Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:08 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: temir]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано31.03.08 15:56



Здравейте,

Изследванията, които ми изпратихте наистина са добри.
Обсъдихме епикризата.
Не се нуждаете от допълнителни изследвания.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Висока стойност на човешки хорионгонадотропиннови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор pmicova (непознат)
Публикувано31.03.08 17:16



Здравейте,
получих изследванията си от БХС, като ми беше обяснено, че рисковия фактор е нисък ( 1 от 318 ) при възрастов риск 1 от 807, но за съжаление единия от показателите е завишен, а именно човешкия хорионгонадотропин, при граници 5.5-27.5 моя показател е 35.2.
В момента съм в 19 г.с., на 32 години съм и това е първа бременност.
Доцентката, при която влязох ми обясни, че това е някакъв хормон и тези показатели се отнасяли към състоянието на плацентата. Но притеснението ми остава, тъй като единственото, което доцентката ми препоръча е преглед Фетална Морфология.

Имам записан час за фетална морфология, но той е след 2 седмици.
Предвид притесенията ми, смятате ли че е уместно да се правят допълнителни изследвания.

Благодаря ви за изключителния професионализъм и разбиране към всички бъдещи майки.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор novakova (непознат )
Публикувано01.04.08 09:32



Сестра ми на 27 год., бременна в 12 седмица. В 11с+3 и направиха най- новото изследване за Даун в Майчин дом.
В него са посочени два показателя за Даун. Първия показва вероятност от 1/64 при допустими 1/250, а втория 1/3150, при допустими 1/1200 (стойностите цитирам по памет, изследването не е пред мен). Много сме притеснени. Какво е вашето мнение, за последващи действия от наша страна.
Благодаря предварително.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: novakova]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано01.04.08 17:12



Уважаема Госпожо,

Готов съм да приема утре след 9 часа сестра Ви и ще и съдействам за максимално благоприятно разрешаване на проблема.

Моля, телефон за връзка

Кременски
9172 268

www.lmpbg.org


Тема Re: Висока стойност на човешки хорионгонадотропиннови [re: pmicova]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано01.04.08 17:18



Уважаема Госпожо,

Нямате основание за допълнително безспокойство.
Заповядайте утре след 9 часа да обсъдим резултата Ви.

Кременски.
9172 268

www.lmpbg.org


Тема Re:генетични фактори,свьрзани с тромбофилиятанови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор rolina_74 (непознат )
Публикувано02.04.08 17:17



здравейте,проф.д-р.Кременски,месец февруари бях на консултация при вас свьрзана с извьршване на амниоцентеза.Бременна сьм в 27г.с.При прегледа на документите свьрзани с направените ми изследвания до сега,вие открихте едно несьответствие при направено едно и сьщо изследване при вас и в КИРМ-Плевен.Направихте копия от изследванията и трябваше да се установи кое е с правилната диагноза,но за сьжаление аз не мога да знам отговора,тьй като от посочените тел.в НГЛ не ми дават информация.Ще ви бьда благодарна, ако ми сьдействате за да получа информация.
1.Отнася се за направено при вас "ИЗСЛЕДВАНЕ НА R506Q(FV),20210G/A,(протромбин),4G/5GPAI-не се откриват мутациите и нормален генотип(не се отчита повишен риск от венозни тромбози вьз основа ва изследваните показатели.-Изследването е направено на 15.03.2007г. идент.№16922
2.ИЗСЛЕДВАНЕ НАПРАВЕНО В КИРМ-Плевен на 28.09.2007г. рег.№4185- РЕЗУЛТАТ ОТ ГЕНЕТИЧНО ИЗСЛЕДВАНЕ:
-ГЕНЕТИЧЕН ВАРИАНТ C677T В ГЕНА НА МЕТИЛЕНТЕТРАХИДРОФОЛАТ РЕДУКТАЗА:-ХОМОЗИГОТЕН НОСИТЕЛ ПО НОРМАЛЕН АЛЕЛ;
-ГЕНЕТИЧЕН ВАРИАНТ В ГЕНА НА ТРОМБОЦИТЕН ГЛЮКОПРОТЕИН ІІb/ІІІа:(НОСИТЕЛСТВО НА ХАПЛОТИП А2)-ХЕТЕРОЗИГОТЕН НОСИТЕЛ НА ХАПЛОТИП А2.
На терапия с фраксипарин0.3 и асперин81сьм.Ще ви бьда много благодарна ако получа някакьв отговор.Благодаря за отделеното време.Бьдете здрав



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор a_za (female)
Публикувано03.04.08 16:47



Здравейте, проф. Кременски

Много съм притеснена, при мен се получава за втори път да направя аборт заради кухо яйце.. Първия път преди 6месеца не направихме изследвания с мъжа ми, защото ни казаха, че се случвало често и не се повтаря, но явно при нас случаят е друг. Сега ми се налага отново да премина през това за втори път и вече съм доста притеснена, искам да дойда с мъжа ми на консултация при вас. Аборта ми е на 08.04, кога ще бъде уместно да ви посетим според вас ?
Благодаря Ви предварително за отговора.



С уважение,
Петрова


Редактирано от a_za на 03.04.08 16:52.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: a_za]  
Автор neddi11 (непознат )
Публикувано03.04.08 18:09



Уважаеми проф. Кременски,
Пиша Ви от името на своя приятелка, която няма компютър. В нейния род се наблюдава много честа поява на ракови заболявания. Единият и дядо и двете и баби са починали от рак. В момента майка и се бори с рак на дебелото черво с разсейки в белия и черния дроб. Приятелката ми е 31 годишна и е много притеснена за собственото си здраве и това на момченцето и, което е второкласник; в смисъл дали и при тях няма да се прояви нещо подобно? Въпросът и е дали една генетична консултация в случая би имала някакъв смисъл и дали може да се направи нещо превантивно, за да се намали риска от подобно заболяване и при тях?
Предварително Ви благодаря за отговора и отзивчивостта!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор prolet42 (непознат )
Публикувано04.04.08 09:37



Здравейте, проф.Кременски!
Преди два дни Ви писах на e-mail, но тъй като до днес нямам отговор си позволявам да ви запозная отново със случая ми чрез клуба. Ще съм благодарна ако ми дадете някакъв отговор.
Аз се казвам Калина, на 42 години, трета бременност, 24 гестационна седмица.
Поради годините ми бях решила да направя амниоцентеза в 16 седмица, но гинеколожката ми, при която се записах ми каза, че не е необходимо веднага да се прибягва до амниоцентеза без да се направят други изследвания и ми препоръча БХС и ФМ. Разбира се, че се съобразих с мнението й - още повече като разбрах, че амниоцентезата е агресивен метод спрямо плода.
Резултатите от БХС са следните:
AFP - 55,7
bhCG- 11,4
изчисленият риск:
възрастов - 1:68
моят риск - 1:624
При консултацията с д-р Георгиева ми беше обяснено, че това е нисък риск и не изисква извършването на амниоцентеза.
ФМ във същата седмица направих при лекар в София, който каза, че при прегледа всичко е нормално и отхвърли и той необходимостта от амниоцентеза.
Във 23 седмица* /27.03/ отидох на втора ФМ при друг специалист, който още преди да почне да преглежда ми се скара, че не съм направила това изследване и че годините били достатъчна предпоставка за това. При прегледа установи, че дебелината на нухалната гънка е на горна критична граница - 5-6 мм и че това е бил един от най-мощните показатели за наличието на синдром на Даун. Не искам да Ви описвам как съм излезнала от кабинета. Веднага отидох на преглед при първия доктор, /без да му казвам за създалата се ситуация/ с молба за щателна ФМ и заключението му беше, че всичко е наред и нормално.
Личната ми лекарка е и моя кума, прие много присърце случилото се и каза, че ще се консултира с проф.Бобев, който всъщност я е посъветвал да се свържа с Вас.
Доста дълго Ви описвах случая, но исках да Ви запозная по-подробно за да може да прецените какво трябва да предприема оттук нататък.
Идването ми до София не е проблем и ако изявите желание да се срещнем за да Ви покажа всички изседвания още утре /или когато прецените/ мога да дойда. Писах Ви на e-mail, защото използвах истинските имена на лекарите и не бих искала да злепоставя или обидя когото и да е от тях.
Предварително Ви благодаря за отделеното внимание и ще очаквам отговора Ви на e-mail osogov@abv.bg, тел. 0888 535 717.
С огромно уважение: Калина



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор dianak (непознат )
Публикувано05.04.08 08:54



уважаеми д-р Кременски,
през 2006 г. прекъснах бременността си в 6 месец, поради открита малформация - вентикуломегалия и липса на радиус на лявата ръка и палец. В майчин дом ми бе направена амниоцентеза, но резултатите бяха нормални. Не ми бяха препоръчани други изследвания, тъй като лекарите счетоха, че се касае за инцидент. Отново съм бременна в 13 г.с. Вчера 04.04.08г. при направена фетална морфология се установи, че отново липсва радиус и палец, но този път на двете ръчички. Д-р Димитрова препоръча веднага генетична консултация и отново прекъсване на бременността. Допуска, че става въпрос за генетичен проблем. С мъжа ми сме здрави и не знаем за проблем в семействата ни, което разбира се нищо не означава. Моля, да ме приемете възможно най-скоро и да обсъдим проблема. Предварително Ви благодаря.




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.