Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:40 27.07.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Дискова херниянови [re: SUNY]  
АвторЧOPTA (Нерегистриран)
Публикувано26.09.06 11:03



Точно така . Изтръпнали седалищни бузи,като ги пипаш ги усещаш като изтръпнали. Пръстите на краката си бяха нормални , но по- болния крак беше почнал да изтънява чувствително , забелязваше се с просто око. С течение на времето на този крак вече не можех да се държа. А колкото до топлото , прочети ми патилата с по задна дата.



Тема Re: Дискова херниянови [re: ЧOPTA]  
Авторkkk (Нерегистриран)
Публикувано27.09.06 00:31



А казваш, че не си можел да ходиш нормално и си изпитвал болки. Как точно си ходил и къде те е боляло?
Пък и некрозата в крайна сметка от дисковата херния ли е причинена, или не е много ясно?



Тема Re: Дискова херниянови [re: kkk]  
АвторЧOPTA (Нерегистриран)
Публикувано27.09.06 19:07



Първоначално болката се определяше трудно , около седалищните стави , но не можеше точно да се определи , плюс това ти се опъват жилите около таза и към колената . С напредване на времето , двата крака започнаха да се свиват напред и по този начин походката ставаше все по - трудна , а крачките все по-къси , като накрая не можех да стъпвам на левия си крак , много болеше и минах на патерици . тогава и болката започна да се конкретизира около тазобедрените стави , по-точно се чувстваше . Сега вече си правя нормална стъпка , левия крак не ме боли , а десния все още държи , но и него го чака същото , само че трябва да минат 6 месеца . Асептичната некроза няма общо с диковата херния , до колкото знам , но болките те подлъгват , че идват от дискова херния . При мен 6 месеца се заблуждавах с това , докато моят лекар не се усъмни и ме накара да си направя нова рентгенова снимка , която показа некрозата.В момента самата дискова херния не ме боли , или както каза един доцент по ТВ СКАТ '' Може на скенер да имаш дискова херния , а да нямаш дискова болест ''.



Тема Re: Tyfiнови [re: Иckpa]  
АвторFermina (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 12:29



Изчетох всичко,което сте написали много внимателно,тъй като имам близък с диагноза "дискова херния".В момента лечението му се изразява в масажи,но много би искал да се полекува и в Павел баня.Въпросът ми е някой може ли да ми каже конкретно адрес в Павел баня,тъй като на моят познат са му казали,че има два санаториума там.Много бих искала да намеря координатите на най-подходящото за тази болест място.Благодаря предварително на тези,които ще се включат и ще ми дадат каквито и да е координати.



Тема ДИСКОВА ХЕРНИЯнови [re: Fermina]  
АвторSUNY (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 13:41



Изчетох всички мнения по темата няколко пъти.
Майка ми я оперираха от дискова херния миналия четвъртък. Утре ще и махат конците. С рев отиде до операционната маса от страх, но имаше голяма дискова херния и вече не можеше да се отлага. Страх ни беше заради многото хора, някои от които и медицински лица, които ни ЗАБЛУЖДАВАХА с данни от 60-те години на миналия век, че имало опастност от парализа, ако се оперираш. Майка ми ми каза, че в болницата било пълно с хора които отлагали операцията 4-5 години и сега пристигали в инвалидни колички, защото каналчетата на нервите им вече били ИЗСЪХНАЛИ. Това обаче не било проблем, защото вече ги подменяли с изкуствени.
ПРОБЛЕМЪТ бил, че ако имаш изсъхнал канал той води до лошо оросяване а от там и до УМЪРТВЯВАНЕ на нерва.......Умъртви ли се нерва падаш в инвалидна количка, но не по вина на лекаря, а заради "отлагането" на операцията.



Тема Re: ДИСКОВА ХЕРНИЯнови [re: SUNY]  
АвторSUNY (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 13:48



Това обаче важи ако имаш голяма дискова херния. За малките и средните можеш да минеш без операция, НО средната 1 ден може да стане голяма. Малките категорично не се оперират, дори и да са двустранни. При тях можете да опитате с озонотерапия / ДИСКОСАН ако са от скоро или вижте това:



На мен лично много съблазнително ми звучи, но за съжаление курсовете са само в Софияяяяяяяяяя



Тема Re: Дискова херниянови [re: Oтчaянa]  
Авторdani (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 11:26



Аз съм също с дискова херния бях отчаяна но ми препоръчаха лечение на Павел баня подложеха ме на екстензия за сега съм добре мога да се радвам на живота за повече информация ми потърсете на dani0226@abv.bg





Тема Re: ДИСКОВА ХЕРНИЯнови [re: SUNY]  
Авторпитaщa (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 16:42



Наскоро ми попадна информация на италиански за Дискосан, пък и в един вестник бяха писали за озонотерапията при дискови хернии. Ако знаеш къде с София става това, моля те ми дай някакъв контакт, искам да им се обадя и да питам за повече подробности. Благодаря!



Тема Вижте как се получи с мен:нови [re: dani]  
АвторToмa Heвepни (Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 14:24



Дискова херния ??? Едва ли е чак толкова страшна тази болка в кръста дето я имам ...

Така си мислех, а сигурно и всеки така си мисли в началото. Случи ми се за трети или четвърти път вече, но този път беше най-силно - първата вечер не можех да се помръдна от леглото. И понеже си мислех, че ще мине само, така изчаках месец и половина. Накрая не издържах и реших да отида на лекар. Невролог. Предписаха ми Милгама, Мидокалм и ако не се лъжа Волтарен на таблетки. Също и Пронтокет (с кетопрофен) за мазане на кръста. Да, невроложката също приложи известна мануална терапия като ми намести нещо на кръста и всичко мина ... за няколко часа, след което пак започна. След 10 дни всички хапчета свършиха а аз бях едва ли не още по-зле. Болката вече беше слязла към левия крак, а усещах болки и в десния. Отидох отново на преглед и ми препоръчаха някакви инжекции и същите хапчета. След прегледа случайно споделих с един познат, че имам голям проблем с кръста и затова не мога да се срещна с него, а той ме изпрати при Тодор Райчев, който има кабинет до 1-ва поликлиника в Пловдив (и аз живея в Пловдив). Първо помислих, че е някакъв чекръкчия и но след като отидох при него разбрах, че е рехабилитатор и е в час. Той ми освободи кръста веднага и оттогава не съм имал болки. Лошото е, че болките в краката останаха и дори се засилиха. След като се появи изтръпване отпред на лявата подбедрица, за всеки случай ме изпрати на скенер и след това на консултация при най-добрия неврохирург в Пловдив, който като ме видя каза, че съм задължително за операция. Насрочих си дата за операция. Тогава обаче всички започнаха да ме убеждават, че не бива да бързам с операцията ... а пък други ме убеждаваха, че ако изчакам, ще стане много по-зле. Е, аз и без друго трябваше да изчакам, защото най-близката дата беше на 20 октомври.
Всичко това стана в един ден. В същия ден започнах инжекциите, които веднага ми подействаха много добре. Но до късно вечерта действието на инжекцията мина и се оказа, че не мога да спя от болки в крака. И така всяка вечер .... но със всеки изминал ден аз ставам все по-добре и вчера даже си отмених операцията. Този Тодор Райчев, ходя при него всеки ден и той ми назначи нови инжекции (всъщност първата рецепта с инжекции на невроложката изобщо не я ползвах). От хапчетата ми назначи само Милгама и нищо друго. Всеки ден ми наместваше кръста и ми дърпаше кожата около кръста, от което ревях от болка. Вече минаха 8-9 дни а аз вече нямам нужда от тези процедури. До вчера например единствените болки, които имах бяха след като стана получавах много силна болка в тазобедрените стави и на двата крака. Днес вече тази болка е много по-слаба и напълно поносима. Остана и изтръпването отпред на подбедрицата, но то така или иначе минава бавно даже и вече да е добре нерва. От вчера ми прилагат лазер-терапия, незнам дали действа, но се чувствам много по-добре и даже съм пак пълен с енергия.

Да кажа нещо и за диагнозата: начална протрузия на L3-L4, стара дискова херния на L4-L5 и дискова херния на L5-S1. Преди година и половина след болките в кръста започна страшна болка в левия крак, острани на бедрото. След раздвижване болката почти изчезваше, но накрая толкова се усили, че не можех да спя. Понеже изобщо не ми мина през ума, че това има нещо общо с отминалите неотдавна болки в кръста аз отидох при ортопед. Той ми предписа Фастум гел за мазане върху крака, и представяте ли си - взе, че ми мина. Една година и половина нямах никакви болки, докато един ден не хванах да събирам боклуците по пода на килера и както бях клекнал, се изправих рязко ...
Това беше преди малко повече от два месеца. Сега болките вече отшумяват и всички тези научни данни, че ако не се оперирам ще стане страшно, са вече като лош сън. Определено мисля, че ще ми се размине и този път. Но оттук насетне трябва много да внимавам, това е истината.

За всички многобройни посещения при Тошо се заплаща общо 50 лв., включително лазер-терапията. Втрещих се, като прочетох тук за какви пари става въпрос в София ... Ей, Хора! Никога не забравяйте, че от чекръкчията до хирурга всички са отворили кабинети за да печелят пари, нали и те деца хранят! Така, че не бива да им се доверяваме сляпо на всички.

Надявам се и моя опит да бъде от полза на някои от отчаяните посетители тук.



Тема Re: ДИСКОВА ХЕРНИЯ [re: питaщa]  
Автор Neli_S ()
Публикувано13.10.06 13:09



Д-р Лидия Томзак 0899 99 77 95
Зимата направих 16 процедури по метода дискосан, за около 2 месеца болките отминаха и после се върнаха отново. През тези 2 м. бях така въодушевена, на няколко места по форумите писах колко ефикасен метод е това, но уви.... И понеже съм пробвала и с юмейхо терапията на Масаиуки Сайонджи, ще споделя впечатленията си. Значи отидох при най-добрия му ученик, при него цената на час е 40 лв, първия път продължихме 6 ч и половина, следващите посещения бяха между 4 и 5 часа. Направих няколко сеанса и ... фалирах. Реших да продължа при други юмейхотерапевти, та това което разбрах е, че техните т.н. масажи и техники нямат нищо общо с истинското юмейхо и се отказах. В момента ходя при един рефлескотерапевт, плащам по 13 лв на посещение два пъти седмично. Месец след като започнах почти не усещах болка, но за беля реших да направя основно почистване в къщи и за мое голямо съжаление се върнах в изходна позиция. Идеята на този рефлексотерапевт е, че трябва да се даде възможност на хернията да се калцира, а това става като спрем с всякакви намествания, усуквания и т.н. т.е. методите на мануалната терапия и юмейхото. Говоря за случай като моя с медианна дискова херния.




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.