Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:57 23.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Ето временно решениенови [re: Oтчaянa]  
Авторrocтeнka (Нерегистриран)
Публикувано24.06.06 13:28



Здравейте,

Наистина има много мануални терапевти, аз лично съм викала с пълен глас от болка при един такъв тук в София, който дори е лекар в уважавана болница! След това ме болеше целият гръбнак, всички стари травми, а болката от "сецването" не беше изчезнала.

Този, който ме оправя успешно при всяко сецване, е известният бай Петър Сърбина в Бургас. Лягаш на пода по корем, той пипа с два пръста, докато ти леко се движиш. Няма никакви силови методи. След това усещаш как се възстановява усещането до върха на пръстите.

Да, решението е временно, тъй като имам стара травма, не лекува дисковете на гръбначния стълб, но веднага премахва притискането, и болката и паренето заедно с нея. За съжаление, всеки път трябва отново да ходя, като се извия невнимателно.

Дали някой знае за такъв лечител в София или региона? Много е трудно с прясната болка да пътувам цял ден до Бургас и обратно... Може би има някой, който работи по подобна методика, без да дърпа, тръска и разни подобни "насилия", някой, който просто знае как да намести обратно?...

Благодаря ви предварително...



Тема За rocтeнkaнови [re: rocтeнka]  
АвторИвaнka (Нерегистриран)
Публикувано24.06.06 17:51



Гостенка, би ли описала по-подробно какво означават думите ти:
"Лягаш на пода по корем, той пипа с два пръста, докато ти леко се движиш. Няма никакви силови методи."
Благодарности!



Тема Re: Ето временно решениенови [re: rocтeнka]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано24.06.06 19:45



ей сега питах бившия за името и адреса : Севлиево, Н.Стефанов, Кольо, 06755496
както ми е разказвал - по същия начин действа човека - "усещах по гърба си само въглавничките на пръстите и от време на време чувах пук, пук ..."
дискова херния, ходеше по няколко пъти годишно (сега доста е поразредил щото най-сетне почна да спортува и му заякна гърба и не се размества от "кихане")
не знам дали ти е по-близо от бургас

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема За Иванканови [re: Ивaнka]  
АвторГocтeнka (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 15:35



Лягаш на пода по корем, главата ти е настрани върху възглавница. Той поставя два пръста около един от прешлените ти, кара те да си завъртиш главата на другата страна; после около следващия прешлен, пак въртиш на другата страна, така ...той си знае до кой прешлен нагоре. Междувременно явно е открил "повредения" прешлен (а сигурно и друго е направил, не знам), слага два пръста (отляво и отдясно) на известно разстояние от болния прешлен, кара те да разтвориш широко крака, леко притиска с пръсти, кара те да събереш крака много бавно, после нещо напипва и притиска и те кара колкото можеш рязко да ги разтвориш. И готово - ставаш, и няма болка. Някак си се "отщъпва", докато той притиска и ти "риташ".
Не пробвайте в къщи, няма да успеете - опитвали сме се с мъжа ми, обаче нищо. Изглежда само той го може.

Засега не намирам никого в София... Изглежда ще опитам този във Севлиево, когото ha! споменава. Благодаря ти, ha!, ще пиша, като приключа.



Тема Re: Ето временно решениенови [re: rocтeнka]  
АвторOтчaянa (Нерегистриран)
Публикувано27.06.06 13:31



А може ли на бургазлията телефон/адрес?
Мерси!



Тема за Отчаянанови [re: Oтчaянa]  
АвторГocтeнka (Нерегистриран)
Публикувано27.06.06 14:37



Всички го знаят в Бургас, Сърбина, иначе по телефона - бай Петър. Винаги си е там, понеже е на 85 години, болен, с катетър.
Тел. 056-889595, жк Славейков бл. 23 вх. 4 (то пише на козирката на входа "Сърбина"), партер, вляво (сива метална решетка до асансьора).
До жк-то се ходи много лесно с тролей 12 от гарата, не хващай такси, излиза 10 кинта. На него самия давам 10-20 кинта. След като те "ремонтира", не ставай странично, ами застани на четири крака и после се изправяй - пази се от странични движения и усуквания 1-2 дена.
Ти близо ли си до Бургас, или си в София?

Севлиево се оказа близо до София, но няма влак дотам, а човекът може да ме приеме само след 17ч в делничните дни, а аз нямам кола... Иначе явно и той наистина работи по подобен начин - "няма сеанси, ставаш и заминаваш" беше отговорът на въпроса ми "колко сеанса ще ми трябват".

Ако някой от вас има кола, искате ли да се съчетаем да идем заедно до Севлиево?...



Тема Re: за Отчаянанови [re: Гocтeнka]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано27.06.06 20:18



чакай да погледна картата!
как севлиево близо до софия?
софия - горна оряховица (влак) - севлиево ?

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема за Отчаяна и ha!нови [re: Oтчaянa]  
АвторГocтeнka (Нерегистриран)
Публикувано27.06.06 20:39



Намерих в Пловдив !

Ето къде намерих:
http://www.digsys.com/bgnews/show_story.html?issue=312677372&media=3669536&class=167589760&story=312679618
(Не зная как да го направя на линк, съжалявам, а и се счупи дългият ред...но се надявам, че ще се справите.)

После един приятел ми даде адреса му. Ура !

Нда, определено Пловдив е по-леснодостъпен от Севлиево.
ha!, защо, ти да не би да знаеш някого в София ??? :Р



Тема Re: за Отчаяна и ha!нови [re: Гocтeнka]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано27.06.06 22:11



и знам и не знам
в софия
сиреч няма да анонсирам
линкът за да стане активен, трябва да го вместиш между скобите (като пишеш нали отдолу има лента с бутони - бутон URL kaто кликнеш и излиза ей това [url][url} поместваш адреса между скобите и готово



прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ

Тема Re: за Отчаяна [re: Гocтeнka]  
АвторOтaянa (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 14:33



Много мерси!
Аз надали сега ще се юрна нанякъде, тъй като положението е едно такова средно - нито боли, нито спира - и нищо не правя общо взето. Чакам да видя какво ще става. щеше ми се да си помогна малко даотиде към оправяне, ама по толкове места се влачих и разочаровах, че нямам сили просто. Само Павел Баня още не съм опитала... Ще взема да пусна отделна тема...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.