Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:36 24.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Re: Дискова херниянови [re: vehadi]  
Авторkrasi_crazy (Нерегистриран)
Публикувано18.12.06 18:39



Искам да попитам дали има някой излекувал се от дискова херния или поне намаляване на болката чрез космодиск!Благодаря ви!



Тема Re: Дискова херниянови [re: krasi_crazy]  
Автор Лy (белокоса)
Публикувано19.12.06 17:12



Признавам, днес видях темата, но нямах търпение да изчета от начало до край всеки отговор, така че ще споделя моя опит, мила Отчаяна, с риск да се повторя с някой "колега".
На 56 години съм. Бях на около 35, когато заболях от дискова херния. Страдах близо 3 години като болката ту притихваше, ту се изостряше ужасно (една Нова година посрещнах, лежейки на пода, защото болката така ме притисна, че не можех да мръдна от място).
В началото само пиех предписаните ми лекарства и се мажех с някакъв крем - от това болките в кръста не намаляха, но започнаха проблемите ми и със стомаха.
За мой късмет, в медицинския център към предприятието, в което работех тогава, постъпи на работа във физиотерапията един прекарасен лекар. Беше прочут специалист в града ни (казвам беше, защото го надживях, уви), прегледа ме внимателно, предписа ми няколко вида нагревки и което на мен лично ми се струва най-важното - започна мануална терапия. Показа ми няколко упражнения за лечебна физкултура, която започнах да правя 20-тина дни след процедурите във физиотерапията и упорито продължих поне 10 години (е, не всеки ден, но поне 2-3 пъти седмично).
"Просветна ми" още след първата седмица мануална терапия, но след няколко месеца пак бях в кабинета му, изкривена от болка. Тогава се вслушах в съвета му и започнах да спя на твърдо - само дъска, тъничка постелка и чаршаф.
Мисля, че това ме избави от кошмара, наречен дискова херния:
- мануална терапия от добър специалист
- спане на твърдо
- подходяща лечебна физкултура
- и не на последно място - винаги защитен от простуда кръст.
И не се отчайвай!

Това също е важно!



Тема Re: Дискова херниянови [re: Лy]  
АвторOтчaянa (Нерегистриран)
Публикувано21.12.06 10:13



Лу, благодаря ти. Можеш ли да ми обясниш в какво се изразяват упражненията, ако не е много сложно? Аз за сега правя само коремни преси със свити крака?
А манулната терапия в изпукване на гръбнака ли се изразяваше?



Тема Re: Дискова херниянови [re: Ивaнa]  
Авторkoлera пo пpeшлeн (Нерегистриран)
Публикувано02.01.07 17:46



Когато отидох там разбрах, че преди каквито и да е процедури болният минава през преглед на невролог, работещ в самият диспансер и в зависимост от състоянието изписва различни процедури. Той ми изписа 3 процедури (толкова включва пакета), които се повтарят всеки ден в продължение на 10 дни (в зависимост от финансовите възможности може и повече може и по-малко).Първата процедура беше-подводна гимнатика, която се състоеше в упражнения в басейн (от гледна точка на това,че тежестта на тялото е доста по малка във водата и по малко се товари болното място).Втората процедура беше-вана с минерална вода(водата в Павел Баня е богата на Радон, който има обезболяващи и противовъзпалителни свойства). Третата процедура беше-третиране на болното място (L4-L5, L5-S1) с ултразвук, който също има болкоуспокояващи и противовъзпалителни свойства.
Подводната гимнастика включваше:
1.Тялото е хоризонтално с гърба към дъното, като с ръцете се придаржаш кам стената на басейна.
1.1.Кръгови движения със стъпалата навътре и навън.
1.2.Последователно свиване на десният и левият крак
1.3.Усукване на тялото наляво и надясно(плавно), като главата остава да гледа в една и съща посока-завъртането става с завъртане на краката в двете посоки.
1.4. Заедно с усукването-и свиване на двата крака когато тялото е в ляво или дясно положение.
1.5.Краката са изпънати и се разтварят в ножица.(тялото си остава с гърба към дъното)
1.6.Краката са свити (като в клекнало положение) и се разтварят като петите си остават допряни.
2.Тялото е изправено краката са стъпили на дъното (нормална изправена стойка).
2.1.Тялото е с ляво или дясно рамо към стената на басейна, съответната ръка е хваната за стената на басейна.
2.1.1.Кракът който не е към стената се движи като махало на часовник.
2.1.2.Ръката която не е към стената се слага зад тила.Кракът който е към стената се свива напред, и лакътя на ръката се опитва да докосне коляното.
2.1.3.Ръката си стои зад тила краката са на дъното, главата гледа в една и съща посока както лакътя, правят се въртеливи движения наляво и надясно(усукващи кръста).
Управненията от 2.1 първо се правят с единият крак и ръка и после с другият и съответната ръка.
2.2.Тялото е с лице към стената на басейна.
2.2.1.Двете ръце са хванати за стената. Свива се единият крак в коляното и с движение във вратът, главата се опитва през рамо(противоположно на кракът) да погледне кракът.
2.2.2.Краката започват да се изкачват и слизат по стената.
(Инструкторите казваха това упражнение да не се прави от хора имащи болки или след операция)
2.2.3.Краката се изкачват по стената до (може и по-ниско)нивото на ръцете и след това се прави опит да се изправят краката.
(Инструкторите казваха това упражнение да не се прави от хора имащи болки или след операция)
2.3.Ръцете са на кръста- прави се ход на пети, на пръсти и с високо вдигане на коленете.
Не сам 100% сигурен за последователността и за количеството, но мисля че бяха горе долу така.
Аз когато отидох имах само статична болка (не се променяше по време на стъпване)
Не е препоръчително в остра фаза (когато има динамична силна болка) да се правят каквито и да е упражнения, и също така не е препоръчително да се правят на суша.
Еми на мен ми повлияха добре раздвижих се и болките по-утихнаха.
Но тъй като на дисковете кръвоаснабдяването било много слабо процесите са доста бавни (месеци наред) и не трябва да се очакват чудеса.
Това е, дано ти е полезно.



Тема Re: Дискова херниянови [re: Oтчaянa]  
АвторBeльo (Нерегистриран)
Публикувано10.01.07 22:06



Най-напред - здравейте всички, които пишете тук



Изчетох всичко дотук и искам да ме посъветвате какво да правя. Но първо да кажа какво е положението:

Вчера (9 януари) се оказа, че имам дискова херния. Сутринта на 7 януари се събудих с остра болка в кръста, ограничаваща ми почти всички движения. Цял ден беше така. На 8 беше още по-зле като се събудих. На 9 реших да отида на лекар и да видя какво е положението. На 22 години съм и в момента живея във Варна. Отидох на "Ортопед - травматолог". Първо ме разпитва около 5 мин да описвам каква е точно болката и един куп други неща. След това установи къде точно ме боли (нямам болки в краката - само кръста) и предположи, че е дискова херния, но каза, че не може да каже със сигурност преди да види снимка. След това ми направи някаква "хватка" и болката намаля змачително. Имаше едно тъпо усещане, но можех да се движа горе-долу свободно. Та така ме изпрати в една клиника за ядрено-магнитен резонанс, който потвърди дисковата херния. Днес сутринта се видях отново с този ортопед, за да му покажа снимката.
И тук вече искам съвета ви - все пак сте хора, които вече са минали по тоя път. Докторът ми предложи "озонотерапия", която той лично може да направи. Тук държа да отбележа следното: Докторът успешно прецени, че имам херния и успя да ми облекчи болката. Също си ми каза директно, че разни хапчета и мазила са заблуда и няма да ми помогнат. Притеснението ми идва, че не ми се ще да ми ровят в гърба с игли... Някой минал ли е озонотерапи? впечатления? Мисля, че съм по-склонен първо да пробвам иглотерапия. Някой може ли да ми каже къде във Варна мога да намеря подобно нещо?

Благодаря предварително,
поздрави - Вельо



Тема Re: оперирайте се - колкото по-рано, толкова по -добрнови [re: cecтpaтa]  
АвторMarsi (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 15:18



Дъщеря ми на 27 год има спондилолистеза Л5-С1. Препоръчват и операция.
Не е пробвала никаква друга терапия.
Прочетох историята на "сестрата". Моля да ми се обади!
Къде можем да направим най-сполучливата операция?
Какви са шансовете? Имам още много други въпроси.
Благодаря предварително.



Тема Re: оперирайте се - колкото по-рано, толкова по -добрнови [re: Marsi]  
АвторDANKO (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 21:11



Operirah se predi 4 meseca v klinika sv. Ivan RILSKI SOFIA sas sa6tata diagnoza i v momenta se 4uvstvam mnogo dobre.Operira me pr Romanski i negovia ekip da sa jivi i zdravi imat zlatni race i ne se pla6ete ne tarpete bolka a se operiraite .Tova e klinikata sas nai dobroto oborudvane vav Balgaria Ne gubete vreme vav bolki.Pojelavam vi uspex



Тема Re: оперирайте се - колкото по-рано, толкова по -добрнови [re: Marsi]  
Авторmarsi (Нерегистриран)
Публикувано24.01.07 14:41



Искам помощ. Инфо за спондилолистеза и място за лечение, операция!



Тема Re: Дискова херниянови [re: пaтил]  
Автортoky 6тo paзбpaл (Нерегистриран)
Публикувано26.01.07 13:00



здравеи,аз сам от Плождиж и току 6то ми ми поставиха диагнизата

дискова херния...упла6ен сам...как да си помогна?моля,пи6ете



Тема Re: оперирайте се - колкото по-рано, толкова по -добр [re: cecтpaтa]  
Авторmarsiy1 (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 10:57



Здравей Сестра,

Моята дъщеря има подобен проблем- спондилолистеза на Л5-С1.
Моля за повече инфо за това какви изследвания трябва да се правят, къде да отидем, при кого да се оперираме?
Какви са следоперационните проблеми?
Марси




Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.