Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:47 24.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: docks,нови [re: Bash Maistora]  
АвторKoльo (Нерегистриран)
Публикувано09.07.06 13:23



Доколкото разбирам, това което успяваш да направиш е да освободиш прищипаните нерви. Това не е малко и е много хубаво, но...

1. Това все пак не е "излекуване" от дискова херния. За голямо съжаление, доколкото ми е известно, тази болежка НЕ МОЖЕ да се изцери чрез пълно възстановяване на херниирания диск и сме принудени да се мъчим с нея цял живот :(

2. Колко горе-долу случая с дискова херния си имал? На колко си успял да помогнеш? Имало ли е хора, при които се е получило влошаване от терапията - предполагам винаги съществува някакъв риск?

3. Това, че не искаш да си правиш реклама и че не взимаш пари, а правиш дорбо за хората е чудесно. Ще направиш едно наистина ГОЛЯМО добро, ако ни разкажеш малко повече за твоя начин за лечение и въобще споделиш повечко от твоя опит в тази насока. Ясно е, че това няма да ни направи автоматично и нас способни да освобождаваме притиснати нерви, но все пак ще ни даде една по-добра представа за проблема, с който сме принудени да живеем!

Благодаря!



Тема Re: docks,нови [re: Koльo]  
АвторBashMaistora (Нерегистриран)
Публикувано09.07.06 20:53



Преди години човек "НЕ МОЖЕ" да лети с машина.
Преди още повече години, човек "НЕ МОЖЕ" да обиколи земята, защото е плоска.
И т.н.
Винаги ще съществуват хора, за които е изгодно другите да са в неведение.

Занимавам се вече 20 години. За това време са минали над 6000 човека., някои разбира се с няколко сеанса. Най-малкото бе дете на 4 месеца и половина. Най-възрастният на 93г. Естествено не всички с проблеми в гърба.

Няма някой който може да помогне на всички. Със сигурност на никой не съм навредил. Влошаване вследствие на терапията (ако се прави както трябва) няма.

И тъй като явно мнозинството приемат с недоверие казаното от мен, ще напиша нещо което казва моя съсед, когато някой с много мъки се опитва да свърши нещо елементарно:

"Ако видиш някой да се мъчи, остави го, сигурно така му е по-лесно."



Тема Re: docks,нови [re: BashMaistora]  
Авторниkи (Нерегистриран)
Публикувано09.07.06 22:18



аз съм с остеохондроза и не ме насочиха към никакво лечение-казаха това не се лекува.има ли вероятност остеохондрозата да стане на дискова херния и какви мерки да взема.приемам съвети всякакви.забравих да пиша,че е на три шийни прешлена.и друго-установена е с рентгенова снимка-възможно ли е да не се вижда добре и да е нещо друго



Тема Re: docks,нови [re: ниkи]  
Автор BashMaistora (непознат )
Публикувано10.07.06 09:41



Преди 12-13 години имах случай с ученик в 10 клас.
Имаше високо кръвно налягане. Лежал бе 2 пъти в болница. След излизане кръвното отново се е повишавало.
Имаше много рядко срещано заболяване на шийните прешлени. Не помня наименованието на болестта.
В една книга за такива заболявания, всички други бяха със снимки, само това с рисунка. Рисунката съвпадаше едно към едно със снимката.
3 месеца продължи лечението. Идваха веднъж, два пъти на месец. Не знам как намираха бензин(тогава нямаше никъде

), а живееха на 30 км. от моя град.
След пет години баща му бе довел други хора и каза, че от тогава синът му не е имал проблеми с главоболие и високо кръвно.
Твоето описание е подобно.
Лечението не е лесно, но е възможно.
Ако се извършва от можещ човек не е опасно и ефекта е траен.
Няма обаче рецепта, как да се отделят истинските от мошениците.



Тема Re: Дискова херниянови [re: ЧOPTA]  
АвторOтчaянa (Нерегистриран)
Публикувано10.07.06 11:42



Не те съветвам да пиеш Мовалис или каквито и да било противовъзпалителни цял месец - дрязнят стомаха изключително много и най-много да си докараш някой гастрит...
За санаториумите: с ровене в Интернет открих едно масто в с. Баня, Корловско - Стряма се казва. чувала съм, че и в Поморие се занимават с хернии, но май Павел Баня си е най-известното. Доколкото разбрах, условията не били чак толкова лоши, ако отидеш срещу заплащане, а не по програма на НОИ - блоковете били различни и тези платените - по-нови.
Това за сега, ако науча нещо повече - ще пиша, също и ако се престраша да се замъкна на Павел Баня





Тема Re: docks,нови [re: BashMaistora]  
АвторKoльo (Нерегистриран)
Публикувано10.07.06 13:42



В общи линии отново не казваш нищо конкретно, въпреки че ти зададох няколко съвсем конкретни въпроса.

И постоянно казваш, че имало много мошеници. В същото време ти самият не желаеш да споделиш нищо. Като един трезво мислещ човек, колкото и да ми се иска, започва да ми става все по-трудно да повярвам, че това което казваш е истина и че наистина имаш добри намерения и желаеш да помагаш на хората.

Колкото до последния цитат на думите на съседа ти - това е толкова нелепо, че няма какво да го коментирам. Ако мислиш, че всеки страдащ от дадено нещо страда само защото няма достатъчно желание и воля, значи си голям оптимист. Понякога нещата са по-сложни. И твоите думи звучат повече като подигравка, отколкото желание да се помогне на тези хора.

Дано да се заблуждавам, но няма да се изненадам ако се окажеш поредния шарлатанин, целящ да печели на гърба на страдащите хора





Тема Re: docks,нови [re: Koльo]  
Автор BashMaistora (непознат )
Публикувано10.07.06 18:04



За мое съжаление обикновено хората си мислят, че при народните лечители(чекръкчии, намествачи и т.н.) винаги боли и е много опасно.
Битува и друга заблуда, че задължително трябва да се дадат пари и този който взема повече, лекува по-добре.
Ако искаш мнение конкретно, напиши конкретно какви са ти оплакванията

.
Тъй като няма да се срещнем. Ще се опитам да помогна виртуално. Интересуват ме следните неща:
1.От колко време са симптомите.
2.Има ли промяна на болката
-сутрин/вечер;
-топло/студено;
- при умствено натоварване;
-при физическо такова:
3.Има ли разлика на болката отляво и отдясно.
4.В какво се изразява болката:
-остра/тъпа;
-силна/слаба;
-пареща;
и други неща за които се сетиш.

Това нещо го напиши ако искаш във форума, ако искаш на BashMaistora@dir.bg
Специално я регистрирах заради теб. Пак потретвам никакви пари или други облаги не искам и не чакам. Анонимността ще си я запазя.

И да знаеш майстора затова е майстор, защото не си казва майсторлъка


Що се отнася до шарлатанството знай, че това което съм написал е истина, макар да изглежда като приказка.
Тези неща за които питам, ако си при мен ги разбирам само след няколко крачки(колкото и да не ти се вярва).
А що се отнася до трайността на ефекта много добре знаеш, че и при залепване на автомобилна гума, трайността е до другия пирон.



Тема Re: docks,нови [re: BashMaistora]  
АвторKoльo (Нерегистриран)
Публикувано10.07.06 19:12



>> И да знаеш майстора затова е майстор, защото не си казва майсторлъка

Е да, но хората по принцип си крият знанията и уменията с цел да не им бъде откраднат занаята. Ти казваш, че не лекуваш срещу пари, така че няма какво да загубиш... нали така?

>> Това нещо го напиши ако искаш във форума, ако искаш на BashMaistora@dir.bg

Предпочитам тук, така има шанс да сме полезни и на други хора :)

1. От колко време са симптомите.
- От 5-6 години усещам болки в кръста или по-горе в гръбнака. Преди няколко месеца засилиха - тогава си направих скенер на лумбалната област и ми установиха 2 дискови хернии. Преди години тренирах усилено, явно тогава постепенно съм увредил гръбнака. По това време започнах да имам и проблеми със стави по цялото тяло - почнаха доста да пукат, понякога и да болят (особено след тренировки). Лекарите тогава ми казваха, че ми нямало нищо, но това очевидно не е точно така...

2. Има ли промяна на болката
- Понякога имам доста силни болки, но досега не се е стигало чак да не мога да мръдна от леглото (да чукна на дърво). Не съм забелязал тя да се влияе от температура или умствено натоварване

3.Има ли разлика на болката отляво и отдясно.
- Различно, обикновено е в средата - в самия гръбначен стълб.

4. В какво се изразява болката:
- По-скоро остра, но по принцип е различна...



Тема Re: docks,нови [re: Koльo]  
АвторBashMaistora (Нерегистриран)
Публикувано10.07.06 21:48



За майсторлъка беше шега.
Парите не винаги са най-страшното което може да загуби човек.
По принцип трудно е да се обясни терапията. Много по-лесно е да се покаже.
По телефон съм обяснявал за наместване на крак и китка, по-лесно е.
Явно не си толкова болен, а може би целиш нещо друго. Но все пак съм обещал, а аз се стремя да спазвам обещанията.
Сега по проблемите:
Всеки знае какво представлява гръбнака. Аз процедирам по следния начин:
1. Ако травмата позволява намествам веднага.
2. Иначе трябва да се изяснят причините:
- ако проблем има с хрущялите,или диска(например изтънели са), се налага подхранване. Това препоръчвам да става с тънко намазване с леко втриване със свинска мас(домашна ако има), смесена с малко сол. Вечер преди лягане, след което се облича мека дреха(памук) с цел да не се цапат чаршафите. Ефекта е много голям след 2-3 дни. Никакви найлони.
- ако причината са шипове се провеждат процедури(билкови) за тяхното стопяване или поне спиране на растежа им.
3. Наместването става на етапи.
- предварително(преди мазането) леко наместване с цел хернията или разместването на прешлените, нерви, връзки т.н. да си заемат местата доколкото им позволява състоянието.
- След намазването ново наместване, обикновено след 4-5 дни.
- След около 5-10 дни може да се провери и отново да се донамести.
4. Наместването го правя по няколко начина. Предпочитам болния да е прав. Поставям си дясната ръка над болното място, а с дясната го хващам през гърдите под мишницата. Когато се отпусне го повдигам едновременно с двете ръце. Наместването не го правя аз, ами тежестта на тялото, поради което не се травмира нищо.
Ако обаче не става(не се отпуска или друга причина), при легнал човек, се натиска областта НАД болното място от тази страна в която е разместването с юмрук или длан. Препоръчвам натиска да става върху пружина, вероятността от травмиране намалява. Когато аз имам проблем ми наместват гръбнака легнал(все пак съм над 100кила).
Ако се получи възпаление пия Neuralgin/2x1 или Neurobex/3x1.(Задължително през време на хранене).

Сега за ставите.
Ако правилно съм разбрал става въпрос за проблеми с течността.
Обикновено препоръчвам следната рецепта:
8-10 листа от черница се слагат във вряща вода за 10-15 минути.
След това се сваля тенджерата от котлона и се вадят листата.
Отварата е готова и може да се пие топла, студена, подсладена, кой както му харесва.
ДОЗАТА: При всеки е различна. От 30-80 мл. в зависимост от тегло, възраст, моменмтно състояние 3 пъти на ден без значение преди или след хранене. Гълта се без да се задържа в устата, може да повреди венците. Нали и те са с такава структура.
Ако има друг въпрос ще отговоря. Може би изглежда невероятно но по този начин успехите са налице и то при много случаи.



Тема Re: docks, [re: Koльo]  
АвторBashMajstora (Нерегистриран)
Публикувано10.07.06 21:50



За отварата.
Забравих да напиша. Пие се около 10-15 дни. Ефекта се усеща още на 3-4 ден.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.