Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:54 14.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Дискова херниянови [re: Пeтko]  
АвторИckpa (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 09:28



Първо, с рентген не може да се види дали имаш дискова херния. Направи си скенер или ядрено-магнитен резонанс.
Второ - тези обезболяващи НЕ ЛЕКУВАТ, само временно успокояват болката. При мен въобще не действаха. Бяха ми предписали Милгама, Тилкотил и Ултрадемопласт (инжекции). Така се мъчих 3 месеца без резултат и накрая се наложи да постъпя в болницата в "Овча купел", където издържах 10 дни... Не ми се мисли за този период. НИЩО не помогна. Само дето нервната ми система почна да не издържа.
Моят съвет е да се консултираш с мануален терапевт (не невролог или неврохирург, защото там е ясно какво ще ти предложат, а това само забавя процеса) и в зависимост от заболяването след острата фаза, има варианти - физиотерапия, рехабилитация и т.н.

Успех и не протаквай нещата!



Тема Re: Дискова херниянови [re: Иckpa]  
АвторПeтko (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 21:22



Много Ви благодаря за съветите!! И аз не мисля че е уместно да се протакат нещата. Но как се ходи на скенер или ЯМР, каква е процедурата? Вероятно някой доктор трябва да ми даде направление. Щото аз дори и да отида и да поискам да ми направят такова изследване, вероятно някой ще трябва да ми обясни резултатие. Извинявайте за профанските въпроси, но досега не ми се е налагало и съм малко бос.
И още един въпрос: ясно е че ще сменям джипито, има ли някакви ограничения по този въпрос или мога по всяко време да го подменя?
Предварително Ви благодаря най-сърдечно!!!



Тема Re: Дискова херниянови [re: Пeтko]  
АвторИckpa (Нерегистриран)
Публикувано14.04.06 08:58



На мен невроложката, която ме съсипа от инжекции, ми даде направление за скенер. А за невролог взех направление от личния лекар. Платих само потребителска такса 1.50 лв. Имаше хора, които плащаха по 50 лв. без направление. Това беше преди година и половина. Незнам сега как е. За ЯМР чух, че е 250 лв. и 500 лв. - експресно!
Резултатите ги разчитат в болницата, където правиш скенера/ЯМР/.
Дават ти снимка и бележка с резултата.
Джипито може да го смениш 2 пъти годишно. От 1.06 до 31.06 и от 01.12 до 31.12.



Тема Re: Дискова херниянови [re: Иckpa]  
АвторlVO (Нерегистриран)
Публикувано14.04.06 14:00



вижте сега и аз да си кажа моето мнение. откакто се помня ме боли кръста.От пет години болките са постоянни и непоносими.Отначало беше кръста, после почнаха да болят краката, после получих и вестибуларен проблем незнам това дали е свързано с кръста, но като си правих ямр на гръбначен мозък заради нарушеното равнонесие ми откриха голяма дискова херния на л5 с1.Дисковата херния съм се опитвал да лекувам с различни терапии и лекарства резултата е нулев. Казах си край отивам на операция консултирах се с неврохихург взех си дата за другата седмица и след една седмица ще се оперирам. на 30 години съм и съм решил да реша въпроса радикално-или тя или аз.Относно това има ли риск мога да кажа , че ако сложим плюсовите и минусите на кантар ще видим че риска е на база един комшия каза. Да рисковете бяха много преди години сега неврохирурзите имат много добра техника и подготовка да оперират дискова херния в тази област нещата са много напред.Въпросът е да се подбере добър хирулг с добра техника. Никои да не се плаши отиваш лягаш оперират те ставаш и си отиваш. От много мислене и страхове отключваш други болести, с пиенето на лекарства увреждаш органи, забавяш нещата и в краина сметка пак се оперираш след като си загубил много години от краткия си живат да се мъчиш да оправиш нещо което е механично. не можеш да оправиш скъсан болт с машинно маслоАми това е които има доказана голяма дискова херния тоест разкъсване на влакната просто трябва само операция.това е.успех



Тема Re: Дискова херниянови [re: lVO]  
Авторпpeпaтил (Нерегистриран)
Публикувано14.04.06 14:15



да, така е , наистина много операции са успешни и човек забравя за проблема.
при кой доктор ще се оперираш, чувал съм че в софия правят и операции с лазер, които са върха, проучил ли си го??



Тема Re: Дискова херниянови [re: пpeпaтил]  
АвторlVO (Нерегистриран)
Публикувано14.04.06 17:07



дА ПРОУЧИЛ СЪМ ГО В ТЪРНОВО ЩЕ СЕ ОПЕРИРАМ. ОПЕРИРАТ С МИКРОСКОП И НЯКАКВА НОВА ТЕХНИКА СУПЕР МОДЕРНА ЗАКУПИХА СЕГА , А И НЕВРОХИРУРГА Е ДОБЪР СПЕЦИАЛИСТ



Тема Re: Дискова херниянови [re: lVO]  
Авторпpeпaтил (Нерегистриран)
Публикувано14.04.06 18:55



супер, желая ти късмет и здраве
да забравиш за случката и никога да не се обажда



Тема Re: Дискова херниянови [re: пpeпaтил]  
АвторПeтko (Нерегистриран)
Публикувано14.04.06 21:14



Благодаря Ви на всички за отговорите. Решил съм да направя скенер или ЯМР още тази седмица, дори и ако трябва да си плащам, пък после ще решавам за терапията. Пожелавам успех на всички които се борят с тая гадост, а на другите дано да ги подмине.



Тема Re: Дискова херниянови [re: Oтчaянa]  
АвторПPEПATИЛ (Нерегистриран)
Публикувано04.06.06 13:03



АКО Е С ИЗТРЪПВАНЕ НА КРАКА Е ЗА ОПЕРАЦИЯ. КОЛКОТО ПО-НАВРЕМЕ, ТОЛКОВА ПО-ДОБРЕ. АТОВА, ЧЕ Е ДЪЛГО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕТО...
ТАКА Е, НО ПО-ДОБРЕ ТРИ МЕСЕЦА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ, ОТКОЛКОТО МЪКИ!



Тема Re: Дискова херния [re: ПPEПATИЛ]  
АвторOтчaянa (Нерегистриран)
Публикувано05.06.06 13:51



Ами истината е че изтръпването мина... усещам го само на пръстите и то от време на време... А и болката, да чукна на дърво, е търпима и само на моменти, предимно като застудее

.
Но благодаря за мнението все пак




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.