Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:49 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: ninnani]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано26.03.08 08:15



Здравейте,

При този риск и липса на промени във феталната анатоимя няма медицински показаниуя за извършване на амниоцентеза. В крайна сметка Вие решавате дали този риск е висок за Вас и искате ли да бъдете 100% сигурна, че бебето няма болест на Даун. Рискът от амниоцентезата в Майчин дом е около 1: 400.

Ние ще Ви съедйстване, каквото и да е Вашето решение.

Кременски.

www.lmpbg.org


Тема Re: Висока стойност на човешки хорионгонадотропиннови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор pmicova (непознат)
Публикувано27.03.08 17:17



Здравейте,
днес получих изследванията си от БХС, като ми беше обяснено, че рисковия фактор е нисък ( 1 от 318 ) при възрастов риск 1 от 807, но за съжаление единия от показателите е завишен, а именно човешкия хорионгонадотропин, при граници 5.5-27.5 моя показател е 35.2.
В момента съм в 18 г.с., на 32 години съм и това е първа бременност.

Доцентката, при която влязох ми обясни, че това е някакъв хормон и тези показатели се отнасяли към състоянието на плацентата.

Имам записан час за фетална морфология, но той е след 2 седмици.
Предвид притесенията ми, смятате ли че е уместно да се правят допълнителни изследвания.

Благодаря ви за изключителния професионализъм и разбиране към всички бъдещи майки.

Редактирано от pmicova на 27.03.08 17:22.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор vrusimova (непознат )
Публикувано28.03.08 09:50



Здравейте проф.Кременски.
Първо да Ви благодаря за това, че Ви има и че ни обръщате внимание тук в клуба.
Казвам се Валентина. На 34 години съм. На 4 февруари тази година направих спонтанен аборт в 16 г.с. - няма установени причини за това. По съвет на моя гинеколог бихме искали с мъжа ми да си направим генетични изследвания при Вас. Моля кажете какво точно представлява това изследване, колко време отнема и за колко време стават готови резултатите? От Ваши предишни постове знам, че не е нужно да се записваме предварително. Ще Ви посетим другата седмица след 9 ч. Предварително благодаря за вниманието.
С уважение: Валентина Русимова

Редактирано от vrusimova на 28.03.08 09:51.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: vrusimova]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано29.03.08 08:35



Уважаеам Госпожо,

Предлагам Ви първо да обсъдим проблема в нашата консултация. Тя е безплатна.
Ако е необходимо ще бъдат назначеин изследвания.
Моля, носете цялата налична медицинска документация, изследвания и др.

Чакаме Ви.

Кременски.

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор vrusimova (непознат )
Публикувано29.03.08 09:18



Благодаря проф.Кременски. Ще се видим другата седмица. Приятен ден.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор marina_84 (непознат )
Публикувано30.03.08 17:21



проф. Кременски, в началото на миналата седмица ми направиха амниоцентеза. бях в 21+седмица. Въпросът ми е като е минал срока до 20седмица дали резултатите, които ще излезнат са достоверни или тази седмица оказва влияние върху резултатите. Моля ви, отговорете ми, че за няколко дни тотално съм си съсипала психиката. предварително ви благодаря.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: marina_84]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано31.03.08 08:09



Уважаема Госпожо,

Изследването не зависи от срока на бременността.
Моля, обадете се на тел 9172 268 и попитайте на какъв етап е изследваенто.
Най-важното в момента е спокойството.

Успех

Кревменсок

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор goldii (непознат )
Публикувано31.03.08 10:29



Здравейте проф.д-р Кременски. С мъжа ми сме решили да си имаме бебе, аз съм на 27 г., а той на 31 г. Обаче бих искала да ви попитам трябва ли предварително да си направим някакви генетични или друг вид изследвания, тъй като неговата сестра беше болна от множествена склероза близо 15 г., а пред две години оперираха майка ми от тумор на ретината на окото и го отстраниха. Не знам при тези заболявания дали има наследсвеност и генетична обремененост, но бих искала ако има изследвания, които трябва да се направят преди една бременност да ги направим. Благодаря



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор temir (непознат )
Публикувано31.03.08 10:57



Здравейте проф. Кременски,

бих искала да Ви попитам дали получихте епикризата на бебенцето от Варна и дали резултатите от изследванията, които Ви изпратих са добри. Дали ще са нужни и допълнителни цитогенетични изследвания тук във Варна? Предварително Ви благодаря за отделеното внимание.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: goldii]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано31.03.08 14:33



Здравейте Госпожо,

Най-добре е да посетите нашата консултация и да обсъдим проблема на място.
Моля, носете цялата налична медицинска докуменстация (епикризи).
Разбира се консултацията при мен ще бъде безплатна.

Успех
Кременски

www.lmpbg.org



Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.