Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:46 25.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Tyfiнови [re: Oтчaянa]  
Авторциr (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 13:54



Искам да дам един съвет към отчаяни, болни и т.н.Преди да започнете да пиете разни хапове и да се мажете с нещо, което едва ли ще помогне, консултирайте се с менуален терапевт.Минала съм по този път преди 5 годиниОтидох на преглед да ми каже дали изобщо ще има полза от неговото лечение и се започна.Направих 10 последователни процедури като на първите 2-3 виках и виех от болка.След това започна по-лека лека да става приятно и накрая съжалих, че вече няма да ходя.Шегувам се за последното.
През тия 5 години не съм имала никакви оплаквания, но понякога при някоя настинка или ако се случи за ми се схванат косите ходя пак , но за 1-2 масажа.
Имам още много примери от дъщеря ми, снаха ми, техни приятели, които са се лекували по този начин и при всички с отличен резултат.Опитайте!!!



Тема Re: Tyfiнови [re: циr]  
АвторИckpa (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 14:38



Напълно съм съгласна с теб - мануалната терапия наистина е много ефективна. И при мен имаше болка в началото на лечението, но след сеансите болката намаляваше. При мен беше много тежко, защото се бях обездвижила, но след третия сеанс почнах да прохождам и болките почти изчезнаха. Нервът се отприщи и кракът ми се оправи. После отидох в Павел Баня. Там ми правиха подводна екстензия, магнитна терапия и нещо с ток беше (ТЕНС ако не се лъжа за името на процедурата). Не ми даваха да се движа много, но аз се чувствах все по-добре и почнах да плувам в минералния басейн. Правех си подводна гимнастика и бързо се възстанових напълно. Там, в Павел Баня е пълно с оперирани от дискова херния (и то с по 2-3 операции!) и всички казват, че съжаляват, защото след година - две пак се получава дискова херния - на друг прешлен и това е така, защото след операция се калцира съответното място в гръбначния стълб, което води до натоварване на останалите прешлени, които поемат тежестта на тялото и в един момент не издържат и става дискова херния.
Сега съм напълно здрава, спортувам и се чувствам по-добре и от преди да се разболея
От време на време минавам при доктора ей така профилактично, защото сеансите му ми действат тонизиращо, повишава ми се работоспособността и настроението



Тема Re: Дискова херниянови [re: Oтчaянa]  
Автор Neli_S ()
Публикувано06.04.06 16:39



Здравей, имам дискова херния на Л5-С1, установена от ЯМР. Линка към темата, който Бени пусна, е всъщност по моя тема. Тогава, м.11.2005, бях напълно отчаяна и търсех помощ от всевъзможни източници. Слава Богу, че наистина намерих, и това се оказа един метод наречен ДИСКОСАН или озонотерапия, който е напълно непознат за Б-ия и в началото се отнесох леко скептично, но понеже нямах вече алтернатива /освен операция/ реших да се доверя на лекарката. И така направих 16 процедури в продължение на месец и половина от началото на януари до средата на февруари. Вече към 10-та процедура определено виждах подобрение, след последната се чувствах много по-добре, а сега просто съм забравила за този проблем, нищо не ме боли, захапва, изтръпва..... Лекарката ми беше казала, че два месеца след последната процедура оздравителните процеси ще продължават и действително така стана. Същността на метода се изравява в следното - инжектира се озон в областта на засегнатите дискове, той активира оздравителните процеси в съединителната тъкан /диска/, която започва лекичко да се свива, редуцира се и по този начин натискът намалява.



Тема Re: Дискова херниянови [re: Neli_S]  
Автор Dasha (минаващ)
Публикувано06.04.06 16:44



на колко време беше хернията...имам на същото място..но доста отдавна...има ли смисъл да опитвам ако са минали повче от 6 месеца....



Тема Re: Дискова херниянови [re: Dasha]  
Автор Neli_S ()
Публикувано06.04.06 17:11



Ами незнам кога точно се е появила. Преди 7 год. паднах от едно дърво и няколко месеца по-късно започнаха болките. Ходих на лекар, правиха ми снимка и казаха, че е радикулит, пих хапчета, отшумя. След време отново ме схвана кръста, този път викат- дископатия, пак хапчета и т. н. Зациклих между болка и подобрение, но лятото направо ме отряза и вече нямаше накъде, невролога ме прати на ЯМР и стана ясно какво е работата. Биха ми инжекции, ходих на лазертерапия, иглотерапия, слагах пояси, смених матрак, възглавница... абе мъка с една дума. Ти казваш от 6 м. - това е съвсем кратък период, действай и търси варианти, че иначе... направо човека става половин човек



Тема Къде [re: Neli_S]  
АвторOтчaянa (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 12:10



Превет, Нели!
Благодаря за споделения опит. Знаеш ли къде се прилага такава озонотерапия? Звучи като да не може да навреди поне ...



Тема Озонотерапия [re: Oтчaянa]  
Автор Neli_S ()
Публикувано07.04.06 13:40



Здравей, надявам се че след споделения опит от страна на пишещите тук излекувани, вече не си така отчаяна и затова не се обръщам към теб с този тъжен прякор. Не се страхувай, решение на проблема винаги има, а както виждам ти не си от хората които се предават. Лекарката се казва Лидия Томзак, тел. 980-15-12. Незнам как да направя линка активен, направо копирам адреса на сайта :
http://www.flowerbg.com/loginova/ozon_bg.html

Искрено ти желая успех в избора на лечение и вярвам, че то ще бъде успешно!



Тема Re: Дискова херния [re: Oтчaянa]  
АвторOтчaянa (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 14:20



Мили хора,

Използвам случая още веднъж да благодаря на всички, които споделиха проблемите, които са имали и решенията, до които са стигнали. Добре е да знаеш, че не си сам и че има хора, които успешно са се справили.
Все пак би било добре, ако всеки казва и къде/от кого е получил помощта, която му е решила проблема. Давам си сметка, че може да е малко против правилата на форума, но целта ми не е да го превръщам в рекламно табло. Просто като се каже „помогна ми мануалната терапия”, това не е особено полезно за страдащия, тъй като има много, на които мануални терапевти не само не са помогнали, ами са им и навредили... А и често хората знаят какво им трябва, но не и къде да го намерят...
И накрая да кажа, че вчера аз опитах и иглотерапия и бях възхитена. За няколко часа болката напълно изчезна, а сега макар и пак да я има не е нищо в сравнение с това, което беше. За съжаление, противно на написаното по-горе, не мога да препоръчам лекарката, защото тя си работи като невроложка, няма частна практика и дори с мен отказва да се занимава повече, така че самата аз издирвам друг подобен специалист, който да продължи „лечението” и ако пожъна успеж, ще споделя непременно.
Пожелавам на всички здраве и хубав уикенд!



Тема Re: Озонотерапия [re: Neli_S]  
АвторOтчaянa (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 14:29



Мерси, Нели!
Права си, че съм голям инат и съм решила преди да позволя на някого да ми човърка по гръбначния стълб, да опитам всичко, включително да вия срещу луната на пълнолуние, ако трябва . Естествено, че ако се стигне и до операция не е чак болка за умиране, ама май е добре да се опита всичко преди това!
Благодаря ти!



Тема Re: Дискова херниянови [re: Oтчaянa]  
Автор fantadgiro (нежна)
Публикувано08.04.06 08:42



Здравей Отчаяна! За да не нарушавам правилата на форума прати ми на бележки някакъв мейл поне, защото ти не си регистрирана и няма как да се свържа лично с теб.Мисля, че мога да ти дам полезна информация.
Пиши ми всички подробности за дисковата херния, която са ти констатирали за да е по-ясно. Дискови хернии всякакави все пак.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.