Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:25 28.04.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалността [re: дядo]  
Автор fireballlМодератор (все същия)
Публикувано18.03.12 20:14



Ти какво се опитваш да пробуташ? Намираш се в хомосексуален клуб, но не видях искрено възмущение от този античовешки закон... Това, че в една според теб цивилизована държава обикновени хора биват лишавани от човешките им права, което е чудовищно, го намираш за "глупавичко" и "тъпичко" (посбъркали там хората, видите ли) ме кара да мисля, че за теб това изобщо не е сериозен проблем... или дори не е никакъв проблем... да не говорим за внушението, че хомосексуален = затворник. За мен това е предубедено и хомофобско, което е достатъчно за бан. Ако по една случайност си искал да кажеш друго, внимавай как го казваш! Гледай да не ме вбесяваш...
И още, в този клуб подобни новини не се обсъждат, те се заклеймяват!



Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалността [re: fireballl]  
Автор дядo (новак)
Публикувано18.03.12 20:50



Ти как го разбираш това "искреното възмущение"? Да викам? Да псувам? Как?

Казах точно каквото мисля - че в контекста на последните двайсет години (точно преди толкова са декриминализирали хомосексуалността в Русия) и развитието на отношението към хомосексуалността в цивилизования свят, такъв ход е глупав. Глупав е, защото само глупак може да прокара акт осъждащ нещо, което природата е създала у някои от човеците. С риска да те обидя, това е все едно да се забранят слепите, глухите, хората с вродени сърдечни проблеми и т.н. Щото колкото и да се кривим, ако си сложим ръката на сърцето хомосексуалността е отклонениние, от което точно като от горезиброените страдат тези, които ги е застигнало.

Само че докато със слепотата и глухотата трудно можем да се справим на това ниво на медицината и технологиите, то при хомосексуалността е достатъчно само "нормалните" да разберат, че тя с нищо не ги заплашва и да престанат да я преследват, което ако не напълно, то в голяма степен ще реши проблемите на нейните носители.

Какво значи "в този клуб подобни новини не се обсъждат, те се заклеймяват"?

Ще им баете нещо ли, ще ги анатемосвате ли? Що ли? Все си мисля, че едно споделяне на мисли би могло да открехне завесата към причините за едно или друго и да се реагира на това с цел предотвратяването му. Щото от заклеймяване файда досега не съм видял.

Ще ти дам един прост и може би просташки пример. През 85-88 бях много пъти в командировка в Съветския съюз. Това, което забелязах там беше, че с перестройката първи изчезнаха перилните препарати, сапуните, пастата за зъби. Е, вместо да ги "заклеймя" аз вече бях подготвен какво ще стане у нас през 1990-1991 година.

Така моето момиче. А ти ме третирай или какъвто съм или какъвто ти се привиждам. Твое право. И бановете са ти в джоба. Като ме баннеш, мога само да те заклеймя.



ПП И защо реши, че внушавам хомосексуален=затворник? Май внушенията ти идват вповече. Просто демонстрирах още една от идиотските страни на този "закон", защото ако един закон не може да се прилага поголовно, той престава да бъде закон и този който го е създал е в най-добрия случай глупак.

А и още нещо. Бе не ти ли се струва в клуб с трима пишещи на кръст от дъжд на вятър, да размахваш банове. Само питам. Можеш и да не ми отговаряш.



Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалността [re: дядo]  
Автор pepssy1 (непознат )
Публикувано18.03.12 21:39



Виж теб те критикуват тези които не те разбират.Те не разбират дори себе си.



Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалността [re: pepssy1]  
Автор дядo (новак)
Публикувано18.03.12 21:51



До преди десетина години си мислех, че най-голямата ми способност е да се изразявам ясно и разбрано. Въобразявах си, че е достатъчно да се постарая малко и всеки може да ме разбере. Може да не е съгласен с мен, но поне ще е наясно какво мисля аз.

После установих колко много хора изобщо не ме разбират. А още по-после разбрах защо. Повечето хора не са свикнали с откровеността и търсят винаги скрит смисъл зад думите. Тогава, след като отказват да приемат откровените ми думи за вярни, намират зад тях свой смисъл, който естествено се оказва неверен.

Установих също, че твърде малко мога да направя по въпроса. Хората просто казват "лъжеш!" и толкова и отказват да приемат истината. Когато все пак успея с цената на допълнително разголване да им докажа, че не съм ги излъгал, този тип хора ме намразват - "Я го виж тоя тарикат, сега пък ме изкара глупак, щото не съм му повярвал първия път."

Бе няма оправия. Затова аз съм си аз, пък кой както иска така да ме приема.





Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалността [re: дядo]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано18.03.12 22:08



Хомосексуалността е отклонение от какво?

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалността [re: sometimes_somewhere]  
Автор дядo (новак)
Публикувано18.03.12 22:29



От нормалната сексуалност. Какво? Нещо еретично ли казах?

Сексуалността е създадена от природата не за удоволствие на практикуващите я (въпреки, че гледайки медийното й отразяване, май някой си мислят, че всичко се върти около сексуалното задоволяване), а за да се размножават някои видове (има и други начини на размножение, предполагам знаеш).
Хомосексуалността - влечението на еднополови индивиди един към друг не предполага размножаване в природни условия.

Да, ние сме човеци и можем да осиновим чуждо дете, или да го родим без сексуален акт, или да ни го роди сурогатна майка (благодарение на медицината), но надявам се няма да ми кажеш, че това е природно съобразния начин, най малкото, защото единствено човекът може да си го позволи, при това с доста предхождащи и следхождащи главоболия..

Забравих да кажа - за мен човекът далеч не е върховното творение на природата, а само един от животинските видове, при това далеч не най-добрия.

Та да повторя, за да е ясно - от гледна точка на природата, като създател и сексът като средство за размножаване, хомосексуалността е отклонение от нормата.

Дотук!

Оттук нататък започваме да разсъждаваме, защото все пак го можем. Хомосексуалността е отклонение, но не е дефект в смисъл на нещо отличаващо един човек от друг в аспекта на неговата личност. Тоест хомосексуалните са точно толкова пълноценни личности, колкото и хетеросексуалните. Дори в аспекта на размножението нещата не са фатално непоправими, защото при желание, хомосексуалните могат да си съдадат потомство (друг е въпросът, че все още не са преодолени много предразсъдъци и от двете страни).

Ерго, хомосексуалността не е и не може да бъде причина сама по себе си за класифициране на човешката личност като втора категория. Да, тя е създавала ужасни проблеми на носещите я и продължава да ги създава (надявам се, че никой няма да отрече това), но ако (както някъде е започнало) се осъзнае от останалите, че това не е съзнателен избор (сред истински хомосексуалните) и че няма как те "да те превърнат в хомосексуалист" ако не го носиш в себе си, то това би ликвидирало поне онази част от проблемите, които се отнасят до приемането. Защото, хайде да не се лъжем, хилядолетната практика на социално-семейно съжителство ще продължава да създава съвсем обективни проблеми, най-вече свързани с децата.

Надявам се да съм бил ясен. Ако не, кажи и ще се опитам да се доизясня.

ПП Хрумна ми нещо, което може би ще направи нещата по-ясни. Големите математици, музиканти, артисти, писатели, учени... също са отклонение от нормата. Нормата е това, което е логично и последователно заложено от природата и се проявява в да речем 90% от популацията. Албиносите също са отклонение от нормата, но не съм чул някъде да е забранено да си албинос или да трябва да го прикриваш задължително.

Може и това доуточняване да беше излишно - който погледне добронамерено на написаното от мен, ще ме разбере, пред останалите съм безсилен.

Редактирано от дядo на 18.03.12 22:36.



Тема охоо, ясно! [re: TRlNlTY]  
Автор TRlNlTY (съзерцателка)
Публикувано18.03.12 23:33



тук очевидно човек не може да изрази мнение,
а после законите ви били криви...





Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалността [re: дядo]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано19.03.12 02:20



Разбрах добре - въпросът ми не беше нападка. Струва ми се, че опираме до това до колко едно общество е сплотено (и от там толерантно, ние не сме толерантни и към етническите българи, особено - не дай си Боже - ако съседът е по-добре). Да вземам Израел за пример. Размениха Гилад Шалид за над 1000 палестински затворници. Там животът на всеки един евреин е много ценен. Навсякъде по света еврейските общности са много сплотени. Много от българите в чужбина не искат да чуят за други българи.

При 10 процента строго ортодоксални евреи, в Тел Авив се шегуват, че има повече гей клубове, отколкото синагоги (а може и да не се шегуват). Ортодоксалните си живеят в техните квартали - заради тях не работи и градския транспорт в събота - хомосексуалната общност пък не съм чувала да е обект на нападки. Тоест там има една култура на толерантност към различните (тук изобщо не засягам отношенията между мюсюлмани и евреи, а тези в едно микро общество). Но и по този въпрос - в Израел всяка улица е изписана и на арабски - ние табели на улиците на турски нямаме.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead

Редактирано от sometimes_somewhere на 19.03.12 02:31.



Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалността [re: sometimes_somewhere]  
Автор дядo (новак)
Публикувано19.03.12 09:59



Евреите не са добър пример. Те са уникален народ и са по-скоро изключение отколкото правило.

Иначе съм съгласен, че и ние сме уникални в едно отношение - поне аз не съм чувал за друга нация, която да бяга като дявол от тамян от сънародниците си когато е в чужбина.

Българинът е единак. Това е особено видно ако се разходиш из Троянския балкан (откъдето съм аз) - има безброй самотни къщи кацнали на някой хълм или забити в някой дол, на километри от най-близката къща. Дори там където са струпани по 5-6 в махала, пак са били на едно семейство - дядо до внуци).

Сега обаче ще кажа нещо, срещу което много ще скочат. Българинът е толерантен. Много толерантен. Примери? Ето:

1. След 500 години робство, българинът оставя една голяма част от населението на поробителя да запази живота си, имота си, религията и бита си. Къде другаде го има това? В Македония? Да, защото това е просто една част от България. В Гърция и Турция всички, съответно българи и турци, и гърци и турци, са изгонени с огън и меч.

2. През 73-74-та беше издаден указ за така наречения "пробен брак" - можеш да живееш 3 (или 6 - не помня добре) месеца без брак, преди да решиш дали ще се ожениш за партньора си. За патриархалния дух на българина това беше сериозен шок. През 84-та в хотел в Албена администраторката стискаше паспорта ми в една ръка и слушалката на телефона в другата и заплашваше да ме докладва в милицията, че съм спял в една стая с жена ми, която още не ми беше жена. Едва се отървахме. Сега на никого не му прави впечатление, че повечето млади семейства живеят без брак. Притесняват се само самите семейства, когато представят половинката си - вместо смело да кажат "съпругът ми" или "съпругата ми", те мънкат притеснено "ъъъ...приятелят ми" или "ъъъ... приятелката ми".

3. Саркози изгони циганите ни с думите: "Българите с търпението си са ги направили такива, сега да се оправят с тях. Ние нямаме намерение да ги търпим!". И е прав - малко народи биха търпели това, което правят циганите у нас (не мразя циганите като етнос, но съм бесен срещу това, което вършат... и не вършат).

4. Да, българинът се отнася насмешливо и пренебрежително към хомосексуалните, но това не му пречеше да ръкопляска неистово на Парцалев и Емил Димитров и днес на Мариус Куркински.

Проблемът е другаде. Българинът (може би точно защото е индивидуалист) много рядко е имал добри водачи. Нямам предвид пълководци - там сме силни. Мирновременни водачи. Не разрушители, а съзидатели. Ние сме силни в разрушаването, но не умеем да градим.

В частност това се отнася и до хомосексуалното движение. Отгоре изплуват най-силно крещящите, най-агресивните. Когато поведеш някого на война, очаквай срещу теб да стрелят. Не война ви е нужна, а разбиране и приемане. И не онова приемане: "Бе да си живеят, ма да си направят там гето ли град ли да им дадем и да си живеят там". НЕ. Да си живеете с всички - в същия блок, в същия вход и единствената разлика да бъде в спалните ви.

Няма как да ми се изсипе една тумба мъже по прашки с нацапотени лица и пера по дупките и това да ги приобщи към мен. Нека има един ден на хомосексуалните, така както има "Ден на жената" или "Ден на троянската слива и сливова ракия" - да се отпразнува може би с цветя, може би със забавни програми, може би с бирени палатки, дори и с едно шествие, но на нормално облечени, нормално държащи се и ведри хора, а не с изплезени езици между два пръста.

Само че за това се иска не да "заклеймяваш", а да мислиш. Какви са проблемите? Да ги обективизираш, да ги изкараш от сферата на емоциите, да ги структурираш, да ги приоритизираш и да започнеш да ги решаваш един по един.

Когато казваш "Искам" трябва да кажеш и какво искаш. Конкретно. Толерантност не е конкретно. Разбиране не е конкретно. И дори не на първо място. Тези неща ще си дойдат сами когато се уредят другите - конкретните - еднополов брак, създаване и отглеждане на деца, наследяване, родителски права, липса на дискриминация на работното място...

Дълго стана, но така ми дойде.



Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалността [re: sometimes_somewhere]  
Автор Hugy (паднала от Марс)
Публикувано19.03.12 12:37



Хомосексуалността е отклонение от какво?

От дядовските разбирания






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.