Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:45 25.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Д-р Мерджановнови [re: Иckpa]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано09.04.06 16:37



Здравей, можеш ли да кажеш къде приема д-р Мерджанов, колко струва един масаж, ходи ли на място при болния и т.н.? Благодаря



Тема Д-р Мерджановнови [re: Mapия]  
АвторИckpa (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 09:54



Д-р Мерджанов приема в 7-ма поликлиника, а в събота и неделя - в един медицински център в "Люлин". Работи до късно вечерта, докато има пациенти. Ходи и на място по домовете. Един сеанс струва 15 лв. /в 7-ма/. и продължава 30-40 минути, за преглед + сеанс първия път беше 20 или 25 лв. (не си спомням точно). Сеансът не е точно масаж, а наместване на ставите, прешлените, зависи от проблема на пациента. Ефектът след сеанса е невероятен. Чувстваш се като новороден - гъвкав и еластичен, а болката се изпарява напълно. Определено си струва човек да опита, въпреки някои мнения на традиционната медицина, отричащи лечението с подобен вид манипулации. Докторът е лицензиран лекар и е професионалист в тази област, от години практикува мануалната терапия, на много хора е помогнал, това го знам от личните ми наблюдения в продължение на няколко месеца.
Виждала съм хора при него, в много тежко състояние и след време, когато ги срещна пак - проблема е изчезнал.
Можеш да му се обадиш от мое име, нямам нищо против. Това, което пиша във форума е самата истина. Ще оставя и втория му телефон 0898990663.



Тема fantadgiroнови [re: fantadgiro]  
АвторOтчaянa (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 10:51



Привет!
Моля те, пиши ми на vanyahi@gmail.com и благодаря много!
Успешна седмица!



Тема Re: Дискова херниянови [re: пaтил]  
Авторпpeпaтил (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 13:14



Аз съм от пловдив и имам д. херния на L5- s1 и имах частична пареза на левия крак (не мога да ходя на пръсти), не ме боли. От тогава бавно се подобрява и "ми идва сила в крака", но се чудя дали операцията не е по- добро решение. Бил съм на павел баня, на хиляди физеотерапии, пия хомеопатия.
някой има ли впечатления от лазертерапията . . . . . .
кога и изобщо ще се възстанови ли парезата??



Тема Re: Дискова херниянови [re: Oтчaянa]  
АвторBeчe пo-мaлko oтчaянa :) (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 09:40



Добро утро на всички пишещи по тази тема – страдащи, страдали и помагащи!
Само да докладвам, че в крайна сметка взех решение да пробвам и с противовъзпалителни стероиди, сложих си една инжекция Diprophos. Сега, три дни след събитието още си имам болки, но изобщо не е това, което беше – вече дори спя – ура ! Чудя се защо се инатих толкова време на тези стероиди . Междувременно си ходя и на иглотерапия, но казано честно май само за успокоение на съвестта (то пък и едно успокоение да те мушкат с игли ) – не забелязвам вече особен ефект. Като приключа, започвам и физиотерапия...
На всички пожелавам здраве!



Тема Re: Дискова херниянови [re: Beчe пo-мaлko oтчaян]  
Авторпpeпaтил (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 11:33



Аз съм от пловдив и имам д. херния на L5- s1 и имах частична пареза на левия крак (не мога да ходя на пръсти), не ме боли. От тогава бавно се подобрява и "ми идва сила в крака", но се чудя дали операцията не е по- добро решение. Бил съм на павел баня, на хиляди физеотерапии, пия хомеопатия.
някой има ли впечатления от лазертерапията . . . . . .
кога и изобщо ще се възстанови ли парезата?? в какъв срок;; много бързо ми се уморява крака и започвам да куцам щото няна сила
от мен да знаете- когато боли още- е добре и още има шанс за оправяне; спре ли...... и увисне ли крака.... работата е на кантар за операция..... моля споделете опит



Тема Re: Дискова херниянови [re: пpeпaтил]  
Авторнaнo (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 15:41



може да ми е тъп въпросът,но какво представлява мануалната терапия и помага ли за шипове?



Тема Re: Дискова херниянови [re: нaнo]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано12.04.06 16:01



Мануалната терапия е "наместване" - не само това но най вече.
Срещу шипове - не помага.
Помага ако си разместен, да бъдеш наместен.
В този смисъл наместването би могло да облекчи болките от шипове, както и да забави развитието на шиповете.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Дискова херниянови [re: Oтчaянa]  
АвторПeтko (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 21:42



Здравейте,
И аз имам подобно страдание. От около два месеца ме боли кръста, по-точно под кръстта, от лявата страна. В последните седмици ме били и левия прасец отзад. Когато съм в покой, не ме боли, но като стана, едвам ходя, влача си левия крак. След като се раздвижа след няколко минути, болката почти отшумява и ходя почти нормално. Като ходих първия път при джипито, ми каза че имам възпаление на коренчето на нерва, предписа ми Диклофенак (или нещо подобно) и Милгама. Пих ги десетина дни, малко намаля болката, но като спрях да ги пия отново се засили. Ходих пак при джипито, направих снимка, оня от рентгена написа на листче че имам стеснение на междупрешленното пространство (с някакви трудни думи, но предполагам че това е смисъла). Джипито погледна снимката и го потвърди. Каза че това нещо не се лекува, да си пия диклофенака ако имам силни болки, ама да не прекалявам защото дразнел стомаха. Също каза че като ми напредне възрастта (аз съм на 31) може да си направя операция, но те били много рисковани и не винаги дават ефект. В заключение ми каза че не е необходимо да я безпокоя всеки път като ме заболи, а направо да си пия лекарствата. Най-тъпото е че ми взе листа с мнението на рентгена, само снимката ми даде.

Честно казано доста съм стреснат от това което ми каза джипито. Ще може ли някой да ми обясни в случая аз дискова херния ли имам всъщност и към какъв доктор да се обърна? За възпалението на нерва ясно, но с прешлените на гръбначния стълб къв доктор се занимава?

Рентгенолога пък ми обясни че никакви лекарства не помагат, а само лазерна терапия може да ме оправи и ми даде визитка на някакъв такъв специалист. Предполагам че не го направи от добро сърце :). Е, аз съм готов на всичко, и лазер и квото ще да е, но преди това бих искал да се консултирам с още некви доктори.
Предварително ви благодаря!!!



Тема Re: Дискова херния [re: Пeтko]  
Авторпpeпaтил (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 22:14



аз от такова отношение на доктори стигнах до парезата на крака- пий хапчета и това е викаха, ама те не помагат докато една сутрин се събудих с изтръпнал крак. така че тръгвай навреме по лечения- първо за да ти се махне възпалението на нерва влез в болница и да ти правят на системи манитол и профинид (или нещо от сорта) , тези хапове са ала бала..... след това като ти мине болката тръгваш по алтернативни методи- мануална терапия, физиотерапия, ПАВЕЛ БАНЯ, и правиш всеки ден по 30 мин подходящи упражнения за мускулите на гърба (но внимателно) и така след 1 година може и да няма следа от болките ти . . . . и не се запускаш???
ако това което имаш е наистина дискова херния а не няква друга причина за стеснени канали- ..... там не знам?? и не ги слушай ако ти казваттака е- вземи мерки




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.