Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:23 26.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | (покажи всички)
Тема Re: Дискова херниянови [re: kristi]  
Авторзakъcaлa (Нерегистриран)
Публикувано20.09.07 11:49



Гимнастика и само гимнастика е спасението.И на мен ми казаха операция с дискова протрузия съм,но започнах кенезитерапия и разбрах че само гимнастиката ще ме спаси.Бавно под вода или на леглото,няма значение, но всеки ден,Пилатес или Норбеков,няма значение.....Боли,но на следващия ден е по добре....Преди се страхувах да се завъртя......сега мога ,но БАВНО....Това е спасението.Трябва обаче да се намери баланс да не се преуморяваш.Заболи ли спираш.....После продължаваш.......Екстензии,гимнастика-бавна и релакс-пълно отпускане.Там е истината.





Тема Re: Дискова херниянови [re: alkor1]  
Авторзakъcaлa (Нерегистриран)
Публикувано21.09.07 11:12



Много ми помага и когато се наведа все едно си оправям обувката с изпънати крака за няколко секунди.И постоянно си сменявайте позата.





Тема Re: Дискова херниянови [re: alkor1]  
Авторзakъcaлa (Нерегистриран)
Публикувано21.09.07 11:13



Гимнастика и само гимнастика е спасението.И на мен ми казаха операция с дискова протрузия съм,но започнах кенезитерапия и разбрах че само гимнастиката ще ме спаси.Бавно под вода или на леглото,няма значение, но всеки ден,Пилатес или Норбеков,няма значение.....Боли,но на следващия ден е по добре....Преди се страхувах да се завъртя......сега мога ,но БАВНО....Това е спасението.Трябва обаче да се намери баланс да не се преуморяваш.Заболи ли спираш.....После продължаваш.......Екстензии,гимнастика-бавна и релакс-пълно отпускане.Там е истината.





Тема Re: ДИСКОВА ХЕРНИЯнови [re: Neli_S]  
Авторвopипc (Нерегистриран)
Публикувано22.09.07 21:10



Майка ми е оперирана преди 4 години от медианна дискова херния,но без резултат.И преди операцията и сега няма болки в кръста,но сега вече има пареза и все по-трудно се движи.Краката и са сякаш от олово и мускулите иатрофират.В момента пак е на инжекции нивалин,витамини и физиотерапия,но...Казват,че се е получил постоперативен ефект и има сраствания и нова херния.Ако някои има подобен проблем,моля да сподели!



Тема Re: Дискова херниянови [re: Cтeлa]  
Авторcтeлa (Нерегистриран)
Публикувано23.09.07 17:32



Привет,отново съм тук за да споделя както обещах резултата от процедурите в Павел баня.
Определено мога да кажа ,че съм много доволна от ефекта.Бяха ми назначени само подводни екстензии и вана,дори басейна ми беше забранен /това го пиша защото видях коментари за плуване/защото хернията ми е в остра фаза.Е, последния ден реших да си позволя малко плуване и така както топлата вода беше отпуснала тялото и болката ми направих лекичко няколко дължини и резултата не закъсня ,едва успях да се изправя от стола след това.
Колкото и да не ми се вярваше бастуна го оставих на 6 ден,нещо което ми обеща доктора още при постъпването.Казаха ,че до 20 дни след процедурите ще продължи реакцията и болката съвсем трябва да изчезне.
Наистина болката е мн.по-слаба бих казала поносима ако не беше постоянна.
В момента отново съм изправена на кръстопът ,дали да направя още няколко процедури или да се реша на операция ,другата седмица ми предстои отново консултация с неврохирург и тогава ще реша.
Запознах се с хора ,които идваха за 3,4,5 година на процедури и всички бяха категорични ,че операцията не е решение.Имаше момиче,което преди 4 години е отишло на инвалидна количка, имало е пареза на двата крака и благодарение на терапията там сега посещава Павел баня само профилактично.Но на всеки състоянието му е различно и едно и също лечение не дава еднакъв резултат.



Тема Re: Дискова херниянови [re: зakъcaлa]  
Авторstela (Нерегистриран)
Публикувано23.09.07 17:48



Привет,отново съм тук за да споделя както обещах резултата от процедурите в Павел баня.
Определено мога да кажа ,че съм много доволна от ефекта.Бяха ми назначени само подводни екстензии и вана,дори басейна ми беше забранен /това го пиша защото видях коментари за плуване/защото хернията ми е в остра фаза.Е, последния ден реших да си позволя малко плуване и така както топлата вода беше отпуснала тялото и болката ми направих лекичко няколко дължини и резултата не закъсня ,едва успях да се изправя от стола след това.
Колкото и да не ми се вярваше бастуна го оставих на 6 ден,нещо което ми обеща доктора още при постъпването.Казаха ,че до 20 дни след процедурите ще продължи реакцията и болката съвсем трябва да изчезне.
Наистина болката е мн.по-слаба бих казала поносима ако не беше постоянна.
В момента отново съм изправена на кръстопът ,дали да направя още няколко процедури или да се реша на операция ,другата седмица ми предстои отново консултация с неврохирург и тогава ще реша.
Запознах се с хора ,които идваха за 3,4,5 година на процедури и всички бяха категорични ,че операцията не е решение.Имаше момиче,което преди 4 години е отишло на инвалидна количка, имало е пареза на двата крака и благодарение на терапията там сега посещава Павел баня само профилактично.Но на всеки състоянието му е различно и едно и също лечение не дава еднакъв резултат.



Тема Re: Дискова херния [Кирилицата]нови [re: Oтчaянa]  
Автор Doctor G.lvanov (inovator)
Публикувано24.09.07 11:07



е задължителна

Редактирано от bira_more на 24.09.07 11:25.



Тема Моля за помощ и информациянови [re: Doctor G.lvanov]  
АвторAndreeva (Нерегистриран)
Публикувано28.09.07 15:01



От две години имам остри болки в кръста. Направиха ми всички необходими изследвания, включително ЯМР. Откриха дискова херния в дясно на L5-S1. Болката премина в десния крак до коляното, силно боли при ходене и е изтръпнал. Играя гимнастика, но не помага. От една година не навеждам кръста, а клякам. Става все по-зле. Усещам болка от средата на гърба до седалището. Започна да ме боли във всякаква поза – седнала, легнала, права, при движение.
Изпитвам страх, ужас, паника. Изпаднах в депресия. Често плача. Напуснах работа, защото беше тежка. Но в момента никаква работа не мога да работя. Едва се грижа за себе си, а съм на 45 год. Лекарите казаха, че е малка и не е за операция, а защо тогава не минава? Не ме боли на кризи, а постоянно.
Ходих на бани, лежах в болница, на физиотерапия, нищо не помага.
Благодаря.





Тема Болестта, от която човек деградиранови [re: Oтчaянa]  
Автор Пeнчo3aeka (ни риба, ни рак)
Публикувано01.10.07 16:35



Съжалявам, че ще се повторя от друга тема, но трябва да кажа, че в световен мащаб това - дисковата херния, остеохондрозата, дисковата болест, са болестите, които изваждат от строя за най-дълго време, лечението е скъпо и резултатът е несигурен, освен за малцина щастливци. Аз се влача с три уж леки протрузии вече 5 години, като периодите без болка са не повече от 4 до 6 месеца. Когато съм в криза, се залежавам за минимум 10, маскимум 40 дни. Обиколих всички светила в София, които никога не са ме съветвали да правя операция - нямало какво да се оперира. Но при такова отвратително качество на живота, мисля, че човек трябва да избере - дали да е полуинвалид и зависим от лекарства, или да вземе крути мерки. Естествено, в България нямам доверие на НИТО ЕДИН НЕВРОХИРУРГ, МАНУАЛЕН ТЕРАПЕВТы НЕВРОЛОГ и подобните им!!! Защо? Защото процентът на успеваемост в дългосрочен план е нищожен. Затова, уважаеми братя и сестри по съдба, реших да жертвам всичко - имоти, апартаменти и т.н., но да си върна живота. Има една специализирана клиника в Мюнхен - Alpha Klinik. Там правят ендоскопски и микроинвазивни операции за отстраняване на хернии и протрузии при минимален риск от усложнения, както и други, доста по-сложни операции. Струва пари, да, но процентът на успешните оперции е 93!!!! Така че, с Божията помощ, отивам там. Познавам един лекар, който предприе тази стъпка, и вече повече от година няма оплаквания, а се влачеше като куче. Така че - с Бога напред!

Щука май?


Тема Глупости на търкалета! [re: APPEAR]  
Автор Пeнчo3aeka (ни риба, ни рак)
Публикувано01.10.07 17:48



Неврохирурзите в БГ са го ударили на печалбарство, или си играят на "тука има, тука нема". Ако първата операцийка не стане - втора, после трета и така до края на света. После, кък си правят статистиките, запитвали ли сте се? Дали си проследяват пациентите година, две, пет след интервенцията? Аз ДЪЛБОКО се съмнявам. Малцина са щастливците, които се оперират тук, и после забравят, че са имали болки. По света е друго.

Щука май?



Страници по тази тема: << 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.