Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:27 27.07.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | (покажи всички)
Тема Re: Дискова херниянови [re: llko]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано13.11.07 20:18



Как действа то?



Тема Re: Дискова херния, специално до Магинови [re: yraaa]  
АвторMarи (Нерегистриран)
Публикувано14.11.07 06:48



Имам вече диагноза- дискова херния от ляво. Но, не ми назначиха никакво лечение.Само пазене на кръста.Болките малко отшумяха.Дали да считам,че ми е минало или пак ще се появи?Мога ли да правя някаква гимнастика или е противопоказно?



Тема Re: Д-р Мерджановнови [re: Иckpa]  
Авторkari18 (Нерегистриран)
Публикувано14.11.07 12:53



Здравей, Искра, Прочетох съобщението ти по отношение на доктор Мерджанов. Би ли ми написала и другия му телефон, защото прочетох че пишеш за втори. Има ли и стационарен?

От 2-3 дена ми е сецнат кръста и тъй като той ме е лекувал преди няколко години, бих искала отново да отида при него. Имаш ли представа, дали един сеанс първоначално би свършил работа?



Тема Re: Д-р Мерджановнови [re: kari18]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано14.11.07 14:07



Намесвам се - понеже и мен ме е лекувал - предимно гръб и врат.
Обикновено един сеанс доста помага.
Ако не е запуснато разместването - един сеанс помага много.
Все пак е по добре да се направят няколко.
При едно наместване, се наместват някои прешлени - но обикновено не е възможно да се наместят всички.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Дискова херния, специално до Магинови [re: Marи]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано14.11.07 14:10



Добре е гимнастиката да я обсъдиш с физиотерапевт.
Ако внимаваш - може никога да нямаш ядове.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Дискова Херниянови [re: dimi]  
АвторЦвeт (Нерегистриран)
Публикувано15.11.07 10:30



в никакъв слу4аи!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! не се оперираи!!!!!!!!!!!!!!!!!!! това е краиното решение,послушаи ме,аз имах и пареза на крака с хипотрофия на мускулите итн и пак не се оперирах!отиваи на Павел баня,пробваи с процедури,гимнастика и накрая е операцията! повярваи ми,няма да ти е последната....веднъж оперрираш ли се - краи.ще следват нови и нови.



Тема Re: Дискова херния, специално до Магинови [re: Marи]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано18.11.07 03:31



Маги, аз преди ти бях споменала-пробвай-иглотерапия, само с 3 процедури и пиене на билки ме дигнаха!!!!!Тази есен си бях до България и като се върнах в Калгари, явно от по-острият планински въздух тук ме скова(аз имам дискова херния от близо 20 години) не можех да седя права повече от 5 мин. или да ходя - болеше и кръстът и двата крака.Опитах разни мазила, противовъзпалителни, разни мануални терапевти-вятър работа!Отшуми и пал пшочне наново!И така , като последен вариант опитах acupuncture-иглотерапия, още на първият сеанс имаше голямо подобрение.....Просто потърси къде в София има иглотерапевти и не отлагай -отивай!И един съвет намери си ако е възможно разбира се китаец иглотерапевт!Успехове и пиши как си!





Тема Re: Дискова херния, специално до Магинови [re: yraaa]  
АвторMarи (Нерегистриран)
Публикувано18.11.07 07:36



Болките намаляха или свикнах и аз не знам.....


ЗА иглотерапевт, ще потърся, но дали ще попадна на добър -от това се страхувам.Успокойх се, че не е нещо от другата диагноза и сега гледам по ведро .......
Благодаря!!!!



Тема Re: Дискова херния, специално до Магинови [re: Marи]  
АвторMira (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 15:59



Здравейте на всички пострадали от дискова херния. Аз имам две вече повече от година. Повярвайте, опитала съм всичко, което може да повлияе на състоянието ми.

Преди седмица се оперирах. Това, което мога да Ви кажа е едно: в България се извършват вече и безкръвни операции на дискова херния! Това е най - новия оперативен метод (преди да сте чакали 2-4 години и да сте се мъчили, когато вече нещата са необратими и знаете каква е операцията тогава!!!).

За тези, които се интересуват: операцията трае 1 час; разреза е по - малко от 2 см.; станах и ходих на следващия ден; чувствам се чудесно и даже нямам болки в крака. Това, което всъщност лекарите правят е да "почистят" излязлата херния, за да осовбодят нерва и той се връща в нормална позиция. Не се реже нищо! Минава се през меките тъкани....операцията е ендоскопска!

Ако някой се интересува за лекуващия ме неврохирург и от тази операция (която забележете се извършва по клинична пътека

), моля да ми пише на slumybabe@yahoo.com.

С пожелания за здраве!



Тема Re: Дискова Херния [re: dimi]  
Авторfantasti4na (Нерегистриран)
Публикувано30.11.07 21:14



Здравейте!
Направете консултация с Д-р КАЛИН МИХОВ от клиника СВЕТА СОФИЯ - той оперира по нов метод- ДИСКОЛИЗА, и аз много от случаите това е по-подходящо от стандартната хирургична намеса! Не завсички, разбира се, но на мои близки направи такава манипулация и ефекта е ... невероятен!!! Той би Ви обяснил какви възможности имате.
Клиника Света София - 8184600, 8184635, 8184637
Или като вкарате на търсячката излиза:
http://www.mbal-sofia.com/
Успех!




Страници по тази тема: << 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.