Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:28 26.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | (покажи всички)
Тема Re: До Елицанови [re: Eлицa]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано19.04.07 10:54



Здравей Елица преди година /април 2006/бях в твоето положение но се оправих с мануална терапия в Бургас.Чрез наместване на гръбначния стълб но е доста отговорна работа .Имах 2 дискови хернии и прискрипан седалищен нерв два месеца бях на легло като теб не можех да стоя прав бях много отчаен,пил съм по 15 хапчета на ден към 40 инжекции но нямаше подобрение.Помисли си добре преди да отидеш на операция.В момента се чуствам добре.Ако искаш телефон на доктора пиши ми -jivko.1975@abv.bg

УСПЕХ



Тема Re: Благодарянови [re: Иckpa]  
Автор ProBleM4e (непознат )
Публикувано27.04.07 11:37



Аз Имам малък,медианен,парамедианен в дясно пролапс на нуклеус пулпозус на сегмент L5-S1!
Неврохирурзите ми казват че съм за операция а невролозите че съм за лечение и се въртя постоянно в кръг!Какво е Твоето Мнение???



Тема Операция на Дискова херниянови [re: alexa54]  
АвторEлицa (Нерегистриран)
Публикувано30.04.07 18:18



Ето ме отново, както обещах...Оперираха ме в Пирогов-двама добри наврохирурзи, на 19.04. Операцията продължи 2,5 часа, вечерта вече нямах нужда и от болкоуспокояващи.След 1 ден още ме вдигнаха от леглото, същия ден станах сама още 5 пъти, а на дуегия-n-броя. С всеки изминал ден се подобрявах, а на 25.04 ме изписаха. Сега съм по-добре, изтръпването на крака е значително намаляло, движа се спокойно, походката ми се възстанови, просто трябва да се пазя и да лежа основно поне 2 седмици още. Следва пазене от натоварване още 3 месеца, но живот и здраве се връщам на работа след 10 дни...другото, Божа работа:)Моят съвет е да се опрера този, за който операцията е наложителна- аз бях с L4-L5 медианна дискова херния, абсолютно разкъсан диск, изтръпване на десния крак. Не мога да си представя да лежа още 1 месец, какво д аговоря за няколко...и да не знам дали ще има подобрение, затова и взех това решение рано и бързо...Всеки решава за себе си , в крайна сметка, но се опитвам да помогна с опита си...Операцията за лекарите може и да е сложна, но възстановяването след нея не е страшно изобщо, нито болезнено:)Не бих си простила от страх да си повредя други жизнени функции и затова съветът ми е анистина отрано да се вземат радикални, а не временни мерки..



Тема Re: Дискова херниянови [re: alexa54]  
АвторДecи (Нерегистриран)
Публикувано02.05.07 15:36



Здравей, аз съм в Белгия и имам дискова херния на шийните пршлени С5-С6. Тук хирурзите вярват само в операции, но аз изчаквам, не искам, операциите на шийните прешлени са по-опасни.

На твоя въпрос: една от най-добрите частни клиники в Европа е точно в Мюнхен, казва се Alpha Klinik, Afdeling rug- en nekchirurgie Drs. Dekkers & Partner Effnerstr. 38, 81925 M&#252;nchen,
www.alphaklinik.de

Те използват водещи в световно ниво методи, включително ендоскопски или микро-операции с минимален риск. Но е скъпо. Обаче поне си струва консултацията, аз бях много доволна, защото това бяха единствените лекари, които надълго и нашироко ми обясниха всичко и отговориха на въпросите ми. . За мен е късно за микро-хирургия, тъй като имам голяма херния с дегенеративни процеси и дискът ще трябва да се смени, но ти желая късмет и здраве и ако искаш още инфо, пиши ми на майла: dess_choum@yahoo.com



Тема Re: Дискова херниянови [re: alexa54]  
Авторcтю (Нерегистриран)
Публикувано17.05.07 18:23



Здравейте.
Мога да ви кажа, че и в България има неврохирурзи на много високо ниво. Препоръчвам ви Доц Каракостов от Университетската клиника в болница Св. И. Риски. Оперирана сам от него по съвременна методика защото той е специализирал в Мюнхен и в Швейцария, до този момент се чуствам прекрасно мога да си тренирам отново и да ходя без болки.



Тема Re: Дискова херниянови [re: cтю]  
Авторkaponete (Нерегистриран)
Публикувано25.05.07 14:11



Ако не е тайна,колко заплатихте за операцията



Тема Re: Дискова херниянови [re: cтю]  
Авторbatkovan (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 22:15



Само да добавя, че ако дисковата херния още не се е появила, а сте още с дископатия може да ви помогне Йога! Аз от почти 1 година не можех да спя повече от 5 часа(на 5тият някъде ме заболяваше кръста, изглежда от легналото положение), 3 пъти ми биха инжекции за по 1 седмица, но ефекта не се задържаше за дълго. След скенер се установи, че имам дископатия и така продължих да спя на 2 смени до скоро, когато един ден(това е благодарение на приятелката ми която ходи от 2години на йога) се пробвах под нейните наставления да направя някоя и друга,както им казва тя, асана... и сега следва интересното..... след това се почувствах по добре, а още след 3-4 опита да се кълча направо си ми мина кръста. Това е .... който иска да вярва, който иска не, това няма да промени тежеста на факта, че сега се чувствам по-добре!

P.S. само че все пак май е добре да се консултирате и с лекар, може би зависи в каква фаза ви е заболяването..... макар че ако питате мен си струва поне един път да пробвате



Тема Re: Дискова херниянови [re: batkovan]  
Автор titiyo (serious)
Публикувано11.06.07 22:39



Здравейте, радвам се че съществува този форум, аз също съм засегнат от дискова херния. Моя апел към всички вас, които имат същите симптоми: НЕ ПРАВЕТЕ ОПЕРАЦИЯ! Опитайте се да потърсите алтернативна гледна точка на традиционната медицина. От моя опит мога да споделя, че който вяра в промяната тя ще стане. Моля, не позволявайте да използват силови методи върху вас. Случайно попаднах на една забележителна лечителка от град Стрелча, която ми помогна да стъпя на крака отново. Този който се интересува може да ми изпрати лично съобщение и мога да му дам координатите. Лека нощ на всички.



Тема Re: Дискова херниянови [re: Oтчaянa]  
АвторДидo (Нерегистриран)
Публикувано12.06.07 13:13



Здравей! Аз имам дискова херния и ще ти дам мисля си добър съвет: през 1999 когато бях в казармата ми откриха това неприятно заболяване. След като се уволних лекарите ме изпратиха в Павел Баня-сигурно си 4увала за това място. Там има санаториум и правят процедури- подводен масаж и екстензии. Резултатите са чудесни-водата е много лековита. Мислиа си че ако отидеш там щте имаш голямо подобрение. Аз съм много доволен от лечението там! Пожелавам ти скорошно оправяне и касмет! :)



Тема Re: Дискова херния [re: Дидo]  
Автор alkor1 (член)
Публикувано13.06.07 15:15



A tam в Павел-баня ,може ли трайно да се оправиш ?
А не може ли с йога -упражнения и медитация да се излекувам ??




Страници по тази тема: << 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.