Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:14 20.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | (покажи всички)
Тема Re: Операция на Дискова херниянови [re: Eлицa]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано27.07.07 13:06



Аз съм оперирана приди година и половина. Също имах на L4-L5 медианна дискова херния, само дето се парализира левият ми крак. Болките бяха непоносими, да не говорим за ходенето. Оперирах се в Пловдив, Хрургиите на Пещерско шосе. Попаднах в ръцете на чудесен доктор. Казва се д-р Иван Батаклиев. Операцията ми продължи около три часа. Благодаря на Бога, че се реших да я направя. Както пише Елица, след операцията се възстановяваш бързо. Не можеш да осъзнаеш, че болката я няма. Има период на възстановяване и пазене от натоварване, но не е нищо особено. Наистина всеки решава за себе си и аз съм щастлива, че взех това решение и вече живея без болките и с възстановени функции на крака ми. Всеки, който има такива проблеми трябва да вземе мерки навреме, защото има вероятност нещата да се усложнят в течение на времето! Хапчетата, инжекциите и разните процедури дават само временно облекчение на сомптомите, но болката се връщаше отново и отново... Затова решавайте преди да е станало късно...



Тема Re: Дискова херниянови [re: raнди]  
Авторpako (Нерегистриран)
Публикувано28.07.07 12:51



Ще те послушам и ще отида на Павелбаня,дано да има ефект.Благодаря ти за съвета.А нормално ли е да си сменя походката от дисковата херния?



Тема Re: Дискова херниянови [re: Дopинa]  
Авторkaти (Нерегистриран)
Публикувано28.07.07 19:45



Прочетох доста неща от форума , но никъде не намерих наименованието на този хидролизиран колаген.Съпругът ми е с дискова херния Л5-С1 от месец април и се чувства много зле . Непрекъснато е на болкоуспокояващи , но нищо не помага , ако някой може да ми даде информация за колагена ще бъда много благодарна,защото това е май последната надежда преди операцията.



Тема Re: Озонотерапиянови [re: Neli_S]  
Автор dochy (непознат )
Публикувано30.07.07 11:41



Здравейте,
информацията за озонотерапията силно ме заинтригува. Дали има някой, който я е пробвал вече? Бих искала да разбера мнението му?



Тема Re: Дискова херниянови [re: kaти]  
АвторCтeлa (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 02:22



Здравейте ,колеги по съдба!От три месеца съм с дискова херния и вече опитах достатъчно алтернативни и консервативни форми на лечение ,единствения ефект от тях беше само временно туширане на болката.За този период имах само един час ,в който нямах никаква болка или физическо неразположение просто не можех да повярвам за първи път дишах свободно без да задържам въздух в гърдите си от болка.
От един месец излизам само с бастун , в началото бях малко притеснена защото съм млад и много динамичен човек ,но вече и малкия ми син който е на 1г и 8м ми донася бастуна ако случайно го забравя.
Радвам се,че има такъв форум в които всеки може да сподели какво лечение прилага и така да бъде полезен на останалите.
На мен като алтернатива преди оперативната намеса ми остават процедурите в Павел баня ,за които съм чувала само положителни отзиви.Заминавам след два дни, задължително ще ви пиша след като се върна.Моля се да има резултат ,за да спестя на мен и семейството ми притесненията около евентуална операция.
На всички желая бързо ,успешно и трайно възстановяване!
Р.Р Съвсем скоро чух, но за момента нямам подробна информация ,че се прилага лечение с еднократно инжектиране на вещество в самата изтекла от диска течност, която се превръща в желе и така се отдръпва от нервното коренче което притиска.Гаранцията ,която дават е 8 години докато след операцията рецидиви не са изключени в много по кратки периоди.



Тема Re: Дискова херниянови [re: BashMaistora]  
Авторdani26 (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 09:05



Прочетох съветите ти аз имам шипове на шийните прешлени ,свободно междупрешленно пространство , начална артроза така пише на снимката от шиповете имам притиснат нерв и ме боли лявата ръка какво лечение мога да предприема имам предвид масажи физиотерапия какво просто съм много отчаяна и незная какво да правя





Тема Re: Вижте как се получи с мен:нови [re: Toмa Heвepни]  
АвторПлoвдив (Нерегистриран)
Публикувано20.11.07 22:18



Можете ли да ми дадете адрес и телефон на Тодор Райчев?



Тема Re: Дискова херниянови [re: Cтeлa]  
АвторMe (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 10:49



Здравейте,

тъй като преди две години и аз имах сериозни страдания с гръбначиня стълб /за щастие не беше дискова херния/ и зная какъв ужас изживява човек през това време искам да ви споделя една информация, на която попаднах скоро. Става въпрос за лечение на дискова протрузия чрез вкарване на специален разтвор в диска, който кара излязлата част от диска да се прибере. Тази информация я чух съвсем случайно докато бях на преглед на коляното в Болница Св.София - намира се в София, бул. България 104. Не зная повече за тази манипулация, при какви случаи е възможна и успешна, не зная каква е ефективността на лечението, но лекарят ми каза, че много хора се възползват от нея и са доволни. Струва си поне да поразпитате преди да се подложите на операция. За съжаление не зная телефоните им.



Тема Re: Дискова херниянови [re: Me]  
АвторViena (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 10:01



Как се казваше доктора?



Тема Re: Дискова херния [re: Viena]  
АвторViena (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 10:07



Има ли някой с тази диагноза дискова протрузия излекуван?Ако има-нека Напише нещо




Страници по тази тема: << 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.