Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:54 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор damita_jo (cute, but crazy)
Публикувано02.01.08 20:18



Привет, проф. Кременски!
Първо, да Ви пожелая весела нова година - да сте жив и здрав преди всичко и все така добър човек!

Сега въпросът ми: преди месец правих изследване във ВМИ Пловдив - ДНК изследване, конкретно за съмнение за MTFHR (не съм бременна, но планирам, затова ме посъветваха да си направя това изследване), изследването е правено при Вас в София. Днес си взех резултатите, консултирах се с генетик, но едва сега се усетих че нещо в разчитането не е в ред. Не зная дали тук е мястото да публикувам резултатите, за да може да ги коментирате или е по-удачно на имейл...притеснена съм, извинявам се ако съм се изказала объркано



Happiness is being owned by the Cat

Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: damita_jo]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано03.01.08 13:21



Здравейте,

Най-добре е в бележки или на kremensk@medfac.acd.bg
За да проверя ми трябват трите Ви имена и рождената дата.

Бъдете здрава и не се вторачвайте много н този резултат, какъвто и да е той.

Кременски
02/ 9172 268



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: ivankaata]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано03.01.08 19:45



Уважаема Госпожо,

Дано не съм закъснял с отговора.
Можете да разчитате за изследвания и консултация.
Обадете се.

Кременски.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: gabi32]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано03.01.08 19:51



Уважаема Госпожо,

Най-добре е да се срещнем отново и обсъдим проблема на място.
При мен консултациите са безплатни.
Не забравяйит, че в 11-14 седмица се прави ултразвуково изследване за измерване на т.нар "нухална транслуценция" и се оценява риска за болестта на Даун.

Бъдете здрава
Кременски



Тема Re: ФЕТАЛНА МОРФОЛОИГЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор anitadoneva (непознат )
Публикувано15.01.08 21:28



Уважаеми проф.Кременски,
Бременна съм в 21 г.с. На 30 години съм.Дмес бях на фетална морфология и ми казаха нещо, което много ме притесни. Сянката на дебелото черво е по-дебела от колкото трябва да бъде в този етап т.е. дебелото черво на бебето е удебелено. Ще ви бъда благодарна ако ми разясните за какво точно става въпрос и какви са вариантите за бебето преди и след раждането.
Предварително много ви благодаря!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор gabi32 (борбена)
Публикувано16.01.08 00:43



Проф. Кременски, благодаря Ви за готовността да помагате! Как бих могла да Ви посетя следващата седмица, т.е. необходимо ли е предварително да си запиша среща?

С уважение:gabi32



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: gabi32]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано16.01.08 11:03



Здравейте,
Всеки работен ден от 9 до 17 часа.
Без записване

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор varela (непознат )
Публикувано18.01.08 20:06



Уважаеми доц. Кременски,

На 28 години съм и в 18-та г.с. ми взеха кръв за БХС.
Получените резултати са следните: изчислен личен риск 1:10000. Имам ниско отклонение на bhCG: 4.5. Наблюдаващият лекар твърди, че трябва да ми се направи амниоцентеза.
Въпросът ми е, при тези резултати, налагали се тази манипулация?
Освен това гестационната седмицата която беше вписана при УЗ преглед е сгрешена: отбелязана е 17 г.с ,а аз бях в 18 г.с. Този факт оказва ли влияние върху получените резултати и ако оказва налага ли се нов БХС?

Благодаря Ви преварително!



Тема Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГнови [re: varela]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано21.01.08 10:06



Здравейте,

Това е най-ниският отчитан риск.
АМНИОЦЕНТЕЗА СЕ ОБСЪЖДА САМО ПРИ РИСК ПО-ВИСОК ОТ 1:250 (например 1:100).
Това, което силно Ви се препоръчва е "фетална морфология" от квалифициран спезциалист в областта.

Ако имате съмнение в гестационната седмица, моля пишете в "бележки" трите си имена и рождената дата.

Моля, проченете всички указаиня в предадения Ви резултат. Там ще намерите отговори на повечето от пвъпросите си. Моля, прочетете задалжителната писмена информация, която задължителон е трябвало да получите.

На сегашния етап нямате основание за допълнително безпокойство.
Ако, жераете можете да се възползвате от безплатна консултация при нас.

Успех
Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор Desik (непознат )
Публикувано22.01.08 00:32



Здравейте, доц. Кременски!
Приятелят ми има някаква форма на таласемия. Искаме да си направим генетични изследвания, тъй като искаме да имаме деца. Въпросът ми е: при вас може ли да се дойде за консултация? Как може да си запазим час за посещение? Къде се правят генетичните тестове?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.