Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:41 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: PiletoP]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано02.11.07 09:48



Уважаема Госпожо,

Щяхте да си спестите много нерви и пари, ако бяхте посетила нашата консултация.
От генетичните изследвания първо се прави кариотип на брачната двойка.
Винаги можете да възползвате от безплатна консултация при нас.

Успех
Кременски



Тема Re: ФЕТАЛНА МОРФОЛОИГЯнови [re: magii]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано02.11.07 10:01



Уважаема Госпожо,

За съжаление не съм запознат с квалификацията на специалистите във Варна.
По принцип е вашен ултразвукувия апарат, но по-важно е операторът да бъде повече D-та и да е направил достатъчно сепециализирани прегледи. В РЪЦЕТЕ НА ТАКЪВ ОПЕРАТОР И 2D е достатъчно информативен.
Посъветвайте се с доц. Ангелова 0898684701

Успех
Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор PiletoP (непознат )
Публикувано02.11.07 12:06



Благодаря ви за отговора проф.Кременски.Първото нещо което направих е да дойда на консултация при вас,но ми казаха,че в моят случай да се консултирам с д-р Савов, а не с вас.Той ме насочи какви изследвания да направя и не ми е споменавал за кариотип на двойката.Но сега вече знам ще дойдем за такова изследване.Предполагам,че се взима крав,но ще се обадя да питам.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: PiletoP]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано02.11.07 16:04



Уважаема Госпожо,
В Националната генетична лаборатории, за съжаление, лекари сме само
аз и доц. д-р Венета Георгиева.
Бъдете здрава
Ще Ви чакам
Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор sagitario (непознат )
Публикувано03.11.07 16:19



Уважаеми проф.Кременски,
Много бих Ви била благодарна, ако имате възможност да ми отговорите на въпрос, относно наскоро проведена амниоцентеза. Става въпрос за следното: на 36 години съм/3-та бременност, като имам 1 аборт по желание и 1 кухо яйце миналата година/ и на 15.10.2007 ми бе направена амниоцентеза /искам да уточня, че живея в Белград и манипулацията я правих там/. Всичко мина нормално, нямаше усложнения, само че при ваденето на течността попадна малко кръв от плацентата.Казаха ми,че не било страшно и резултатите ще бъдат готови от 2 до 3 седмици. Вчера се обаждах да питам има ли резултат, но ми казаха, че ще се забави малко именно заради кръвта, тъй като в този случай било по-сложно да се отделят клетките и се чакало малко повече. Бих искала да знам дали това е така и дали евентуално това няма да окаже влияние на резултата и той да се окаже невалиден. Миналата седмица успях в София да отида на фетална морфология при доц. Томова. Тя каза, че всичко е наред и няма индиректтни признаци за Даун или хромозомни аномалии. Но аз все пак се притеснявам доста. Много Ви благодаря предварително за отзивчивостта.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: sagitario]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано05.11.07 07:59



Уважаема Госпожо,

По някога при наличие на кръв отглеждането (култивирането) на клетките се забавя до 30 дни. Това по принцип не влияе на качеството на резултата. Много добре е, че сте успяла да проведете изследване при доц. Томова. Изследването е информативно за много повече болестни състояния, отколкоот амниоцентезата. Да се надяваме, че всичко ще бъде наред
Успех
Кременски.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор hefti (непознат )
Публикувано05.11.07 10:21



Проф.Кременски,
Бременна съм в 19 г.с. След лош резултат от БХС, ми направиха амниоцентеза. Слава богу, резултатите от нея са добри. При това положение, необходимо ли е да правя фетална морфология? Разполагате ли с информация, има ли в Плевен специалист по фетална морфология?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор sagitario (непознат )
Публикувано05.11.07 11:38



Уважаеми проф. Кременски,
Много,много Ви благодаря за компетентното мнение.
Желая Ви успех.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: sagitario]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано05.11.07 19:00



Уважаема Госпожо,
И аз Ви желая Успех
Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: hefti]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано05.11.07 19:08



Уважаема Госпожо,

Феталната морфология открива над 80% от възможните генетични проблеми.
Тя винаги се препоръчва.
За съжаление, аз не разполагам с информация кой би могъл професионално да Ви я направи в Плевен.
Сигурно има такъв.


Кременски




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.