Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:56 25.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Дискова херниянови [re: нинa]  
Автор infoto (непознат)
Публикувано10.08.06 13:24



Какво съдържа флексодон А?



Тема Re: Дискова херниянови [re: infoto]  
Авторнинa (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 14:04



глюкозамин сулфат и хондроитин



Тема Re: Дискова херниянови [re: нинa]  
Автор infoto (непознат)
Публикувано10.08.06 15:23



Един приятел, който учи медицина ми обясяни, че колагенът по-бързо влизал в метаболизма и по-бързо идвал ефекта. Така ми казаха и в медицинския форум и ми дадоха линк към уикипедия. Не че хондроитинът и глюкозаминът не били хубави, а били предшественици на синтезата на колаген и затова ефектът идвал по-бавно.



Тема Re: Дискова херниянови [re: infoto]  
Авторnina (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 15:52



а има ли някъде инфо за колаген и в какви препарати се съдържа



Тема Re: Дискова херниянови [re: infoto]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 08:36



колагенът по-бързо влизал в метаболизма и по-бързо идвал ефекта
колко по-бързо?

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Дискова херниянови [re: ha!]  
Авторtelerika (Нерегистриран)
Публикувано05.09.06 12:45



Привет! Някой може ли да ми даде координати на доц.Мълчанова? Рарбрах че работи в Александровска болница, но да се вредиш там е ужас, дали има частен кабинет, помагайте. Имам дискова херния, но не могат да ми бъдат приложени никакви медикаменти защото имам и активен ерозивен гастрит, изтръпва ми и лявата ръка , а също и левия крак, не знам какво да правя и къде да се лекувам, трябва спешно да взема мерки, защото няма кой да ми гледа и малкото детенце.Благодаря ви предварително, ако някой може да ми помогне нека пише на telerika@abv.bg



Тема Re: Дискова херниянови [re: telerika]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано15.09.06 16:08



Малко информация за дисковата херния.
Дисковата херния е нарушение в дисковете, които се намират между прешлените.Наблюдават се няколко етапа:
1/ протрузия
има навлизане на пулпозното ядро в фиброзната периферия на диска
лекува се амбулаторно.Размер до 5см.Това е класическа дископатия.
2/ екструзия
пулпозното ядро преминава през периферията и излиза навън.Може да се лекува амбулаторно.Класическа дискова херния.Размери от 5-8см /средна/ и 8-12 см/голям размер/
3/секвестрация
части от ядрото се отделя от основното тяло.Наблюдава се т.н. ефект на конската опашка.Размери над 8 см.Лекува се само оперативно.

Науката, която се занимава с гръбначния стълб се нарича вертебралистика.Както навсякъде в медицината и тук науката се развива -в смисъл едни теории се сменят с други.
Първоначално се е смятало,че причината, "патогенезата" на болестта е във възпалителни процеси настъпили в нервните коренчета.Това е мнението през 40-50 години.Лечението е било с антибиотици.
По-късно теорията твърди, че настъпват дегенеративни нарушения в самия диск и съответно лечението е насочено към диска.
Най-новите теории са от 80-90 и смятат, че първо причината е в т.н. паравертебрални мускули.Т.е. слаби мускули-слаб диск-дискова херния.

Във България за съжаление мнозина от лекарите са на нивото на медицината от 60-тте.Лекуват дисковата херния симпоматично - с обезболяващи.Затова и резултата им е такъв-т.е. никакъв.Единствено правилно лечение е коплексното.То включва:
1.тракция -разтягане със специални уреди-например немския уред "Екстензор"
2.Свинг терапия- използва се специален уред
3.озонотерапия-така се захранват муко-полизахаридните структури образуващи ядрото, то намалява размерите си и се прибира
4.Използване на хирудотерапия за купиране на болковите симптоми
5.Изполване на миорексантни процедури- мануална терепия и др.
6.Използване на специални средства като например "карипазим"-руско лекарство съдържащо папаин -изцяло на билкова основа
7.Задължително се прави лечебна гимнастика- използва се системата на К.Ниши/Япония / или на МакКензи/Н.Зенландия/

само по този начин терапията може да е радикална -да реши проблема веднъж завинаги.В противен случай резултатите са половинчати и дори и да има подобрение -след време се наблюдават рецидиви.



Тема Re: Дискова херниянови [re: acтpoapт]  
АвторHacko (Нерегистриран)
Публикувано16.09.06 11:46



Гледам, че споменаваш размери от порядъка на 5см, 8см и т.н. Сигурен ли си, че наистина имаш предвид сантиметри, а не милиметри например?

От къде си чул за този комплекс процедури/терапии дето ги препоръчваш? Какви впечатления имаш от тях? Лекар ли си?



Тема Re: Дискова херниянови [re: Hacko]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано16.09.06 13:44



Здравейте!
извинявам се, но става дума за мм, не см.
Нека пак да уточня-до 5мм -протрузия, от 5-8 мм-средна дискова херния, от 8-12 мм голяма дискова херния, над 12 мм- секвестрация.
Просто много бързах докато пишех и съм допуснал грешки.
Истината е, че и други фактори имат значение, например уврежданията не само по хоризонтала, но и по вертикала.Също така доколко са увредени нервните коренчета в резултат на компресията на диска.За това например има определени клинични признаци- например частична пареза на стъпалото, проблеми при уриниране и дефекация-липса на позиви и други.
Т.е. разглеждат се комплекс от фактори.
Тези мм които сам ги дал са за лумбарно-сакралната област-т.е. за поясо-кръстната област.За областта на шията нещата стоят по друг начин-там дори няколко мм пролапс вече може да означават сериозен проблем.

Не, не съм лекар-ако бях лекар щях ли да ги знам тези неща-:))

В предния пост просто сам обобщил методиките, които трябва да съчетава една истинска терапия за да бъде ефективно лечението и успешния резултат да е гарантиран.Това което сам описал са методи, които се използват в чужбина.

Имайте предвид, че от изключително значение е първопричината за болестта, а мнението на специалистите в чужбина в момента е, че в 90% от случаите проблема се състои в отслабване на мускулите, придържащи гръбнака.Това е и истинската причина за болестта, а не примерно тригерни фактори като натоварването/компресията/ , дегенеративните изменения в дисковете и т.н.Това са вторични фактори, последствия на първопричината.Казвам го това защото това не се знае от голяма част от лекарите в Бг или не му се обръща достатъчно внимание.Ще дам пример-дори и след успешна операция щанса да има рецидиви , т.е. след няколко години симптомите на болестта да се повторят според някои чужди специалисти е почти 100%.И причината за това е една-не е отстранена първопричината-слабите паравертебрални мускули, които оформят т.н. "мускулен корсет" около гръбначния стълб.
Затова и упражненията са от изключително голяма важност-нещо за което споменах в предния постинг.Само те могат да закрепят резултат и да премахнат първопричината за заболяването.

Никога не се доверявайте на специалисти, които лекуват само симптоматично-купират болковата симптоматика, без да се борят с отстраняването на първопричината.



Тема Re: Дискова херния [re: Пeтko]  
АвторNEN1 (Нерегистриран)
Публикувано16.09.06 13:50



DJIPITO TRYBVA DATI DADE NAPRAVLENIE ZA NEVROLOG , A NEWROLOGA ZA SKENER ILI QDRENNO MAGNITEN REZONANS




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.