия, да, от време на време трябва да има кампании и напомняния, но...

все пак аз няма да ходя на парада, въпреки, че Уорлик ще е там а може пък и да отида за сефте раздвоена съм (имам амбивалентни чувства) по отношение на "ще е забавление" - "ще е излагация". Та не знам.



Тема Re: Как сте момичета?нови [re: дядo]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано28.06.12 11:12



ще има интересно вокално присъствие като гледам

някои мои любими изпълнителки ще са там интересното е че ще почне от паметника на съветската армия... с Уорлик, какви парадокси, но този паметник си е нещо като "алтернативно средище" и поле за "алтернативни изяви" (примерно графити)

Редактирано от Vanilllaa на 28.06.12 11:12.



Тема Re: Как сте момичета?нови [re: Vanilllaa]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано28.06.12 11:30



Не за мен. Моето отношение към негрите е по-скоро неопределено (индиферентно). Трябва да се замисля, за да кажа какво е и пак не е стриктно в една или друга посока - от една страна има достатъчно доказателства, че те не са с нищо по-лоши от белите (дори в някои области казват били по-надарени :)) но пък гледайки предаванията за американските затвори и улични банди, те определено преобладават (да наясно съм, че тук проблемът е по-скоро социално-психологически отколкото расов).

Имах предвид, по това, което гледам отстрани - филми, публицистични предавания, дори хуморът ако щеш (като при нашите цигани) че се забелязва едно доста широко разпространено пренебрежение.

Ами според мен понастоящем сексът се е превърнал основно в забавление. Първоначално като че ли е бил "измислен" само с цел размножаване. После човекът е започнал да го използва и като проява на любов, но в последните години, като че ли тези две функции са останали на заден план и секс се практикува дори от скука, което определено си го прави (опит за) развлечение.

За парада казваш "излагация". Излагация от самия факт на участието ти в него или от начина, по който ще се представи/възприеме парада?

Ти всъщност "излязла ли си от гардероба"? Ако да, то напълно - близки, познати, колеги, съседи или само в тесен кръг?

Изобщо, като оставим настрана "звездите" (Елен, Мариус), как "излизат от гардероба" "обикновените хора. Просто не се криеш и който разбрал-разбрал или го споменаваш в някакъв разговор или...?



Тема Re: Как сте момичета?нови [re: Vanilllaa]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано28.06.12 11:39



Кой това бе, кой ще ви пее?

Паметникът на Съветската армия (макар, че съм краен антикомунист) за мен не е нещо лошо. Има си история, има си и художествена стойност, макар и със соц натоварване, и според мен трябва да си стои там. В края на краищата, колкото и да се дуят американците, руснаците са тези, които изнесоха войната на гърба си и натикаха звяра обратно в дупката му. Та този паметник може да си стои като символ на руската победа над един обективно неприемлив агресор и нашето уважение към този факт (последвалите събития могат да се разглеждат съвсем отделно).

Виж, с графитите, включително гротескното му боядисване не съм съгласен. За мен графитите са проява на грозота и незачитане. Да, има красиви рисунки върху стена (в БГ не съм виждал), но дори те трябва да се ползват като стенописи на конкретни места, където стоят добре, а не да се лепят където дойде. Дори равномерно сивият бетон на тежки конструкции, като виадукти например, стои много по-елегантно и ненатрапчиво от безвкусната шарения на графитите.



Тема Re: Как сте момичета?нови [re: дядo]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано28.06.12 11:45



аз съм и за и против графитите. тези дни изрисуваха ел-таблата на целия Раковски, само едно ми хареса, и 2-3 горе-долу. според мене ако рисуваш нещо над... градската среда... то поне трябва да я прави по-приятна, а не по-подтискаща.



Тема Re: Как сте момичета?нови [re: Vanilllaa]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано28.06.12 12:35



Именно.

Като изключим по-голямата част, които са откровени драсканици, дори тези графити, които сами по себе си не са грозни, практически никога (у нас) не се съобразяват със заобикалящата ги среда и най-малкото "стърчат" чуждо на нейния фон.



Тема Re: Как сте момичета?нови [re: дядo]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано28.06.12 12:55



специално тези на армията ми допадаха





Тема Re: Как сте момичета?нови [re: Vanilllaa]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано28.06.12 13:06



Аз съм по консервативен.



Тема Re: Как сте момичета?нови [re: дядo]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано29.06.12 11:39



Дядо, четох ти книгата.
Не е идеално зле...

Most Germans own a second property.
It is called Greece.


Тема Re: Как сте момичета?нови [re: дядo]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано29.06.12 11:46



Всъщност, възможно ли е изобщо в дългосрочен план човечеството напълно да преодолее "резервите" си към различните - расови, етнически, религиозни, сексуални...?
...............................

Не. Стереотипи и генерализации винаги ще има. И различните ще са схващани като различни винаги.

Но въпросът не е в това. Въпросът по-скоро е каква ще бъда официалната позиция на държавите от Първия свят по проблемите на различността. Защото, съгласи се, за различните е едно на власт да е Хитлер, друго е ако е Меркел, нали така?

Може би когато напълно се омешаме и стане практически невъзможно да кажеш кой какъв е
...................................

Мисля, че това време няма да настъпи толкова скоро, колкото им се иска на някои "социални инженери". Надявам се поне аз да не го доживея това време.

Most Germans own a second property.
It is called Greece.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.