Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:11 26.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | (покажи всички)
Тема Re: Дискова херния, специално до Магинови [re: Mira]  
АвторKaми (Нерегистриран)
Публикувано13.12.07 02:58



Здравейте на всички пострадали и страдащи...
Привет на Мира.. за която много се радвам, че не изпитва болка точно в този момент!! Подчертавам "точно в този момент"..
Дисковата херния е болест на слабата съединителна тъкан. Много често тя се предава (не пряко разбира се) генетично от родител на дете. В много случаи хората, които страдат от дискова херния имат и всякакъв род други хернии.. скъсани сухожилия травми в ставите и т.н. Една операция не лишава проблема по никакъв начин освен сега и за момента. От тук нататък режима и пазенето си остава... а операция, която само премахва симптомите, а не и причината трябва да се отлага възможно най-дълго.
Всеки сам си избира решението, но до сега не срещнах доктор който да ми препоръчва операция освен един неврохирург разбира се, при който за сега не смятам да се връщам

.
Ще ви кажа само едно.. горе главата.. Много упражнения под зоркото око на добър физиотерапефт. Това което кокаляците не могат да дадат на организма трябва да се компенсира от мускулите. Хранителен режим с Много витамин В и Е (останалите не вредят . ) Веднъж годишно поне балнеолечение. По време на криза.. - мазила и хапове дал бог.. Това за леките случаи..
Тежките.. е ако ходите с памперс и сте на морфин.. то е ясно.... Но след като медицината не е измислила трайно решение на проблема.. трябва да си го намерите вие сами
За да не изям боя ще ви кажа че пиша легнал.. защото ме боли тъпата херния на Л4-Л5 и протрузията на Л5-С1... а три дни и нощи съм "аз роботът"... майната му .. преживява се
Пазете се.. със здраве .. и не тичайте да се оперирате само защото ви се схваща задника за по една седмица през няколко месеца....



Тема Re: Дискова херниянови [re: Kaми]  
Авторanibosh (Нерегистриран)
Публикувано18.12.07 11:11



Здравейте,
бих искала да ми дадете повече информация относто Карипазим/лекарство за остеохондроза и лечение на дискова херния/ и къде може да бъде намерено/закупено/. Мерси предварително.



Тема Re: Дискова херниянови [re: koлareнът]  
Автор silvenaz (непознат )
Публикувано20.12.07 19:23



Здравейте,

Аз също имам дискова херния. Получих я март месец и изкарах 7 месеца ходене по мъките. Хернията ми е на ниво L5-S1. Опитах много неща, но почити нищо не ми помогна. Ходих и в Павел баня, не ми помогна. Болеше ме и след това и то много. Бях решила да се оперирам.
Но реших да пробвам един последен вариант. Бяха ми препоръчали един остеопат, той е доктор и знае много добре какво прави. Аз живея в Испания за съжаление на повечето участници във форума, но искам да помогна на всички които живеят тук и по-точно Мадрид, защото той лекува тук. Бях доста скептично настроена, тъй като бях пробвала почети всичко и бях прочела доста относно различните видове лечения които накрая не дават никакъв резултат или пък е краткотраен. Той ми помогна страшно много. Благодарение на него вече не съм пила хапчета от 2 месеца и мога да ходия колкото си искам без да изпитвам болка. Същто така искам да отбележа, че ходя два пъти в седмицата на плуване и ми помога страшно много. Препоръчвам го на всички с дискова херния.

Ако някой е заинтересован от остеопата или пък иска допълнителна информация нека ми пише на: silvenaz@yahoo.com



Тема Re: Дискова херниянови [re: wasserman]  
АвторHяkoй cи (Нерегистриран)
Публикувано21.12.07 00:01



Проба, проба.



Тема Re: Дискова херния [Кирилицата]нови [re: APPEAR]  
Авторmariana (Нерегистриран)
Публикувано21.12.07 16:06



е задължителна

Редактирано от bira_more на 21.12.07 19:52.



Тема Re: Дискова херния, специално до Магинови [re: Kaми]  
Автордecидидa (Нерегистриран)
Публикувано22.12.07 20:10



ще добавя, че според моя скромен опит (две дискови хернии) и консултациите с ортопеди, които съм правила, е добре да се пие и доста хидролизиран колаген, наред с гимнастиката, балнеолечението и изобщо.



Тема Re: Дискова херния,нови [re: дecидидa]  
АвторMAЯ (Нерегистриран)
Публикувано23.12.07 14:30



Здравеи те.Искам да ви раскажа как открих моя спасител от болките.След като за пореден път бях на посещение при доц. Георгиев ВМА се запознах с една госпожа.Тя ми разказа как един мъж от с.Копринка Казанлъшко е изликувал от плексит и дискова херния и ми даде неговия телефон.Аз му се обадих и след дълди оговорки се сагласи да ме приеме за което съм му,бескраино благодарна.Само три дни след като бях при него започнах спокоино да ходя и ставам два дни по късно не чуствах болки нито в кръка нито в гърба. Вече тре-ти месец отново се радвам на живота.

телефона на въпросния човек е 0898263247. дано да е същият......
ЖЕЛАЯ ВИ УСПЕХ.



Тема Re: Дискова херниянови [re: Oтчaянa]  
АвторПeтъp (Нерегистриран)
Публикувано23.12.07 14:35



Вече мога да се усмихвам. Ако щете вярвайте в момента нямам болките, които ме побъркваха. Направихме един курс на лечение с д-р Искра Иванова чрез озонотерапия и всички други лекарства, мазила и облъчвания през, които минах ги изхвърлих. Казвам Ви озонотерапията е нещо гениално и това сега го разбирам след толкова мъки. Центъра за лечение, където ходих се намира срещу Медицинска академия. Телефона им е 4807176



Тема Re: Дискова херниянови [re: Marи]  
Авторoпepиpaнaтa (Нерегистриран)
Публикувано28.12.07 10:04



тези болки които имаш са от дисковата херниа.аз ги имах същите след раждането на малката ми дъщеря тази година в продалжение на 6 месеца.тогава отидох на личниа лекар да ми изпише някакво лекарство.тя ме изпрати да си направя рентген.на снимката не излезе че имам херниа а че имам счупено ъгълче на единия прешлен.тръгнах по неврохирурзи ходих и до стара загора направих си и скенер, ЯМР и ЕМГ и се оказа че съм с 4 дискови хернии двете от които са много големи и са ми унищожили рефлексите на левия крак и ми засягат нерва.болките бяха адски.ходих общо на 4 лекаря.тримата ми препорачаха лечение и ако няма резултат операция.е нямаше резултат защото вече беше късно за лечение.хернията ми се е появила преди около 5 години и тогава е трябвало да я лекувам но когато отидех при моето предишно джипи тя ми биеше само инжекции и ми изписваше хапчета които не помагаха.така се наложи да се оперирам иначе щях да изгубя левия си крак като съществуващ.все пак аз сам на 25 години и имам 2 малки деца.реших се и отидох в софия на операция при един доцент.операцията продължи 4 часа и беше направена под микроскоп за мой много голям късмет защото когато ме отворили се оказало че херниите са се срастнали помежду си и се срастнали и с нерва.ако това не го бяха видели когато изрязват херниите изрязват с тях и нерва......и оставам инвалид с левия крак.след операцията лежах неподвижно 24 часа по гръб.на 24 час доктора дойде да ме вдигне за раздвижване.сложиш си колана който задължително трябваше да си купя и станах.болката я нямаше.разходих се из цялата болница и не можех да повярвам че не ме боли.на 3 ден ме изписаха.моят съвет е оперирай се но при точния лекар защото иначе може и да те увредят още повече.



Тема Re: Дискова херния [Кирилицата] [re: mariana]  
Авторrradkov (Нерегистриран)
Публикувано03.01.08 16:38



е задължителна

Редактирано от bira_more на 03.01.08 17:06.




Страници по тази тема: << 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.