Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:44 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Генетични изследвания при бременност с близнацнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор kir4o69 (непознат )
Публикувано18.12.07 13:32



Здравейте Проф. Кременски,
Съпругата ми, на 36 г., е бременна с близнаци в 16 седмица. Въпроса ми е: Кога в този случай можем да направим генетични изследвания и има ли по-голяма вероятност за грешка при самите изследвания, а и от там някакви допълнителни притеснения?
Благодаря предварително и весели празници!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор zeituni ()
Публикувано18.12.07 15:14



Здравейте, проф. Кременски.

Бременна съм в 15 г.с. от 4-ти опит ИКСИ (преди това имам и 6 инсеминации). На 38 г. съм. Трябва да взема решение дали да правя амниоцинтеза ( БХС няма да правя).
Във връзка с това искам да попитам: увеличава ли се риска от спонтанен аборт при мен при положение, че съм с RH-, имам тромбофилия ( на фраксипарин 0,6 и аспирин протект съм), имам повишени НК-клетки, антифосфолипидни антитела и Хашимото ( в момента само ТАТ е увеличен).
Правих "нухална транслуценция" в 13 г.с. при д-р Марков, гънката е 1мм и риска е нисък.
Знам, че решението е мое, но тази бременност е много чакана и доста рискова поради изброените по-горе неща. Затова съм благодарна за всяко мнение.
Благодаря ви предварително, възхищавам ви се за всеотдайността ви.



Тема Re: Генетични изследвания при бременност с близнацнови [re: kir4o69]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано20.12.07 14:18



Здравейте,

При близнаци възникват повече въпроси отколкото отговори.
Правилно сте схванала, че някои от изследванията, като, например "серумния скрининг" дава не винаги надеждни резултати.
Във всеки случай се нуждаете от качествен ултразвуков преглед, след който можем да обсъдим проблема в нашата консултация.
При мен консултациите са безплатни

Кременски.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: zeituni]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано20.12.07 14:27



Здравейте,

Чудесно, е че сте направила "нухална транслуценция" при д-р Марков. Това изследване е по-информативно от болшинството други.
Не бързайте с решеин за амниоцентеза.
Предлагам Ви след празниците да обсъдим проблема при нас
Опитайте се по време на празниците да не мислите за геенитчни рискове

Весела Коледа

Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор zeituni ()
Публикувано20.12.07 16:07



Благодаря ви, проф. Кременски!

След празниците ще дойда при вас.
Весели празници ви желая! Бъдете здрав!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: zeituni]  
Автор ivankaata (непознат )
Публикувано21.12.07 09:51



Здравейте проф. Кременски!
Писах Ви на имейла,но незнам дали сте го получили.
Искрено се надявам да ми отговорите,защото вече сънувам само кошмари.
В 19 г.с. на фетална морфология при д-р Димитрова бяха открити малки кисти в мозъка на плода.По нейни думи те би трябвало да се резорбират в следващите седмици. В 22 г.с. наблюдаващият ме гинеколог пак ги видя.
Кога най-късно трябва да изчезнат?И ако останат какво последствие ще имат върху бебето?
Весели празници Ви желая.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: ivankaata]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано21.12.07 11:03



Здравейте,

Много Ви моля, опитайте се да мислите за празниците, а не за генетични и други рискове. Явлението е много често, а много рядко е свързано със сериозни проблеми.
Заповядайте веднага след празниците в "Майчин дом" и ще Ви организирам консултация с д-р Димитрова. Много е важно един и същ лекар да следи процеса и тогава може да се проследи срока на обратното развитие.

Силно се надявам, че безпокойството Ви е напразно.

Весела Коледа

Кременски
9172 268



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор ivankaata (непознат )
Публикувано28.12.07 09:34



Здравейте проф. Кременски!
Ще дойда на консултация в Майчин дом, но тъй като не съм от София, кажете ми в кой ден е най-добре да стане това през Новата година.Необходимо ли е предварително да се записвам на посочените от Вас телефони?
Д-р Димитрова ще бъде ли в Майчин дом?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор gabi32 (борбена)
Публикувано28.12.07 11:27



Здравейте д-р Кременски,

През лятото на тази година Ви посетихме заедно с моят племеник и неговата майка. Тогава ни насочихте към проф. Симеонов, за което съм Ви много благодарна. От направения ЯМР се установи, че детето има комплексна аномалия на главния мозък. Стана ясно, че има и епилептични припадъци. За д се потърси причината бяха направни изследвания в цитогенетичната лаборатория в МД (не бе открит проблем) и изследване на митохондриална ДНК - бяха открити няколко непричняващи проблеми мутации и една мутация, която обаче не съществува в базата данни и не може да се каже какъв е ефекта от нея. Беше взета кръв също така за по-детайлни генетични изследвания и за CDG скрининг, които да бъдат изпратени в чужбина. За тези изследвания обаче все още нямаме резултат, а разбрах, че има дечица, които си чакат резултатите вече 1-2 години. Тоест, въпреки че всички лекари изказват мнение, че проблема е генетичен, детето все още няма диагноза. Въпросите към Вас са следните: Има ли още някакви генетични изследвания, които да могат да бъдат направени в България или в чужбина за да се установи каква е причината за състоянието на детето? Тъй като в момента съм бременна в 7 г.с. какви изследвания бихте ми препоръчали да направя освем стандартните за БХС и фетална морфология? На 34 г съм, имам едно здраво дете на 1г и 4 мес, както и племеника ми има здрава 15-годишна сестра. Тъй като на всяка цена искам да избегна раждането на още едно проблемно дете в семейството, ще съм Ви много благодарна за каквато и да е била информация по въпроса.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор ivankaata (непознат )
Публикувано28.12.07 22:37



Здравейте проф. Кременски!
При направени кръвни изследвания на 3 год. ми син резултатите са следните:
ХЕМОГЛОБИН-117
ЕРИТРОЦИТИ- 3.8
ЛЕВКОЦИТИ-10,1
ХЕМАТОКРИТ-0,29
ТРОМБОЦИТИ-316
MCV-77
MCH-30
MCHC-391
Вижда се, че някои от показателите не са в норма.Може ли да му се направят необходимите изследвания във вашата лаборатория, за да се установи какво му е. Искам да използвам случая ,че ще идвам в Майчин дом при д-р Димитрова,а съм от доста далече.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.