Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:10 25.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Дискова херниянови [re: ЧOPTA]  
Авторcary (Нерегистриран)
Публикувано22.10.06 18:58



искам да напиша че операцията не е страшна..ако ме заболи отново бих я направила..
прочетох доста мнения по въпроса и никой не може да ме убеди,че някой си ще ми намести кръста и няма да боли повече...много се учудвам ако бях отишла на рехабилитатор с тази калцифицирала херния,която ми притиска нервите как щеше да ми я оправи с масажи?
да направих си операция преди да започнат да ми изтръпват краката и не съжалявам...решението е индивидуално,но аз съм твърдо за прогреса в медицината-не живеем в 60-те години на миналият век,за да оспорваме мнението на лекарите



Тема Re: Дискова херниянови [re: Oтчaянa]  
Авторfirst (Нерегистриран)
Публикувано22.10.06 19:19



Опиши си проблема и го прати на zigun@start.bg там ще ти отговорят подробно какви процедури от китайската медицина ще ти помогнат.
Hямаш грижа..... Успех..





Тема Re: Дискова херниянови [re: BashMaistora]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано24.10.06 18:09



майка ми е много зле с дискова херния, страшни болки в крака, много моля ако можем да се свържем с вас, ако мислите, че бихте могли да й помогнете
мейл rosiko@mail.bg
благодаря



Тема Re: Вижте как се получи с мен:нови [re: Toмa Heвepни]  
Автор verginche (непознат )
Публикувано03.11.06 10:06



Преди месец невроложка ме изпрати на скенер.Дисковата херния беше на лице.Преминах курс на обезболяващо лечение.Не сам добре.Не мога да се движа от болки.Мисля да почвам нагревки.Свързах се с неврохирург.Той е твърдо за операция.На кръстопат сам



Тема оперирайте се - колкото по-рано, толкова по -добрнови [re: verginche]  
Авторcecтpaтa (Нерегистриран)
Публикувано03.11.06 10:57



Искам да ви разкажа с няколко думи за моята история - аз съм медицинска сестра, на 28 години съм и преди един месец претърпях операция на гръбначния стълб, а именно Спондилолистеза на ниво Л4-Л5-С1 и дискова херния на Л5-С1 т.е. освен дисковата херния имах и изместване на прешлените един спрямо друг, което изместване беше повече от 50%. Оперираха ме, като изместването не можа да се възстанови изцяло, и ми фиксираха гръбначния стълб с титанови плаки и пирони - за цял живот. ДРУГ ИЗБОР НЯМАХ.
Приятели ако терапевтичното лечение не ви помага - оперирайте се - това е избора, защото последствията от засягане на нерва са много, включително и пареза с последваща парализа на кракът. Има и случаи когато масажистите упражняват натиск върху гръбнака за да освободят нерва, а всъщност от този натиск могат да се изместят прешлените. Ако имате други въпроси относно моята операция пишете във форума, с радост бих ви помогнала. УСПЕХ НА СМЕЛИТЕ.



Тема Re: оперирайте се - колкото по-рано, толкова по -добрнови [re: cecтpaтa]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано03.11.06 13:22



аз съм с остеохондроза и изпитвам постоянни болки в гръбнака-личната отсече,че няма лечение и сега съм в чуденка какво да правя.мислех си да ходя на масаж -мислиш ли ,че би ми помогнал с нещо и тази остеохондроза/в диагнозата не съм 100% сигурна/може ли да стане на дискова херния.какво се прави за да се постави точна диагноза-аз имам само рент.снимка-достатъчна ли е



Тема Re: оперирайте се - колкото по-рано, толкова по -добрнови [re: cecтpaтa]  
Авторkaти (Нерегистриран)
Публикувано03.11.06 13:36



Изместване на прешлените един спрямо друг с повече от 50% ми звучи много сериозно.. как е станало така, че си стигнала до там? Да не би някаква злополука - катастрофа, падане...?



Тема Re: оперирайте се - колкото по-рано, толкова по -добрнови [re: ...]  
Авторkolega po preshlen (Нерегистриран)
Публикувано10.11.06 14:40



ne che razbiram mnogo no mislq che trabva da si napravish skener ili qdreno magniten rezonans, zashtoto do kolkoto znam s rengenova snimka tezi neshta ne mogat da se ustanovqt s tochnost. I kogato ti q napravqt tam bi trabvalo da pishe diagnoza.



Тема Поставяне на хрущяли като възглавничканови [re: Oтчaянa]  
Авторцвeтe (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 21:55



Здравейте Аз имам две дискови хернии- на кръста и на врата. Последно ходих в един медицински център, където ми казаха, че те лекували дисковата херния успешно с хрущяли слагат се по два хрущяла на врата и кръста, които струват по 250 лева единия, които играят ролята на възглавничи между диска и нерва Било безвредно ако не уцелили мястото то изпикаваш хрущяла Преди да ти сложат хрущялите трябвало да си направиш 5 процедури по 45 лева обезболяващи
Та въпросът ми е някой правил ли си е подобно нещо
Аз съм на 31 години и от две години имам дисковите хернии и ме наплашиха че дискавата херния на врата ми била на такова място че можело да ми се парализират двете ръце, двата крака и главата
Направо ужас За тези две години пробвах какво ли не и това е последното нещо , което ми предложиха Сами разбирате, че е доста пари ще ми излезе 1200 лева и не знам какъв ще му е ефекта
Поздрави на всички с този проблем



Тема Re: Дискова херния [re: Oтчaянa]  
Автор krasi_crazy (непознат )
Публикувано21.11.06 17:37



Аз имам същия проблем с Дискова херния!Предлагат ми да си направя опереция!Има ли някой на който му е правена операция за дискова херния и ако да помогна ли?
Благодаря ви!




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.