Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:23 28.04.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Открих основната разлика между ББ и Станишевнови [re: дядo]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано06.07.12 19:58



Винаги съм знаел, че съм талантлив в много отношения, но не умея да си продавам таланта
...................................

Много хора сме така.
Липсва ни това, което социалните психолози наричат "социална интелигентност". Терминът е доста обширен, обхваща много измерения и проявления на индивидуалното поведение в група или общество, но това, което нас ни интересува в случая е "липсата на усет и умение да се пласираш на правилното място по правилното време, както и да кажеш правилните неща на правилния човек с правилния тон и правилните очаквания". Т.е. липсата на нюх за вътрешногруповата динамика и неформалното лидерство.

Забелязал си, предполагам, как едни футболисти се пласират по-добре от други на терена. Те сякаш инстинктивно предвиждат как ще се развие обстановката с минути напред в една крайно динамична и по принцип непредвидима среда. Въпрос И на тренинг е, разбира се, но трябва и да ти е в природата. А футболът все пак е игра с ясни правила, точно определен брой участници. Всеки участник има ясни цели и най-ценният ресурс - топката - е видим и достъпен за всички, които успеят да се преборят за него.

Докато обществото е несъизмеримо по-голяма "сцена", с играчи, които влизат и си заминават, с цели невидими и неясни, понякога до самия край. Света на големия бизнес, света на голямата политика - ето там оцеляващите индивиди са най-ярките примери за нюх и перфектна ориентация.

И имай предвид, че един от най-умните хора - американец с АйКю над 170 - работи като охрана в бар за 15 долара на час. Така че не се кОси. Може децата ти да имат повече късмет от теб. И имам предвид "късмет", буквално. Този неуловим, но незаменим ингридиънт на успеха и финансовото благополучие.

Most Germans own a second property.
It is called Greece.


Тема Re: Открих основната разлика между ББ и Станишевнови [re: ARlZE]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано06.07.12 21:21



Много сложно и умно си го написал. За мен нещата са по прости.

Търговията е вид измама - основното правило е да купиш евтино и да продадеш скъпо. Няма значение дали стоката е картофи, "бутикова" рокля или собствените ти способности в някаква сфера.

Моят проблем е патологична честност. Например, не бих могъл да продам нещо на тройната цена, която съм дал за него. Не мога да продам нещо с печалба на човек, когото смятам за приятел.

Наследил съм го от баща ми. Не казвам, че никога не съм лъгал, но съм го правил за дребни и незначителни неща, които не са навреждали никому - да се спася от неудобно положение, да не разкрия докрай, че някой ми е неприятен... такива неща. В последните десет години дори и за такива лъжи не си давам зор и карам направо. Съответно си нося последствията - основно финансови.

Понеже по клубовете съм се хвалил с висока заплата, та да предваря евентуален въпрос. Да, получавал съм много висока заплата, но никога не съм си искал. Взимал са толкова, колкото са ми предлагали.

Просто до някое време имах голям късмет, който както правилно си отбелязал, е една от малкото съществени съставки на успеха.



Тема Re: Мисля да ида да видя прайданови [re: дядo]  
Автор Deviance (Shadowchaser)
Публикувано09.07.12 17:00



Смях се с глас



в някои живее доброто в други злото а в трети глисти

Тема Re: Мисля да ида да видя прайданови [re: Deviance]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано09.07.12 21:06



Ох, изтръпнах!

Помислих, че отговаряш на поста ми, в който разкривам на ARIZE кой съм на снимката, и че той ме е издал (казах му да не казва на другите) и че си се смял на мен.





Тема Лично и общественонови [re: дядo]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано10.07.12 09:47



В статия по проблемите на ЛГБТ във вестник "Капитал" - 7-13 юли 20102, е цитиран омбудсмана на България Константин Пенчев:

"Ако удариш шамар на някого на улицата, това е престъпление от частен характер. Той може да те осъди. Но ако удариш някого защото е гей или ром, това е шамар за цялата общност, към която той принадлежи, и такива явления би трябвало да се преследват от прокуратурата"

Намирате ли горния цитат за напълно коректен?



Тема Re: Мисля да ида да видя прайданови [re: дядo]  
Автор Deviance (Shadowchaser)
Публикувано10.07.12 10:55



Глупости. Смях се на начина, по който отговаряш на файрболката. Добри момичета са но като типични българки нашто гардже си е най-хубаво



в някои живее доброто в други злото а в трети глисти

Тема Re: Лично и общественонови [re: дядo]  
Автор Deviance (Shadowchaser)
Публикувано10.07.12 11:01



Не. Не може един човек да е представител на цялото мнозинство. Дай по тая логика да им се прощава всичко (както редовно става с мангаляка). Като сгазиш лука - ще си носиш последствията.

В друг клуб водих спор с един набеден гей, който пищя и рева, че бил дискриминиран. Като поисках да каже точно за какво и къде са го дискриминирали и се покри.

Оня с големите уши пак се е изходил неподготвен. Ама това са политиците - серат на метеното а после се чудят що ги псуват.

в някои живее доброто в други злото а в трети глисти


Тема Re: Мисля да ида да видя прайданови [re: Deviance]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано10.07.12 11:04



Майтап, бе Уили!





Тема Re: Открих основната разлика между ББ и Станишевнови [re: дядo]  
Автор Liya ()
Публикувано10.07.12 23:34



Деде, ела да пишеш в клуб Споделено - там не е ВИП и би трябвало да можеш. Ще се радвам да те срещна там





Тема Re: Открих основната разлика между ББ и Станишевнови [re: Liya]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано11.07.12 07:55



Благодаря!

Когато започнах да пиша в дира (в 40-50), една клубарка ме покани като теб в един друг клуб. В началото много ми се радваха, после някои вече не ми се радваха, после всички вкупом ме изгониха от там с тояги.

После и от 40-50 ме изгониха с тояги (бан до 2038, мотив - "дебил и не се лекува").

Хайде сега помисли си пак - наистина ли искаш да дойда в "Споделено"






Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.