Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:55 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор ne_lit (losha)
Публикувано06.03.08 09:54



Благодаря за отговора д-р Кременски. Пих една капсула от 150 mg и след 7 дни още една. И това в съчетание с гинопеварил свещи в три поредни дни.
Разбирате притеснението ми. Това ,което прочетох за Дифлукан е доста неясно. Гинеколожката ми само подхвърли идеята за генетична консултация, но каза че предвид възрастта ми и приема на лекарството съм имала малшанс да забременея точно сега. Аз съм от София и наистина ми се иска да се консултирам , защото честно казано тази бременност е желана. Кога е удобно и трябва ли да записвам час предварително ?



Тема Re: Висока стойност на човешки хорионгонадотропиннови [re: poli_73]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано06.03.08 10:00



Уважаема Госпожо,

Съжалявам, че не сме успели да се срещнем. Просто трябваше да влезете в съседната стая.

Ниски стойности на бета-ЧХГ са често явление. Това е само повод, който по принцип се препоръчва на всяка бременна - провеждане на ултразвуковото изследваен ФЕТАЛНА МОРФОЛОГИЯ в 19-23 седмица. Свържете се с доц. Димитрова и си запишете час. Можете и по-рано да извършите изследването. Ако, имате затруднение в организирането на прегледа и притеснението Ви е непреодолимо, заповядайте в Майчин дом. Ще Ви съдействам доц. Димитрова да Ви прегледа при нас.

Нямате основание за допълнително притеснение.

Кременски
9172 268

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: ne_lit]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано06.03.08 10:09



Уважаема Госпожо,

Заповядайте в удобно за Вас време - всеки ден след 9 часа - без записване.
Съжалявам, че съм бил неясен.
От данните, които посочвате нямате основание за допълнително безпокойство и за решението - прекъсване на желаната бременност.
На място ще обсъдим поведението Ви в бъдеще.

Кременски
9172 268

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор ne_lit (losha)
Публикувано06.03.08 10:43



Здравейте ,д-р Кременски ще ви посетя другата седмица. Още един път Ви благодаря. Вие бяхте достатъчно ясен , имах предвид листовките за употребата му при бременност. Вдъхнахте ми надежда - това е страхотно.
Лек ден.



Тема Re: бета таласемия-въпрос към проф.Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор dreben78 (непознат )
Публикувано06.03.08 11:18



Благодаря Ви проф. Кременски!
С радост ще се възползвам от консултацията!

Лек и успешен ден!

С уважение
Даниела



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор angelova7O (непознат )
Публикувано06.03.08 17:45



Уважаеми проф.Кременски,

На 37 години съм и съм бременна в 13 г.с.
Смятате ли, че има смисъл от провеждане на биохимичен скриниг в 15-19 г.с. и фетална морфология с ултразвук, или предвид възрастта е по-удачно да се направи амниоцентеза директно?


Благодаря!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: angelova7O]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано06.03.08 18:57



Уважаема Госпожо,

Това, което със сигурност смятам, е че се нуждаете от повече информация. Такава безплатно можете да получите в нашата консултация всеки работен ден.

И все пак, основните възможности са:

Разширен вариант
1) Оценка на риска за Даун и най-честите вродени аномалии в 11-14-та седмица със специализиран ултразвуков преглед в комбинация с биохимичен скрининг при нас (ново изследване достъпно от 2 седмици).
2) След генетична консултация, в зависимост от резултата - Ваше решение за дородова диагностика (хорионбиопсия) и/или проследяване с ултразвуковото изследване "фетална морфология" и/или биохимичен скрининг в 15-19-та седмица.
3) В зависимост от резултата и след генетична консултация, Ваше решение за дородова диагностика - амниоцентеза и/или проследяване в т.4.
4) Силно се препоръчва, независимо от горните резултати и изследвания ултразвуковото изследване "фетална морфология" в 19-23-та седмица.

Скъсен вариант
1) Генетична консултация за средностатистическия възрастов риск и Ваше решение за амниоцентеза в 17-19-та седмица.
2) Фетална морфология в 19-23-та седмица.

Разбира се, има и други варианти.

Силно се надявам, че не съм Ви объркал.

Кременски.

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор lorakostova (непознат )
Публикувано07.03.08 09:16



Здравейте проф. д-р Кременски,
аз съм от провинцията и искам да си направя биохимичен скрининг и нухалната транслуценция при вас в Майчин дом София. В момента съм в края на 10 седмица бременност, на 33 години съм , имам едно детенце на 12 години. Когато се обадих в Майчин дом за справка ми казаха, че апарата още не работел и се тества все още, а също че в момента се прави биохимичен скрининг само след 15 седмица. Въпроса ми е - мога ли да дойда да си направя биохимичен скрининг между 11 - 13 седмица и правите ли нухалната транслуценция в Майчин дом. Ако не се прави, къде мога да си направя?
Предварително благодаря за отговора.



Тема Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГ В 11-14 СЕДМИЦАнови [re: lorakostova]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано11.03.08 18:11



Здравейте,

Биохимичен скрининг в 11-14 седмица се проевжда всеки ден. Вече са изследвани над 30 бременни. За да се достигне максималната информативност на метода - над 90% откриваемост за болест на Даун и още 2 друти хромозомни болести е необходимо измерването на т.нар. "нухална транслуценция" и откриване наличието на костици на носа на бебето. По принцип има известни затруднения (чака се) с тези ултразвукови изследвания, но те могат да бъдат извършени в "Майчин дом".

В момента се провеждат изпитания с новата апаратура за провеждане на троен бърз тест в 15-19 седмица - информативност на теста е - открива над 70-75% от болните с Даун и другите 2 болести и комбинирана оценка от двата периоад. До седмица ще бъдат предоставени новите възможности..

Довеждането на горните тестове до 2 часа на резултата изисква поне 12 изследваиня седмично.

Не е спряло и ще продължи изследването чрез двойния тест след 15-та седмица. Информативната стойност на теста е - открива 60-65% от случаите с болест на Даун

Кременски
Гарантирано коректна информация по въпроса само на тел. 02/9172 268

www.lmpbg.org


Тема Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГ В 11-14 СЕДМИЦАнови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор fukibuki (непознат )
Публикувано13.03.08 09:03



Здравейте проф.Кременски

Какво представлява синдром на Браун, защото след преглед от ортопед, ни постави тази диагноза на 5 месечното ми бебе. Не е ли необходимо да се направят някакви по специализирани изследвания за доказване на заболяването. Всъщност не ми беше обяснено нищо за синдрома, а ми беше препоръчано да чета списания и да влизам в интернет, там имало подробна информация. Бихте ли ме посъветвали какво да предприема?

Благодаря Ви предварително!




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.