Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:29 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: генетични изследваниянови [re: valiin]  
Автор nelidz (ентусиаст)
Публикувано18.04.08 13:13



Здравейте Професор Кременски,
възхитена съм от отношението, професионализма и хуманизма Ви.Бременна съм в 11г.с.Интересува ме кога е най-добре да се направи биохимичен скрининг за Даун в Майчин дом, за ултразвуковото изследване нужно ли е предварително записване? Може ли да се закуси преди вземане на кръвната проба, нужно ли е някакво направление за целта и каква е цената на изследването и на УЗИ?БИхте ли препоръчали добър специалист по фетална морфология в Пловдив и нужно ли е да е направя на този етап.
.ЗАгубих баща ми миналата година от рядко срещания вид рак-аденокортикален карцином на надбъбречна жлеза, среща се 1-2 на 1млн души в света, чичо ми почина от рак на дебелото черво.Нужно ли е някакво допълнително изследване?Благодаря предварително!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор skorpi77 (надежда)
Публикувано18.04.08 22:06



проф. Кременски, бременна съм в 10 г.с., бременна съм след дългогодишен стерилитет, това ми е 5-та бременост /надявам се да я докарам до края/. Въпроса ми е какви изследвания трябва да направя при вас за вродени малформации на плода и в коя седмица?
Благодаря ви предварително.

[url=http://women.evenhealth.com][img]http://women.evenhealth.com/image/c/av751132.jpg[/img][/url]


Тема Re: Предишни теминови [re: Teди]  
Автор prolet42 (непознат )
Публикувано21.04.08 12:36



Проф.Кременски, искам да Ви благодаря за всичко което направихте за мен и да изкажа чувството си на възхищение от факта, че има хора като Вас - загрижени, съпричастни и откликващи на проблемите на бъдещите майки!!!!!
Пише Ви Калина - резултатите от амниоцентезата са добри и още веднъж Ви изказвам благодарности за реакцията Ви!
Желая Ви много здраве и нестихваща енергия!
Дай Боже повече специалисти и хора като Вас!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: skorpi77]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано21.04.08 14:11



Здравейте,

В 11-14 ултразвуков преглед и кръвно изследване (Биохимичен скрининг) при нас.
В 15- та ултрасвуков преглед за спина бифида и аненцефалия и в зависимост от резултата по т.1. може и кръвно изследване - "Биохимичен скрининг"
В 19-22 седмица специализираното изследване "фетална анатомия" на 3-измерен ултразвуков апарат при квалифициран за целта АГ-специалист.

Успех
Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: ognyana]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано21.04.08 14:17



Здравейте,

Генетичната лаборатория във Варна не е филиал на Националната генетична лабораотрия, но ние работим с нея в тясно сътрудничество. Във Варна има истински генетик и той се казва доц. Людмила Ангелова 0898684701.

Успех
Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: Муковицидозанови [re: valiin]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано21.04.08 14:28



Здравейте,

Терапията и поведението към сина Ви е възможно най-доброто за момента. В Германия са наясно със стандарта и вероятно ще продължат профилактично през месец да прилагат инхалаторно Tobramicyn. Надявам се, че при детето се прилагат всички останали медикаменти и рехабилитация, които ще му осигурят високо качество на живот.

В момента в България почти сме успяли да осигурим антибиотика за най-нуждаещите се пациенти, а за 2009 г. ни е обещано да се доближим до стандарта, който се прилага в западните страни.

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: генетични изследваниянови [re: nelidz]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано21.04.08 14:41



Здравейте,

Биохимичният скрининг се провежда в 11-14 седмица. Много е важно точното измерване на ултразвуковия белег - т.нар. "нухална транслуценция". Всичко може да се направи при нас срещу 45 лева. Не Ви трябват направления и не е свързано с храненето. В Пловдив със сигурност има добри специалисти по "фетална анатомия", но за съжаление аз не ги познавам (аз не съм АГ-специалист).
Колкото до рака, това не бива да Ви притеснява по време на бременноста. Можем да обсъждаме тези порблеми на място при нас в удобно за Вас време.

Успех
Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор ognyana (непознат)
Публикувано21.04.08 15:34



БЛАГОДАРЯ!
И Весели празници на Вас и целия Ви екип!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: melisa7O]  
Автор melisa7O (непознат )
Публикувано22.04.08 10:46



Проф. Кременски, благодаря, че се ангажирахте с мен и ми се обадихте на мобилния телефон. Вие сте страхотен човек! Много ме успокоихте относно лечението ми.
Бъдете здрав и много успехи!
Весели великденски празници!
Поздрави: Милена Янева
гр. Айтос



Тема Re: vypros za HMSNнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор lulu73 (непознат )
Публикувано22.04.08 16:26



Здравейте проф. д-р Кременски,
Поздравявам Ви за Вашата работа и открития в тези области!
Въпросът ми е следния: бременна съм в 6-7 г.с., за първи път и съм на 35 г. При
изследвания проведени от Ваши колеги преди години (д-р Ал. Йорданова и др.) е
констатирано че страдам от НМСН (наследствена мотосензорна невропатия), или болестта на
Шарко Мари-Тут, Тип І. Желая да си направя генетични изследвания за плода, бихте ли ми
дали накратко съвет кога и какви изследвания трябва да си направя, тъй като се
притеснявам да не пропусна времето за това, или поне ви моля да ми кажете, първото такова
изследване, което се налага като време, а когато дойда при вас ще ми кажете
подробностите. Също така да ми кажете необходимо ли е присъствието на бащата, за което и
да било от изследванията.
Предварително сърдечно Ви благодаря,




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.