Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:17 25.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: Дискова херниянови [re: dada]  
Авторdani (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 17:01



3 от 2 месеца имам болка в гърба от дясно една ивица в продължение на 20съм плюс невралгия на междуребрен нерв и т.н. областта около плешката ми се беше възпалила но ходих на спешен там некъв пич ме намачка и ми каза че имам някакви счупени дискове направих си снимка дисковете са ОК ама болката си седи жуля здраво нимисол 5 ден малко по отпусна но е зле още работата биха ми и инжекции и пак съм на същото положение

мисля да отида на скенер но искам да питам колко голяма област може да снима може ли да ми сканира половината гръб и колко ще струва



Тема Re: Дискова херниянови [re: Oтчaянa]  
Авторkoлera пo пpeшлeн (Нерегистриран)
Публикувано14.12.06 13:03



Прочетох много мнения в много форуми и стигнах до извода (колко е верен незнам), че причинатите да се появи дискова херния са: недостаъчно количество на колаген (белтък които се съдържа в: костите, хрущялите, дисковете,ноктите,косата,зъбите,кожата) и слаба мускулатура на мускулния корсет(мускулите около кръста). И при мен спецялно кожата ми е доста състарена което ме наведе на този извод, а преди да се появи хернията водех ДОСТА заседнал живот. Правя си тези изводи предвид това че сам на 22 год, и кожата и състоянието на хрушялите не би трябвало да е много лошо ако няма някаква причина. А и от доста време забелязвам че ставите ми започнаха да щтракат.
Колагена вече се намира не много трудно и в различни форми.
Аз се спрях на Artivit spin но все още не знам какъв ще е ефекта.
Който го интересува повече може да го потърси в търсачките. Има доста инфо.
За тези които не са се разболели още ХОРА СПОРТУВАЙТЕ !!!
А за тези които се интересуват какво точно е дисковата херния вижте в www.wikipedia.com
Аз лично имам протрузия. Няколко дена след като се появи отидох на мануален терапевт след което болките намаляха. Но тъй като когато човек не го боли той си мисли че нищо му няма и в момента в който се наведох малко настрани и пак се получи. След това отидох отново на терапията, и със стойка 'глътнал бастун' (от гледна точка гръбнакът да е изправен и без никакви навеждания и криви движения, като усуквания и тн. )се прибрах и легнах и така 5-7 дена. Но от лежането се бяха обездвижили мускули сухожилия и тн. После минаха още няколко дена и отидох отново със подобна стойка на Павел Баня.
Там от процедурите крастът се пораздвижи и болките утихнаха.
Сега като поседа повече време седнал и чувствам дисконфорт но не е това което беше. Като намеря малко време ще отида и да си взема Артивит Спин (има го само в София и в нет-магазините), и се надявам нещата да утихнат.
Ще се радвам ако сам помогнал на някого.

Успех и, хора СПОРТУВАЙТЕ !!!



Тема Re: Дискова херниянови [re: lVO]  
АвторBиkи (Нерегистриран)
Публикувано14.12.06 17:31



Здравей прочетох твоето смело решение за операцията и искам да те попитам как се чувстваш?И дали наистина си се оперирал?Можеш ли да ми напишеш по подробно при кой лекар от Търново си се оперирал и дали си добре?Аз съм от Русе и съм много зле с дискова херния L4 i L5 L5S1 със схващания и итръпвания на краката и пръстите.Бях в Павел баня без резултат немога да се реша тъй като всичко се е поватяряло след операцията моля те да ми помогнеш като ми пишеш на адрес:
vehbie_68@abv.bg



Тема Re: Дискова херниянови [re: Oтчaянa]  
Авторfirst (Нерегистриран)
Публикувано16.12.06 20:51



zigun@start.bg



Тема Re: Дискова херниянови [re: koлera пo пpeшлeн]  
АвторИвaнa (Нерегистриран)
Публикувано17.12.06 06:20



Ако имаш време и желание, би ли ми обяснил какви бяха процедурите в Павл баня и в каква последователност правеше нещата? Как ги понасяше в твоето състояние?



Тема Re: Дискова херниянови [re: Oтчaянa]  
Авторvili73 (Нерегистриран)
Публикувано17.12.06 14:17



S diskova herniq sam i imam 4asti4na pareza na leviq krak , ako nekoi e imal podoben problem molq da pi6e kak se e opravil blagodarq vi predvaritelno





Тема Re: Дискова херниянови [re: first]  
Авторvili73 (Нерегистриран)
Публикувано17.12.06 14:21



S diskova herniq sam i imam 4asti4na pareza na leviq krak , ako nekoi e imal podoben problem molq da pi6e kak se e opravil blagodarq vi predvaritelno



Тема Топ 10 бисери от тази теманови [re: Oтчaянa]  
АвторDr. M (Нерегистриран)
Публикувано17.12.06 22:35



Малко смях, най-вече за колеги, но който друг иска, нека се смее:

"Купи си хомеопатичното лекарство Хиперикум 9 с. Вземай по 5 гранулки 3-4 пъти дневно 1 час преди или след хранене първия ден."


"Ако си от Пловдив, бихме могли да си помогнем взаимно. Не се отчайвай. Операцията може да почака."


"От сърце ти благодаря!! Още утре ще му се обадя, пък дори и да не помогне, за тези няколко минути, в които се чувствам толкова по-добре, ще съм ти безкрайно благодарна "

"да опитам всичко, включително да вия срещу луната на пълнолуние, ако трябва ."

"къде приема д-р Мерджанов, колко струва един масаж, ходи ли на място при болния и т.н.?"

"ходя и на иглотерапия, но казано честно май само за успокоение на съвестта (то пък и едно успокоение да те мушкат с игли )"

"може да ми е тъп въпросът,но какво представлява мануалната терапия и помага ли за шипове?"

"В заключение ми каза че не е необходимо да я безпокоя всеки път като ме заболи, а направо да си пия лекарствата."

"Относно това има ли риск мога да кажа , че ако сложим плюсовите и минусите на кантар ще видим че риска е на база един комшия каза."


"Наистина има много мануални терапевти, аз лично съм викала с пълен глас от болка при един такъв тук в София, който дори е лекар в уважавана болница!"


"Този, който ме оправя успешно при всяко сецване, е известният бай Петър Сърбина в Бургас. "

"Лягаш на пода по корем, той пипа с два пръста, докато ти леко се движиш. Няма никакви силови методи. След това усещаш как се възстановява усещането до върха на пръстите"


"Много е трудно с прясната болка да пътувам цял ден до Бургас и обратно... "


"Може би има някой, който работи по подобна методика, без да дърпа, тръска и разни подобни "насилия", някой, който просто знае как да намести обратно?..."

"усещах по гърба си само въглавничките на пръстите и от време на време чувах пук, пук ..."

"Лягаш на пода по корем, главата ти е настрани върху възглавница. Той поставя два пръста около един от прешлените ти, кара те да си завъртиш главата на другата страна; после около следващия прешлен, пак въртиш на другата страна, така ...той си знае до кой прешлен нагоре."


"кара те да разтвориш широко крака, леко притиска с пръсти, кара те да събереш крака много бавно, после нещо напипва и притиска и те кара колкото можеш рязко да ги разтвориш. И готово - ставаш, и няма болка. Някак си се "отщъпва", докато той притиска и ти "риташ". "


"Не пробвайте в къщи, няма да успеете - опитвали сме се с мъжа ми, обаче нищо. Изглежда само той го може."

"А може ли на бургазлията телефон/адрес?
Мерси!"

"След като те "ремонтира", не ставай странично, ами застани на четири крака и после се изправяй"

"никоя болка особено продължителна не бива да остане ненаказана"

"Иначе идеята за макажи ми се видя добра, като по-безобиден вариант, ама как да му се доверя на този човек като твърди, че хернията била притискала нерва отвън?!"

"Имал съм случаи и с болки(лекарска диагноза плексит) от преди 40(четиридесет) години. Изчезнаха за 40 секунди и повече(бях при него след 3 месеца) не се появиха."

"Когато всичко приключи(за около 2(две) минути(естествено е да е без болка), тя невярващо попита това ли беше."

"И да знаеш, за хернията няма значение нито теглото, нито годините."

"Не се хваля, това е нормално за всеки, който го може."

"Предварително уточних, че няма да си дам нито адрес, нито телефон, нито друг начин за връзка."

"Имам успехи и със шийните прешлени(и то не малко )"

"Не помня наименованието на болестта.
В една книга за такива заболявания, всички други бяха със снимки, само това с рисунка. Рисунката съвпадаше едно към едно със снимката."

"Няма обаче рецепта, как да се отделят истинските от мошениците."

"Това нещо го напиши ако искаш във форума, ако искаш на BashMaistora@dir.bg"

"Що се отнася до шарлатанството знай, че това което съм написал е истина, макар да изглежда като приказка."

"А що се отнася до трайността на ефекта много добре знаеш, че и при залепване на автомобилна гума, трайността е до другия пирон."

"Явно не си толкова болен, а може би целиш нещо друго."

"Всеки знае какво представлява гръбнака."

"ако проблем има с хрущялите,или диска(например изтънели са), се налага подхранване. Това препоръчвам да става с тънко намазване с леко втриване със свинска мас(домашна ако има), смесена с малко сол. Вечер преди лягане, след което се облича мека дреха(памук) с цел да не се цапат чаршафите. Ефекта е много голям след 2-3 дни. Никакви найлони."

"предварително(преди мазането) леко наместване с цел хернията или разместването на прешлените, нерви, връзки т.н. да си заемат местата доколкото им позволява състоянието."

"ДОЗАТА: При всеки е различна. От 30-80 мл. в зависимост от тегло, възраст, моменмтно състояние…”

"Гълта се без да се задържа в устата, може да повреди венците. Нали и те са с такава структура."


"С иглотерапията още не мога да се похваля с напредък , за сега съм на 6 сеанс , след 10 дена ще видя накъде отивам, а и д-р Фей ми даде надежда , че може да се справи и със ставите , но много трудно."

"Един приятел, който учи медицина ми обясяни, че колагенът по-бързо влизал в метаболизма и по-бързо идвал ефекта. Така ми казаха и в медицинския форум и ми дадоха линк към уикипедия."

"Ей, Хора! Никога не забравяйте, че от чекръкчията до хирурга всички са отворили кабинети за да печелят пари, нали и те деца хранят!"

"Значи отидох при най-добрия му ученик, при него цената на час е 40 лв, първия път продължихме 6 ч и половина, следващите посещения бяха между 4 и 5 часа. Направих няколко сеанса и ... фалирах."

"Идеята на този рефлексотерапевт е, че трябва да се даде възможност на хернията да се калцира, а това става като спрем с всякакви намествания, усуквания и т.н. т.е. методите на мануалната терапия и юмейхото."

"аз съм твърдо за прогреса в медицината-не живеем в 60-те години на миналият век,за да оспорваме мнението на лекарите"

"Опиши си проблема и го прати на zigun@start.bg там ще ти отговорят подробно какви процедури от китайската медицина ще ти помогнат.
Hямаш грижа..... Успех.. "


Не искам да обиждам никого но не мога да не се смея. Приятно прекарване на празниците!



Тема Re: Топ 10 бисери от тази теманови [re: Dr. M]  
АвторOтчaянa (Нерегистриран)
Публикувано18.12.06 08:50



Надали бихте могъл да обидите когото и да било, но предлагам да спамите другаде, “докторе”.
За съжаление вашите "бисери" и тези на колегите ви, водят предимно до сълзи у такива като нас, така че ще си спестя по-подробен отговор на това крайно неуместно "остроумие".
Весели празници и на вас и дано не ви се налага да разчитате на колеги за помощ!



Тема Re: Дискова херния [re: Oтчaянa]  
Автор vehadi (непознат )
Публикувано18.12.06 12:45



Иаз имам две в областта на кръста .Причините могат да бъдат трамва ,хормони ,истиване и др./психологически и мисловни/Българската медицина е все още далеч от лекуването.
Следя много неста в световната практика.Ако трябва да се оперирате -съберете пари и отидете във Виена.Там оперират с лазер.Много е по-точно и ако се вярва на публикациире -спомага за ''лепенето ''на разрушеното.
Според някои теории хрущялът /ако има свобода/може да се въстанови.Но трябва подходяща храна и най-вече упражнения за разтягане/но внимателно/.
Препоръчвам ви ''Уроците ''на Норбеков ,витамин С,колаген.При болки можете да ползвате ''Нони'' от магазин ''Лечител''.Но го има до края на годината и в момента е на половин цена/19 лв/.Аз ползвам течното и много по-малко ме боли.Има свойства на морфина , но няма зависимост.
Не си правете насажи .Те са противопоказни.Оперирайте се традиционно само в краен случай.Много малко са сполучливите.След няколко месеца-същите проблеми.Има и опасност от осакатяване.
''Закърпване''-санаториум всяка година .
Успех




Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.