Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:32 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор gus_gus (член)
Публикувано06.11.07 14:53



Уважаеми Проф. Кременски,

Много Ви благодаря за информацията! За съжаление обаче на този телефон отказаха да ми съобщят какъв е резултатът. Жената, с която говорих, каза, че ЕДИНСТВЕНИЯТ начин да разбера какъв е той, е личният лекар на детето ми да го изиска чрез официално писмо. Това наистина много ме учуди, т.к. за мен е нелогично на майката да й бъде отказано да получи резултата на собственото си дете, а да трябва да моли личния лекар. Ако проблемът се състои в това, че не се разрешава да се дават резултати по телефона, е разбираемо, и бих отишла, ако се налага лично на място, но отказ да се даде резултат на майката за мен е странен.
Моля да ме извините, че Ви занимавам с това, но бихте ли ме посъветвали как да постъпя. Ако наистина редът е такъв, ще се обърна към личния лекар на детето да го изиска по официален път. Все пак, за да се чувствам спокойна, трябва да знам дали всичко с детето ми е наред. Не мога да разчитам, че ще успеят да ме издирят на новия ми адрес. В шейново имат адреса ми по лична карта, а той отдавна вече не е актуален.

Благодаря Ви предварително!

С уважение,
Кремена



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор zlatomira (непознат )
Публикувано06.11.07 18:38



Здравейте д-р Кременски. В 17 сед. при фетална морфология в "Фемина" д-р Димитрова откри на бебето разширени бъбречни легенчета 4.00 мм. и 4.6 мм , но каза че ако не се уголемят повече няма проблем. Сега съм в 27 сед. и днес ходих на преглед и докторката установи, че са се уголемили още едното е 6.1 мм. ,а другото 6.9 мм , но пък пикочния мехур е наред бъбрека не е увредени и легенчетата не са по големи от бъбрека.Незнам какво да мисля , моля ви за съвет по моя въпрос.Имам ли уснование за притеснение?

Благодаря ви предварително



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор saldo (непознат )
Публикувано07.11.07 12:51



Здравейте д-р Кременски,

Първо искам да изразя впечатленията си от вашата лаборатория и специалистите , които работят там. Бях изключително приятно изненадана от условията и отношението на колегите ви към нас бъдещите майки. Продължавайте все така



Запитването ми е следното. Вчера си взех резултатите от БХС:

Възраст: 30 години 11 месеца
Гест. възраст: 16+0

S-AFP: 39.9 [14.9-74.5]
S-b-hCG: 36.2 H [6.85-34.25] (Забележка Mo 13.7)

Очакван възрастов риск 1:864
Вашият изчислен риск 1:550

Доколкото разбрах щом изчисления риск е по-нисък от 1:250, амниоцентеза не се прави. Притесняват ме обаче две неща:

1. Повишеното ниво на b-hCG хормона (разтърсих се в интернет и видях че високите нива на този хормон в комбинация с определни стойности на други хормони говори за синдром на Даун) и забележката към него, която не разбирам какво значи.
2. Изчисления риск при мен е по-висок от възрастовия риск, това не е ли лошо?

Имам правена ФМ при д-р Марков в 14+ седмица. Имам записан час за втора ФМ през 20+ седмица.

Според вас добре ли е да направя още сега една ФМ и при проблем да направя амниоцентеза или да си изчакам часа за 20+ седмица.

И един друг въпрос, трябва ли за това изследване кръвта да се взима на гладно? Моята АГ ми каза че не е необходимо да е на гладно и аз добре си закусих.

Благодаря ви

Маргарита

Редактирано от saldo на 07.11.07 14:10.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: saldo]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано09.11.07 08:54



Здравейте Госпожо,

Така представени нещата няма медицински показаиня за извършване на аминоцентеза.
За Даун можете да бъдете 100% сигурна само след амниоцентеза. При нея, обаче поемате риск от аборт 1:400. или малко по-висок от колкото имате в момента за Даун.
Повишеното бета-ЧХГ е довело до намиране на малко по-висок риск от средностатистическия за Вашата възраст. Разликата не е съществена и е повече психологическа.
Мисля, че една допълнителна фетална морфология при д-р Марков по-рано може да даде депълнителна информация и да улесни Вашето окончателно решение и надявам се да намали хсихическото Ви напрежение.

Искрено се надявам, че всичко ще завърши благополучно.

Успех

Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор saldo (непознат )
Публикувано09.11.07 09:45



Д-р Кременски, благодаря ви за отговора





Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор julia2288 (непознат )
Публикувано09.11.07 15:43



Здравейте Проф. Кременски,


Бих искала да чуя вашето мнение за следното:

Аз съм на 31 години, бременна в 19 г.с. Имам Хашимото и повишени нива на НК клетките (23%) – изледването за тях е правено в Плевен в 5 г.с.
Не съм правила никаква терапия за тях – мненията бяха доста противоречиви. Не знам дали има значение, но аз забременях по естествен път.
Сегашната ми терапия е: аспирин протект, селен – 400 мг, фолиева киселина –0,4 мг. И Л-тироксин 150 мг на ден.
Сегашното ниво на TSH e 0.37, TAT 112, и МАТ 232 (по-ниски всравнение със стойностите, на които забременях).
За сега имам направени 3 фетални морфологии (съответно в 9, 16 и 18 г.с.) и всичко е наред с излкючение на намален кръвен поток.
По съвет на Д-р Димитрова до следващата консултация, няма да предприемаме нищо. Резултатите от БХС ще излязат следващата седмица.

Въпросът ми е дали мога да направя изследване на сегашните нива на НК клетките във вашата лаборатория и дали, ако то се увеличило се налагат вливания с цел да намаляването на тяхното ниво? Какво е вашето мнение за моят случай?

Извинявайте за дългия постинг, но не знаех как да опиша всичко по-кратко.

Предварително Ви благодаря,
Юлия



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: julia2288]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано09.11.07 18:08



Здравейте Юлия,

Аз не съм най-точния специалист по проблема. За целта Ви трябва ендокринолог гинеколог. Такива има в Майчин дом. Изборът на д-р Димитрова е много добър и можете да и се доверите.
По принцип мога да Ви кажа, че по света хиляди жени с Хашимото раждат здрави деца. Основното е да се следи ТСХ и състоянието да бъде под лечебен контрол. При Вас в момента ТСХ е много добре. Лечението Ви също според мен е коректно. При нас не се прави желаното от Вас изследване, мо мисля, че не Ви се налага.
Биохимичният скрининг е готов на следващия ден след вземане на кръв. Когато дойдете да си вземете резултата можем да дискутираме.

Желая Ви успех

Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор vasibasi (непознат )
Публикувано14.11.07 15:41



Уважаеми Проф. Кременски,

имам две близначета на 2г. и 10м., които видимо изостават във физическото и умственото си развитие. Обиколили сме много лекари и всички ни съветват да направим генетично изследване. Бих искала да им се направи кариограма, но ако е възможно дистанционно.
Нашият личен лекар от няколко дни се опитва да се свърже с Вас по телефона, но безуспешно. Затова реших да се обърна към Вас във форума. Въпросът ми е следният: може ли да се направи това изследване дистанционно, ако да, как се процедира, как се извършва плащането, каква е цената, как и какъв материал е необходимо да се вземе.
А ако иследването покаже, че има проблем, сме с намерение да дойдем в София при Вас на консултация.

Предварително Ви благодаря!
Бъдете жив и здрав!

Василиса Милева, Ст. Загора



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: vasibasi]  
Автор neddi11 (непознат )
Публикувано17.11.07 13:28



Уважаеми проф. Кременски,
Аз съм на 30г. и съм бременна за първи път. В момента съм в 19 седмица, но в 16 си направих БХС. Личният ми риск е 1:10 000 при очакван възрастов риск 1:986. S-AFP 25.7 U/ml, но това, което ме притесни, е че S-b-hCG е 6.1 ng/ml при референтни стойности 8.35-41.75. Забележка: Мо=16.7
Обясниха ми,че този хормон се понижава при нарушения в плацентата или малформации на плода, но понякога просто е по-нисък. Трябва ли да търся допълнителни консултации или според Вас резултатите са нормални? На 21. 11. ще си правя фетална морфология. Това достатъчно ли е ?
Предварително Ви благодаря за отзивчивостта.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор nedelina 33 (ziwee s nadezda)
Публикувано19.11.07 14:34



Уважаеми , Професор Кременски,

Имам няколко въпроса към вас.Досега имам една сполучлива бременност
и два аборта в две последователни години.Много искам да разбера каква е причината.Във връзка с това искам да Ви попитам какви изследвания трябва да се направят, здравната каса да ли поема нещо или не (ако не колко ще струват) необходимо ли е направление от личен лекар или гинеколог?И в какъв период след аборт могат да се правят изследвания? В смисъл такъв можем ли в близките дни да дойдем в клиниката и да ни се направят необходимите изследвания?Как да Ви намерим?

Благодаря ви.

Щастието е в дребните неща,скътани като съкровище завинаги в сърцата ни...











Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.