Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:37 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: nedelina 33]  
Автор danila (непознат )
Публикувано25.11.07 21:42



Здравейте проф. Кременски. Имам 2 спонтанни аборта в 11седмица и в 8 седмица в разстояние на 1 година. Аз съм кръва група А1-, а съпруга ми е О+. Правих си изследвания в Майчин дом назначени от доц. д-р В. Георгиева. Резултатите от тях са:
1. ДНК анализ за тромбофилии - не се откриват мутациите R506Q и 20210G/A. Нормален генотип за 4G/5G PAI.
2. Цитигенетично изследване (мое) - анализирани 11 метафазни пластинки оцветени по G. Не се установиха системни бройни и структурни хромозомни промени. Кариотип 46,ХХ. Заключение - нормален женски кариотип 46,ХХ.
3.Цитигенетично изследване (на съпруга ми) - анализирани 11 метафазни пластинки оцветени по G. Във всички анализирани метафази се установи кариотип 46,ХУ, inv 9(p11;q12).Заключение - мъжки кариотип с перицентрична инверсия на 9-та хромозома - 46,ХУ, inv 9(p11;q12) - касае се за полиморфен вариант.
От известно време правим опити с мъжа ми за нова бременност, но нещо не се получава. Бихте ли ми казали какво трябва да правя от тук нататък/изследвания/ и има ли нещо тревожно в резултатите от изследванията. На какъв етап при следваща бременност трябва да дойда при Вас на консултация.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: nedelina 33]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано27.11.07 09:38



Уважаема госпожо,

Болшинството от необходимите изследвания се правят при нас.
Моля, посетете нашана страница www.lmpbg.org
Понеделник, вторник, петък след 9 часа.
Без записване
Не се покрива от касата
Около 100 лева
Керменски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: danila]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано27.11.07 09:40



Уважаема Госпожо,

Няма нищо тревожно в изследванията.
Незабравяйте да пиете фолиева киселина.
Не се отказвайте.
Успех
Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор neddi11 (непознат )
Публикувано27.11.07 23:01



Уважаеми проф. Кременски,
Аз съм на 30г. и съм бременна за първи път. В момента съм в 19 седмица, но в 16 си направих БХС. Личният ми риск е 1:10 000 при очакван възрастов риск 1:986. S-AFP 25.7 U/ml, но това, което ме притесни, е че S-b-hCG е 6.1 ng/ml при референтни стойности 8.35-41.75. Забележка: Мо=16.7
Обясниха ми,че този хормон се понижава при нарушения в плацентата или малформации на плода, но понякога просто е по-нисък. Трябва ли да търся допълнителни консултации или според Вас резултатите са нормални? На 21. 11. си направих фетална морфология. Това достатъчно ли е ?
Предварително Ви благодаря за отзивчивостта.



Тема Re: НИСЪК S-b-hCGнови [re: neddi11]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано28.11.07 09:01



Уважаема Госпожо,

Този хормон често е по-нисък от посочените статистически граници и това рядко е свързано с някакви проблеми при бебето. Решаващата информация се получава от "феталната морфолоигя (анатомия)". Ако тя е направена от специалист по фетална морфология и не са отбелязани никакви отклонения, можете да смятате, че такива наистина е много малко вероятон да съществуват.
Мисля, че нямате основание за допълнително безпокойство.

Успех
Кременски



Тема регистър на хора с невромускулни заболяваниянови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор vici96 (непознат )
Публикувано28.11.07 14:56



Здравейте професор Кременски,

аз съм майка на момче с прогресивна мускулна дистрофия тип Дюшен и наскоро разбрах,че се изготвя националин регистър на хората с невромускулни заболявания,който ще е част от европейския регистър. Знам ,че напоследък много се работи за лечението на тези деца,но доколкото знам все още няма нищо конкретно.Въпроса ми е къде и как става записването в този регистър? Децата включени в него ще бъдат ЛИ включени в някакво експериментално лечение или това са само списъци за уточняване броя на децата с увреждане на Х хромозомата в България и съответно в Европа.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор literator (непознат )
Публикувано29.11.07 17:09



Благодаря проф.Кременски за отговора.
Синдрома на Weaver е рядко срещан навярно,аз самата имам малко информация и ще бъда благодарна да чуя повече от специалиста кьм който ме насочихте.Ще доведа детето в София през декември .



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор nedelina 33 (ziwee s nadezda)
Публикувано29.11.07 21:25



Благодаря ви професор Кременски за отговора.Ще ви посетим.

Щастието е в дребните неща,скътани като съкровище завинаги в сърцата ни...










Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор denela (непознат )
Публикувано02.12.07 16:40



Уважаеми Професор Кременски,
Имам детенце на 8 месеца родено с тежка сърдечна малформация – еднокамерно сърце, транспозиция на големите артерии и пулмонална стеноза. Очаквам второ детенце- в момента съм в 12 г.с. Около Нова година ( или до края на м. Януари) ни предстои да постъпим в Кардиологичната клиника в София (бившата 3-та градска болница) за първата операция на детето. Кардиолозите (д-р Велковски) ще ме прегледат за евентуални сърдечни аномалии на плода (тогава ще съм в 16-18 г.с), но аз вече се притеснявам за всякакъв вид малформации и увреждания. От Русе съм и бих искала да избегна честото пътуване до София. Възможно ли е да направя по време на този престой и другите необходими изследвания при Вас и нужно ли е да си запазвам час предварително? Бих могла да си запазя час за деня на операцията, но при едно евентуално отлагане, няма да съм в състояние да дойда на прегледа. Има ли изследвания (примерно биохимичен скрининг), които мога да направя преди това в Русе?
Благодаря Ви предварително за отговора и отделеното време.

С уважение:
Апостолова, 31 г.



Тема Re: регистър на хора с невромускулни заболяваниянови [re: vici96]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано03.12.07 08:14



Уважаема госпожо,

Наистина се актуализират генегичните регистри за невромускулни заболявания, включително и Дюшен.
Целта: (1) е да се включим в европейският регистър (2) да се уточни, кои болни са подходящи за новите възможности за лечение (3) имаме предложение, и ако се одобри от европейската асоциазиия, за подоходящи болни да се извърши клинично проучване за лечение в България. България е определене през 2008 г. за страна, в която ще се проведе пред октомври 2008 г. Европейската среща по невромускулни заболявания.

Много е важно.
1)Ако сте изследвани при нас е добре да актуализирате данните си с нови епикризи и акутални адреси.
2) Ако не сте изследвани да се свържете с нас.

И.Кременски
Национална генетична лаборатория
СБАЛАГ"Майчин дом" ЕАД
София 1431
ул"Здраве" 2
тел 9172 268




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.