Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:06 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГ В 11-14 СЕДМИЦАнови [re: fukibuki]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано17.03.08 18:11



Уважаема Госпожо,

Нямам право да коментирам: (1) защото начина, по който описвате "консултацията" е далеч от мойте представи за добрата медицинска практика и (2) защото не мога да бъда сигурен в диагнозата. Не Ви препоръчвам да четете на този етап в интернет.

Предлагам Ви, с цялата налична медицинска документация и детето да посетите нашата конуслтация и обсъдим проблема на място. При мен консултациите са безплатни.

Кременски
9172 268

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор tania_td (непознат)
Публикувано21.03.08 23:25



Здравейте Доц. Кременски
Имам два спонтанни аборта (missed) и едно дете родено със сърдечна аномалия - тотално аномално вливане на белодробните вени, което 20 дена след операцията почина. Съпругът ми е с трансплантиран бъбрек и е на имуносупресорна терапия. Въпросът ми е какви генетични изследвания трябва да бъдат направени при нас преди следващо забременяване?
Предварително Ви благодаря!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - въпроснови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор lorakostova (непознат )
Публикувано22.03.08 11:13



Здравейте проф. доктор Кременски. Идвах в Националната генетична лаборатория в петък за биохимичен скрининг. Когато ме прегледаха на ехографа в Майчин дом , доктор Пъневска ми откри образувание, което не беше сигурна какво точно е - недоразвит близнак или миома с размери 3,5 см, с препоръка за повторен преглед след 2 седмици. Въпроса ми е - това ще окаже ли влияние на изследването за биохимичен скриниг?Възможно ли е поради това образувание изследванията да са с лош резултат?
Благодаря за предходния отговор.
Сърдечни поздрави!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор temir (непознат )
Публикувано24.03.08 13:28



Уважаеми проф. Кременскир

преди около месец бяхме при Вас на генетична консултация. Случаят беше свързан с родено дете със сърдечна малформация. Имам и едно здраво дете, а също и един мисед след това. Препоръчахте ни да си направим изследвания. Резултатите от тях са:
Антикардиолипинови антителаIgG 1,8; IgM 3,2;Анти B2 GPI IgG 3,3; IgM 5,0; Антифосфатидилсеринови антитела IgG 0,9; IgM 3,8.
От другото изследване резултатът е, че не се отчита повишен риск от венозни тромбози.
Уговорката беше да Ви изпратим епикризата на детето със сърдечната малформация по факс. Днес ще го направим. Въпросът ми е какви други изследвания ще са нужни въз основа на тази информация. Доколкото разбрахме, ако другите изследвания са необходими, те могат да бъдат направени и във Варна, където живеем.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: tania_td]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано24.03.08 19:29



Здравейте Госпожо,

Най-добре е да обсъдим проблема в нашата консултация. Тя е безплатна.
Моля, носете цялата налична медицинска документация.

Кременски.

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - въпроснови [re: lorakostova]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано24.03.08 19:34



Здравейте,

Обадете се утре за резултата. Когато се появите да го получите ще го обсъдим и ако се наложи ще се проведе ултразвуков преглед с консултантите по фетална анатомия. Те преглеждат след 11 часа. Моля, носете снимката от д-р Пъневска.

Кременски.

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: temir]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано24.03.08 19:40



Уважаема Госпожо,

Моля, изпратете посочените към резултатите за антифосфолипидните антитела нормални стойности и лабораторията, която ги е изъвршила, за да ги консултираме с нашите имунолози.
Чакам епикризата.

Кременски.

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор temir (непознат )
Публикувано24.03.08 20:16



Уважаеми проф. Кременски,

много Ви благодаря за бързия отговор.
резултат референтни стойности
Антикардиолипинови тела
IgG 1,8 до 22
IgM 3,2 до 11
Анти В2 GPI
IgG 3,3 до 20
IgM 5,0 до 10
Антифосфатидилсеринови антитела
IgG 0,9 до 10
IgM 3,8 до 10
Епикризата вече я изпратих днес, надявам се да сте я получил.
Предварително Ви благодаря.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор temir (непознат )
Публикувано24.03.08 20:22



Извинете, пропуснах да напиша, че изследванията са правени в лаборатория по клинична имунология към Александровска болница. Ръководител Д-р Балева, тел 9230543



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор ninnani (непознат )
Публикувано24.03.08 21:21



Здравейте, проф. Кременски, ще съм Ви много благодарна, ако дадете компетентното си мнение за резултат от БХС, направен във вашата генетична лаборатория, след като ми беше взета кръвна проба в генетичната лаборатория към УМБАЛ " СВ. Георги " Пловдив. Резултатът е : АФП (13-65) - 14 U/ml; ЧГонадотропин (8.35- 41.75) - 23.7 U/ml. Възрастовият риск е 1:965 , а личният ми риск е 1: 397. Притеснена съм, че риска ми не е малък - дали да правя амниоцентеза или мога да разчитам на фетална морфология в 19-22 г.с. На 30 г. съм и аз и съпруга ми нямаме генетична обремененост. Понеже съм от провинцията и нямам възможност да посетя кабинета Ви за лична консултация, много се надявам да ми отговорите накратко! Благодаря Ви предварително!




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.