Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:04 27.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: за Отчаянанови [re: Oтaянa]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 15:44



доколкото разбирам нещата
боли когато подпира нерв
а продължително подпиране води до възпаление
никоя болка особено продължителна не бива да остане ненаказана
повечето хора си задвижват нещата когато стигнат до парализа на крайник
ама защо така

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Дискова херниянови [re: Oтчaянa]  
Автор MamaBuba (усмихната)
Публикувано02.07.06 13:17



зависи каква е дисковата хериня. аз имам две централни и досега съм минавала само с мануална терапия и медикаменти и никой не ми е повдигал въпрос за операция.
консултирай се с известни имена. посети и проф. мълчанова, няма да съжаляваш. но пак ти казвам, много е важно каква точно е хернията и на кои прешлени.

Поздрав Буба!


Ники - 22.05.2003

Тема Re: Дискова херниянови [re: koлareнът]  
Автор MamaBuba (усмихната)
Публикувано02.07.06 13:19



Това за колагена е супер вярно. И аз пия хидролизиран колаген, освен другото което правя и имам много дълги безболкови периоди. Последният трая повече от три години. Не искам да се приема като реклама, но хидролизиран колаген има и в Бг вече и аз вече си го купувам от тук.

Поздрав Буба!


Ники - 22.05.2003

Тема Re: Дискова херниянови [re: MamaBuba]  
АвторH3 (Нерегистриран)
Публикувано03.07.06 11:23



Ти от колко години имаш дискова херния?
И какво друго правиш освен колагена? Някакви упражнения ли?



Тема Re: Дискова херниянови [re: H3]  
Автор MamaBuba (усмихната)
Публикувано03.07.06 14:02



сега съм на 38 години, а имам дискова херния от 31 годишната си възраст. след това станаха 2. нивата са Л2-Л3 и Л4-Л5.
играя гимнастика за укрепване на надлъжната мускулатура на гърба, плуване, акважим и артивит спин в последните години. обезболяващи не помня откога не съм пила. имах преди около година и половина малко болки и тогава пих ибупрофен с мидокалм за 5 дни.
когато имам възможност, ходя и на масаж.

Поздрав Буба!


Ники - 22.05.2003

Тема Re: Дискова херниянови [re: MamaBuba]  
АвторH3 (Нерегистриран)
Публикувано03.07.06 14:46



Браво на теб! Радвам се, че успяваш да се справиш с неприятната болежка!

А впрочем какви по-точно са дисковите ти хернии и как са диагностицирани?



Тема Re: Дискова херниянови [re: H3]  
Автор MamaBuba (усмихната)
Публикувано03.07.06 19:46



и двете са централни, по-горе съм ти написала на кои прешлени. диагностицираха ми ги с ядрено-магнитен резонанс.

Поздрав Буба!


Ники - 22.05.2003

Тема Re: Дискова херниянови [re: MamaBuba]  
АвторOтчaянa (Нерегистриран)
Публикувано06.07.06 14:19



А къде приема проф. мълчанова? Можеш ли да ми кажеш също в какво се изразяваше "твоата" мануална терапия?



Тема Re: Дискова херниянови [re: Oтчaянa]  
Авторпитaм (Нерегистриран)
Публикувано06.07.06 14:36



имате ли идея защо не мога да пусна нова тема в клуба



Тема Re: за Отчаяна [re: ha!]  
АвторOтчaянa (Нерегистриран)
Публикувано06.07.06 15:32



Ами какво да кажа - напълно си права! И аз искам да направя нещо да си помогна, ама просто вече не знам какво не съм опитала! Противовъзпалителни (стероидни и нестероидни), витамини, хомеопатия, акупунктура, мануална терапия...

. Последно бях при един "специалист", чиито познания по анатомия май бяха по-незначителни и от моите... Иначе идеята за макажи ми се видя добра, като по-безобиден вариант, ама как да му се доверя на този човек като твърди, че хернията била притискала нерва отвън?! Да не говорим, че трябваше да отида на преглед и при "неговата" невроложка преди да започне лечението, при положение, че вече съм била при 6 (шест, словом и цифром) невролога!!! Нещо пак взех да се отчайвам . Само Павел Баня още не съм опитала. Ще взема да пусна тема, че то и там не знам към кое "заведение" да се насоча.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.