Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:00 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор stanimira_1972 (непознат)
Публикувано06.04.08 21:56



Уважаеми проф. Кременски,
Имам въпрос относно това кои генетични заболявания се откриват чрез амниоцентеза? Въпросът ми е предизвикан от съмнението на един педиатър за Таласемия при сина ми поради леко жълта кожа. Той е на 10 месеца, а през декември 2006 ми е правена амниоцентеза, която трябваше да изследва освен задължителните три болести и други. Тогава подробния анализ мисля, че не го направиха поради липсата на някакъв реактив или нещо подобно. Как мога да разбера дали са изследвани и други генетични заболявания освен основнтите три?
Благодаря Ви преварително!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор stanimira_1972 (непознат)
Публикувано06.04.08 22:04



Извинете ме проф.Кременски, но във въпроса ми преди малко допуснах грешка. Годината през която ми правиха амниоцентеза е 2007, а не 2006.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано07.04.08 00:09



Здравейте проф. Кременски.
Четейки из нета за проблема на сина ми - атопичен дерматит - попаднах на следното Генетичен дефект, локализиран в хромозоми 11q13 или 5q31, като тези данни трябва да бъдат потвърдени. Ние дори нямаме още потвърждение на диагнозата от втори дерматолог, но ако чрез генетично изследване може да се получи точна и неоспорима диагноза би било чудесно.
Въпросът - прави ли Вашата лаборатория това изследване и ако "да" каква е процедурата?
Благодаря Ви за вниманието и вече за трети-четвърти път казвам - Благодаря, че Ви има.



Тема Re:генетични фактори,свьрзани с тромбофилиятанови [re: rolina_74]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано08.04.08 21:47



Уважаема Госпожо,
Ако правилно сте написала нашият резултат - приемете го за верен. За съжаление не мога да проверя по посочените данни другия резултат. Моля, съобщете си трите имена по телефона или в бележки. При нашия резултат не се налага посоченото лечение. Според мен не се налага лечение и при плевенския резултат, но окончателно ще се произнеса след като проверя точно даннните Ви.

Бъдете здрава
Кременски
9172 268

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: a_za]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано08.04.08 21:49



Здравейте Госпожа Петрова,

Искрено съжалявам за случилото се.
Заповядайте в удобно за Вас време - понеделник, вторник или петък.

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: dianak]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано08.04.08 21:58



Здравейте,

Мисля, че съм запознат с Вашия проблем.
Заповядайте още утре след 11 часа.

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: stanimira_1972]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано08.04.08 22:13



Уважаема Госпожо,

При Вас са изследвани само хромозомни болести.
Бета-таласемията е наследствена болест, която е една от над 7000-те известни редки тгенетични болести. При тях се провежда дородово изследване само, ако в семейството има болет или двамата родители са доказани здрави носители на някоя от тях. Бета-таласемията се доказва само със специализирано лабораторно изследване.
Доведете в удобно време детето при нас да изясним проблема.

Кременски.

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: coccinella]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано08.04.08 22:18



Здравейте,

Така описани нещата говорят за начална фаза на някакво научно проучване. Най-добре е да се потвърди клиничната диагноза. Диагностично генетично изследване за случая за съжаление не ми е известно.

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор ognyana (непознат)
Публикувано09.04.08 14:19



Здравейте, проф. д-р Кременски!
Имам 2 мисед аборта през последната една година. Беше ми назначено изследване за тромбофилия след втория. Откри се хомозиготно носителство на 4G/4G. Не съм правила генетична консултация, кръвта беше изпратена във вашата лаборатория. Не знам дали само това изследване е достатъчно. Не съм наясно какво количество фолиева киселина в моя случай е препоръчително да приемам.
Тревожи ме че, в изследването не намирам MTHFR, а доколкото си спомням на бланката за изследването MTHFR присъстваше.
С уважение,
Любомирова



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор melisa7O (непознат )
Публикувано09.04.08 15:31



Здравейте, проф.Кременски. Имам един спонтанен и един мисед аборт.Нямам гинекологични проблеми- поне така твърдят специалистите, които съм посетила в Бургас, Пловдив, Плевен, София.Също така изследванията ни за генетичен кариотип и имунологичните са добри. Правих си генетични изследвания в Националната генетична лаборатория в МД и ми откриха генотип 4G/4G за PAI. Отделно според друго генетично изследване съм Хетерозиготен носител на Хаплотип А2. Препоръчана ми е терапия с фраксипарин и аспирин протект по време на бременност.

1. Според Вас- удачна ли е терапията?
2. Какво показва носителството на хаплотип А2?
3. Може ли тези мутации да са причина за абортите?

Благодаря предварително! Желая Ви приятен ден!




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.