Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:50 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор Alie (непознат )
Публикувано04.02.08 15:39



Уважаеми проф. Кременски
Бременна съм в 12-та г.с. В 11-та седмица преболедувах от Варицела. Мина без висока температура но с характерните симптоми. В момента чета от всякъкви източници за болестта и последствията й върху плода. Разбрах че се причинява от вируса Varicella-Zoster Virus и има 25% риск от вродени малформации


Молбата ми е да ми кажете какви изследвания трябва да направя и кога за да не е късно понеже от днес влизам в 13 г.с.
Мога ли да дойда на консултация без записване в Майчин дом ет.14 от 9-15 часа както сте споменали Вие?
Благодаря предварително.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор jab-jab (непознат )
Публикувано04.02.08 16:14



Проф.Кременски,бих искала да ви попитам,какъв е риска за плода,ако от началото на бременността съм приемала аспирин?Не по лекарско предписание в доза най-малко 1т от 250мг.(или ефервесцентния вариянт-UpsarinC)на седмица и най -много 3-4т.,за същия период от време.В момента съм бременна в 19-20г.с.Надявам се на отговор.
Благодаря ви предварително.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: Alie]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано04.02.08 16:17



Уважаема Госпожо,

Заповядайте на консултация. За предпочитане е до 13 часа, но това не е задължително - може и по-късно.

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: jab-jab]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано04.02.08 16:53



Уважаема Госпожо,

Не се притеснявайте за аспирина - в някои слуачи отй се препоръчва при бременин. По-важно е каква е била причината да го вземате?
В 19-23-та седмица на всички бременни се препоръчва провеждането на ултразвуковото изследване "фетална анатомия" - това е най-важно в момента.
Ако, желаете можете да посетите нашата консултация - тя е безплатна.

Бъдете здрава

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор jab-jab (непознат )
Публикувано04.02.08 18:08



Блгодаря ви!

Причината,за да го пия е следната:от началото на бременността ми,при всяка разка промяна на температурата-топло-студено(излизане на вън,влизне в банята или ми стане малко хладно),естествената реакция на организма е настръхване.Настръхването на зърната при мен е съпроводено с ужасна болка.Променят цвета си избеляват ,следва тъмно червен,лилав тъмно лилав до сив(исхемия вероятно).Промените не засягат цялата повърхност на мамилата,само на места.Болката е наистина огромна-все едно ме жигосват.След 15-20 минути се оправят,но това се случва почти всеки ден.
Аспирина пих,т.като той има раз6ираващ съдовете ефект и загрява тялото,за да отшуми по-бързо болката(поне така си мислех)
Консултирах се с двама гинеколози-не са чували за подобно нещо,единият предположи,4е е алергия към студа.Не зная от какво е все още,но ако можете да ме насочите какви изследвания да предприема и къде,ще съм ви много признателна.

С уважение:
Стоянова



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор nadq78 (непознат )
Публикувано04.02.08 18:42



Д-р Кременски, дъщеря ми е на 4 години.След раждането и са направени цитогенетично изследване.Заключението от това изследване е :небалансиран женски кариотип с частична тризомия на 13-та хромозома и частична тризомия на 12-та хромозома,47,XX+der13t(12,13)(q24q13).Искам да ви попитам дали това може да бъде пречина детето да не говори.Чува и разбира всичко но на всичко отговаря с да,не и мама.Към кого трябва да се обърнем.Какво точно означават тези изследвания?Ще ви бъда много благодарна ако ми помогнете да разбера повече за тях.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор rali166 (непознат )
Публикувано06.02.08 12:12



Здравейте д-р Кременски, през 2006г. бях с първа бременност, плода беше с хидроцефалия (не съм сигурна че точно по този начин се изписва, моля да ме извините). Бременноста беше прекратена и сега отново съм бременна в 12г.с.
Следващата седмица ще си направя нухална транслуценация и оценка за Даун на ултразвук. Знам, че изследванията които ми предстоят след това са биохимичния скрининг и амиоцентеза. Имам три въпроса:
1. В моя случай задължително ли се прави амиоцентеза (31г. съм), доктора който ме наблюдава държи да я направим на 100%?
2. Имате ли някъкви впечатления от д-р Велев (завеждащ клиниката по патология в Шейново), тъй като към него ни насочиха за извършване на амиоцентезата (в смисъл дали е ОК да му се доверим за тази процедура)?
3. Получих информация, че в момента извършвате само краткия анализ на материала от амиоцентезата, резултатите от който излизат до седмица. Кога ще започнете да извъвшвате и пълния анализ, от който резултатите излизат за 3 седмици?
Благодаря ви предварително за отделеното време!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор mariya1122 (непознат )
Публикувано06.02.08 17:06



Здравейте проф. Кременски,

Аз съм на 37г. и 7м. Бременна съм в 16г.с.+6дни. Това ми е първа бременност след лекуван 12 годишен мъжки стерилитет.

Направени са ми изключително внимателни и подробни фетални морфологии в 13г.с.+0дни и в 16г.с.+5дни. И при двата прегледа е отхвърлена възможността за наличие спина бифида и на синдрома на Даун (носната костица и гънката на вратлето са в норма). Няма дори съмнение за отклонение в развитието на всички останали органи (на тези етапи на развитие). Нямаме фамилна обремененост както аз така и съпруга ми.

В 13г.с. +0дни (10.01.2008г.) ми бе взета кръв за РАРР-а тест. Едва вчера в късния следобед (05.02.2008г.) бе получен следният резултат (16г.с.+5дни):

Даун скрининг за 2 триместър (това учуди лекаря ми, защото кръвта е взета в 13г.с.)

бета ЧХГ: 47 164 IU/l

МОМ бета ЧХГ: 1,00 (0,5-2)

AFP: 21,3 U/ml (13-78)

MOM AFP: 0,92 (0,5-2)

Free естрадиол: 0,89 mg/l (0,9-3,10)

МОМ Free естрадиол: 0,76 (0,5-2,0)

Очакван възрастов риск за тризомия 21 е 1:120 . Вашият индивидуален риск е 1:270. Според представените данни амниоцентеза се препоръчва (при риск по-висок от 1:300).

Моля, посъветвайте ме необходимо ли е да правя амниоцентеза при тези резултати! Има ли място за безпокойство? До няколко дни трябва да взема решение, а съм доста объркана. Живея в провинцията и ще ми е трудно да пътувам до София, която е на 300км.

Ще Ви бъда много благодарна за Вашето мнение!

Мария





Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор iveta69 (непознат )
Публикувано07.02.08 10:12



На 39 години съм и 18 седмица . Днес получих изследванията :
-AFP - 41.9
-bhCG - 20.9
-Възрастов риск - 1:175 RATIO H
-Вашият риск - 1:1141
Във края на 2-я месец , имах отлепяне 2.5 см което се организира за 10 дена.
Проведено ми бе лечение с Utrogestan . Имам син на 14 години (здрав) .
Ще съм Ви благодарна , ако ме посъветвате какво да правя и какъв е рискът.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: jab-jab]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано07.02.08 18:52



Здравейте,
Това което ми описвате е доста странно, поне за мен.
Това, което мога да направя е да Ви организирам преглед при нашите най-добри специалисти.
Кременски

www.lmpbg.org



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.