Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:01 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Имат ли право да разпитват децата ми  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано13.11.11 13:32



без мое присъствие?

От общината непрекъснато ни досаждат с разпити на децата ми насаме, без родители. Преди време идваха да подлагат Давид на кръстосан разпит относно как се чувствал с нас, дали го малтретираме и т.н. Аз го позволих ама после се замислих дали съм постъпила правилно. Сега пак се натискат да идват тоя път да разпитват всичките. Адски ми е писнало от тези натрапници, идват, губят ни времето и стресират децата. Чудя се дали имат право да подлагат малки деца на подобни разпити и имам ли смисъл да се противопоставям при положение, че това е инициатива на общината. Аз предния път като идваха, бях предупредила Давид за тях, казах му че идват от полицията (понеже другото няма да го разбере) да го разпитат и да внимава кво говори. Съответно не знам какво са си приказвали, но явно им е харесало щом искат пак.
Чудя се сега дали да не ги отрежа или пък да им кажа, че искам да присъствам на разпита. Какво бихте ме посъветвали? А дали ще има смисъл да си намеря адвокат при положение, че ще трябва да работи на практика срещу общината.




Тема Re: какво?нови [re: jensen-110062]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано13.11.11 14:30



Как така бе?...е така решават и тръгват да разпитват децата, без подадени някакви сигнали...или други причини /всъщност ти кажи имало ли е причина да правят това или е просто така-тестово, анкетно?


И как малолетно дете ще бъде отделяно от родителя си, ако няма причина, та нЕкой си общинар да го разпитва?

Там нещо сбъркани ли са при вас?...или и на това му казват демократичност?

Ти ме уби с тази тема...ще я следя с интерес.

Иначе не знам дали имат право да разпитват при вас така...провери си тамошните закони. У нас мисля, че подобен акт се прави, когато има подаден сигнал или напечено положение.



Тема Re: какво?нови [re: LlRA..]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано13.11.11 15:28



какво значи подаден сигнал. Ако аз ида и им подам някакъв си сигнал за някакви си деца и смяташ че е ОК да подберат децата и да ги разпитат




Тема Re: какво?нови [re: jensen-110062]  
Автор World Champ ()
Публикувано13.11.11 15:53



А твоят съпруг знае ли за това? И какво мисли той по въпроса?

*****
"Patience is not my strongest virtue." Jacob Black, "Breaking Dawn"


Тема Re: какво?нови [re: jensen-110062]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано13.11.11 17:45



Има си закони за домашно насилие...агенция за закрила на децата...у нас де. Ако има проблем с някои деца, тогава, да-намесват се.

Провери си там как са нещата.

Искаш да кажеш, че така, без причина искат да ги разпитват?...нещо не ми се връзва и изяснява картинката...ако искаш дай подробности.

Редактирано от LlRA.. на 13.11.11 19:57.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jensen-110062]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано13.11.11 19:16



Ще чакам да разкажеш подробности. Интересно ми е защо го правят!



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: ariel$$]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано13.11.11 20:58



щото се връзват на детски фантазии




Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jensen-110062]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано13.11.11 21:18



По-точно?
С ченгел ли ще ти вадим думите?





Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: LlRA..]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано13.11.11 21:29



не знам какво по точно, говорили са ги на други, не на мен и нямам представа. Но тъпаците се вързали. Питах Давид що е говорил глупости и той каза За да дразня даскалката.




Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jensen-110062]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано13.11.11 21:34



Hm...не знам, но детската фантазия и въображение бая бели може да донесе на родителите...и този момент го има, особено там по вашите страни и лицемерно загрижени гражданЕ, дето умират за интриги в уреденото си скучно дори ежедневие



Надявам се все пак да си нащрек и да удържаш пристъпи на нервност ако те напъне нещо...поне докато се вихри интригата...уффф, не ти е лесно...разбирам те



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jensen-110062]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано13.11.11 21:55



Предполагам, че ще се интериесуват дали живеете заедно, дали шамарите децата, обстановката и т.н.
Не знам дали е хубаво или лошо, но предполагам, че дава резултат в предотвратяването на случаите с фатален край. Хората масово изтрещяват!



Тема Онови [re: jensen-110062]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано13.11.11 23:38



sancta simplicitas...



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано13.11.11 23:45



Би трябвало да имат право.

Последната ми тема в Женски клуб беше по феномена с "възпитаването".
Там бях писала за една българска приятелка на сестра ми с дете в детската градина, ясно че е хиперактивно, майката не иска да приеме терапевтичните групи (малка част от времето в детската градина, доколкото разбрах)

Веднъж се скарах на това същото дете и то зае физическа позиция да се пази, сякаш очакваше че някой ще го бие.

Това е нещо много фрапиращо, аз се шокирах.

Педагозите различават отклонения в поведението, дори и не така очевидно за нас-непедагозите.

И съм убедена, че всяко малтретирано дете (дори не задължително физически) има симптоми, които биха могли да се регистрират навреме. А аз като родител, очаквам да бъдат назначени обучени кадри, които да са адекватни.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.11.11 18:04



А това със заемането на позиция го правят всички деца и не идва от бой в къщи. Честно казано малко се драматизира от страна на децата, но пък е добре да има такъв вид действия не като в Бг хората да малтретира децата и да няма никакви последствия ......... дъщеря ми въпреки че е удряна за 6г около 3-4 пъти и то по памперси в момента в който тръгна да се карам към нея тя заема отпранителна позиция, дори веднъж майка ми беше с мен тя каза - Мамо не ме бии моля те . и ние с майка ми се спогледахме .... все едно е най-малтретираното дете на света и смазвана от бой по 3 пъти на ден ........ Но пък в белите страни много бранят децата и следят за възпитание и да са добре те.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jana]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано14.11.11 18:34



удряна за 6г около 3-4 пъти и то по памперси

Обяснява генерално отношението към детето. Горе писах че едно дете може да бъде "повредено" от възрастен, дори и без физическо насилие.


Моята дъщеря никога не е удряна или подтискана по някакъв начин и съответно не реагира със заемане на физическа защитна позиция. Рядко изпускам речника си, но ако кажа груб израз, тя веднага реагира да не говоря така с нея и аз съответно се събирам обратно в кожата си.

Ако детето иска да привлече внимание по този начин (театър, че било физически заплашвано или физическа позиция), замислете се за хиперактивност и какво да направите по въпроса.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jana]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано14.11.11 19:03



следят да не бият децата, ама всички останали видове физическо и психическо насилие се приемат за нормални.




Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано14.11.11 19:07



Какво имаш предвид под "психическо или физическо насилие" които се считали за нормални?



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано14.11.11 19:12



децата реагират различно, не очаквай че всички трябва да реагират като твоето и ако не го правят значи не са гледани правилно или са малтретирани. Децата се бият помежду си непрекъснато и така се учат да заемат защитна позиция. Освен това може някой възрастен някъде да го е ударил като е направило беля и следвашия път при същата беля очаква пак да го ударят, без значение кой. Моите деца са такива непокорни точно защото не са бити и не са малтретирани както останалите деца тук.
Това да не си дадеш вода на детето като се събуди нощем жадно и да не му разрешаваш да стане от амсата докато не си изяде порцията е стандартно датско възпитание. И после що децата зомбирани. Те са пребити тотално отсекъде




Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано14.11.11 19:23



Честно да ти кажа не съм убедена, че пречупеното през твоя поглед е обективно, но все пак е нещо.

Да, децата се бият помеждуси. Дъщеря ми започна една година по-рано училище ( монтессори училище, в които има групи от 2 класа заедно). По правило тя трябваше да мине един психологичен тест, тъй като беше много малка.
Още тогава ми беше казано, че в училище децата са един номер по-жестоки, още повече че там имаше деца с 2 години по-големи от нея , в същата училищтна група.


Веднъж една майка ми разказа как мъжът й отишъл в двора на училището да вземе детето си и гледа едно от големите момчета ударило дъщеря ми. Мъжът й помислил че ще има рев и разправии, а дъщеря ми се обърнала и засилила ученическата раница по него и той искал да избяга и се спънал и паднал или нещо подобно. И с това се приключило.
Аз съм виждала подобни изпълнения с нея със по-големи деца, в които краят е доста интересен. Но по-интересното е че като я питам какво се случи, тя отговаря "сега съм стресирана, не ми се обяднява" и никога не порти, защото е пределно ясно че и тя е съучастник.


Така че и от тази гледна точка, дете, което реагира като жертва, просто е пренатоварено и дори смачкано от околната среда и има нужда от помощ.

Редактирано от Deern на 14.11.11 19:35.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано14.11.11 19:23



виж по горе




Тема ъъъ какво?!нови [re: jana]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано14.11.11 20:28



Как така всички деца, това изобщо не е вярно!
Само тези които са бити "с възпитателна цел" - абе хора, ако някой вас ви удари на улицата, това добре ли е за вас? Защо го причинявате на децата си???



Тема Значинови [re: jensen-110062]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано14.11.11 20:31



за теб е ОК някой възрастен да удря децата ти? Няма оправдание за подобно нещо - каквато и беля да са направили! Това е малтретиране и е наказуемо, ДОРИ и в България!



Тема Re: ъъъ какво?!нови [re: Kirosviniata]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано14.11.11 20:53



не е добре да те ударят, ама е добре като те ударят да удариш още по силно. Така следващия път ще си помислят дали да те ударят.




Тема чудесно звучи,нови [re: jensen-110062]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано14.11.11 20:56



разменят си удари значи докато единия падне.
Ах, момент да си донеса кремъчното копие...





Тема Re: Значинови [re: Kirosviniata]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.11.11 22:33



С това съм напълно съгласна





Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.11.11 22:41



Аз лично съм спокойна, че детето ми е прекалено далече от хиперактивните, просто обича чат пат да преиграва особено като се чуства във свои води. Тя навън не би го казала пред непознати или изиграла така, по простата причина, че не е истина.
Пошляпването по памперса нямам намерение да се оправадам и е излишно, моя грешка или не то е факт, който не мисля има отражение на поведението й днес.
Колкото до речника в къщи и съответно нейният съм много горда, защото съм убедена, че е доста по-богат от този на повечето възрастните откъм възпитание, маниери и уважение към околните





Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.11.11 22:42



Извинявай извън контекста би ли разказала повече в кое училище сте и най-вече впечатления оттам





Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jana]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано14.11.11 22:52



Аз бих казала че един родител трябва да има преценка за здравия разум. Така че театъра винаги има заместител - шегата например, или направо да иска нещото, ако е ситуация за искане.

Когато дъщеря ми беше в детската градина на родителските разговори (регулярни родителски срещи поотделно) всеки път се отбелязваше как детето се държи вкъщи и ми разказваха как се държи в детската градина.
После ми казаха че ги сравняват, защото не трябвало да има разлика.

Не съм разпитвала много за това,защото времето беше ограничено до 20тина минути, но знам че е свързано със самоувереността на детето.


Относно речника- моя опит показва, че е добре детето да има контакти с хора, които имат различни интереси. Това обогатява речника и не само него



(п.п. горе писах че аз понякога/доста рядко изпускам моя речник, а не детето)



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jana]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано14.11.11 22:57



Аз не съм в училище, но дъщеря ми е в Монтессори училище.

Това е училище, което обучава децата по естествен начин, с материали, за да могат да разберат същността.

Там не се учат готови задачи за умножение или формули, а всяко дете стига по естествен път до тях.

Аз реших да я запиша там, защото тя тръгна по-рано на училище. Другите деца останаха в детската градина, а другия вариант беше по-специално училище, за да не я стресира. ( а и да призная това е едно от елитните училища и монтессори програмата беше големия плюс)



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано15.11.11 10:24



Аз определено не мога да се похваля с добродетелност и търпение. Шляпвам сина си по дупето без да ми мигне окото. Убедена съм, че има моменти, в които само това помага, за да се сложат границите но поведение. Предпочитам да е наясно с реалността, отколкото да живее в изкуствена среда. Не всичко в този живот е потупване по рамото. Той не е хиперкинетичен, но определено е много енергичен. Не се спира. Ужасно е любопитен и всичко за секунди се разчаства. Роден инженер е. Понякога ми идва наногорно, но като се сетя за всичките деца с церебрални парези, мускулни дистрофии и т.н. проблеми, минали пред очите ми, предпочитам енергията му. От детската градина не са ми казали, че е с анормално поведение.
За протокола: Аз също съм тръгнала на 5 години на училище и бях в един клас с две години по-големи от мене. Бях в нормално училище с всичките му неудобства. Когато изкарах втори клас от Министерството на образованието посъветваха родителите ми да ме върнат пак в първи и да се движа в синхрон с връстниците си. Та имам две свидетелства за първи и за втори клас. Може да се каже, че нямам други спомени, освен тези, свързани с училището.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано15.11.11 10:30



каква помощ примерно предлагаш за такова дете. Да го заключат в къщи за да не го малтретират другите ли?




Тема Re: Значинови [re: Kirosviniata]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано15.11.11 10:32



така и не разбрах от де си направи този напълно погрешен извод




Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано15.11.11 10:37



всеки път се отбелязваше как детето се държи вкъщи и ми разказваха как се държи в детската градина.
После ми казаха че ги сравняват, защото не трябвало да има разлика.


поредното безумно тъпо клише. Няма нормален човек, който в къщи и на улицата се държи по един и същи начин. Ако твоето дете е така, сериозно съм обезпокоена за него, защото това означава, че то дори в къщи не се чувства у дома, а се чувства като на улицата. Еднакво поведение с майката и с всички останали говори накратко казано за липса на майка. Майката явно го третира като всички останали от улицата и детето на практика е лишено от майка. Аман от простотии ей.


Аз държа да съм майка на детето си, а не просто една от всички останали




Тема всъщностнови [re: Kirosviniata]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано15.11.11 10:43



правилно ли те разбрах.
Ако детето ми започне да обижда и да бие жестоко някой възрастен и възрастния му залепи шамар аз трябва да ида и да се оплача на полицията.
Къде тогава са човешките права на възрастните?
Защото това, че са деца изобщо не е еквивалентно на че не могат да бият силно и дори да застрашават живота на хората




Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано15.11.11 10:44



Това значи че детето не е пренатоварено с околната среда и се чувства в свои води, така както вкъщи.

Tук става дума за възприемане на междучовешки връзки и норми.

Разликата с вкъщи е допирната повърхност, но отношението е абсолютно съвместимо.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано15.11.11 10:50



За такива деца има терапии. Те явно имат огромен проблем със заобикалящата ги среда и не могат да се впишат в нормите.

Между другото подозирам че в дълъг период от време, когато тези деца са подложени на това отношение и не знаят как да се впишат, мисля че стават по-склонни да отхвърлят.


Относно онова дете, за което писах горе, със защитната поза, за мен това е едно "счупено" дете. Признавам че бях доста шокирана от факта, че за него формата беше само една : малък + стес с голям = малък жертва



Редактирано от Deern на 15.11.11 10:51.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано15.11.11 10:53



да се чувстваш на улицата в свои води се изисква съвършено духовно ниво и интелектуално ниво, да можеш на 100% да се абстрахираш от уличната простотия и тя по никакъв начин да не ти влияе - да не те плаши, да не те разочарова, да не те изумява, но същевременно и да я разбираш и да не те отвращава, да не гледаш с презрение на нея и т.н. и т.н.. Такъв човек не съществува или поне аз не познавам. Но е напълно възможно много хора да мислят че са стигнали това ниво на духовно израстване






Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано15.11.11 10:58



малък + стес с голям = малък жертва

нищо не разбрах от това уравнение.
Много ограничено разсъждаваш. Това, че си станал жертва на обезумялата тъпла не значи че си по с по лошо качество и трябва да си го подобриш, като станеш един от тълпата. Много често означава, че си прекалено добър за да си в среда от банда еднотипни посредственици.
Никога не бих бутала детето си да бъде "като хората"
1. Защото не искам да му поада нивото
2. Защото от личен опит знам, че е невъзможно да си промениш дадената от Господ природа, и само ще го измъча, а едиснтвеният резултет от това ще е да ме презре, защото не съм оценила това това което е, не го харесвам достатъчно и харесвам повече всички останали. Мерси, продължавамд а се убеждавам колко е проста тълпата




Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано15.11.11 10:59



Не съм сигурна че става дума за интелект или духовно ниво.

Ти можеш ли да споделиш с твоите състуденти радостта си, че проектът ви върви добре, или дълбокото разочарование, че нещо се е сринало?

Каква е разликата с това да го споделиш вкъщи? (което пак е на дневен ред разбира се)

А ако вкъщи никой не разбира от това, което правиш в университета* ?

Редактирано от Deern на 15.11.11 11:01.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jensen-110062]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.11.11 11:03



Не ми се вижда редно да ти разпитват децата без присъствието на родител. Децата лесно се подвеждат при отговорите на всякакви въопроси. Ако ще е разпит без родител, това означава, че разпитващият е на 100% добронамерен да установи истината, каквато и да е тя. Ако ще търси под вола теле - много лесно може да го намери. Така че ти си прецени добронамереността на уражнението, провери си и правата. Ако трябва, посъветвай се и с адвокат по семейните въпоси - явно положението при вас се напича все повече (имам пред вид между вас и институциите).



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.11.11 11:08



Но пък от друга страна - можеш ли да се оплачеш пред всичките си колеги, ако си разочарован от сегашното ти положение в живота, от вътрешни неудовлетворености, от разочарования, от несбъдване на мечти :))? По този въпрос ще се съглася с Ники - трудно се постига едно и също състояние на личността в къщи и в друга среда - училище/детска градина/работа/приятелски кръг.



Тема Re: всъщностнови [re: jensen-110062]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано15.11.11 11:29



Прочетох за системата Монтесори. Отначало си казах "Чудесно". Посли си викам като е толкова чудесна защо не е толкова разпространена. Я сега да видим какви са й слабите места, та отворих един форум на родителите. Няма да можете да се разберете, защото сте на диаметрални позици.
Исках да те питам във вашата детска градина има ли други смесени бракове? Колко са многодетните семейства?
При нас смесените бракове преобладават. Децата са от белички през жълти до абаносови. Доминират семействата с три деца. В нашата група има едно дете с видима ретардация. По ТВ само тази седмица имаше два случая майки да убият децата си. При единия случай става дума за дете-аутист. Не знам при вас как е.
За нашата учителка е достатъчно, че малкият тича като бесен щом ме види на вратата и се целуваме цяла вечност, докато си кажем окончателно чао. Беше ухапал едно дете, а веднъж ми го върнаха зверски издран, но не сме драматизирали. Това е част от обучението на добро и лошо. Като цяло се вписва в средата. Има си приятели и ходи с удоволствие на детска градина. Необичайно ще бъде ако не иска да се прибира вкъщи или страни от останалите деца или нещо подобно.



Тема Re: всъщностнови [re: ariel$$]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.11.11 12:13



Дъщеря ми ходи в Монтесори градина, много съм доволна :). Наистина много - като отношение към децата, като начин на преподаване, като материал, който им се преподава, като играчки за игра и способностите, които развиват. Според мен за моето дете системата е чудесна :).



Тема Re: всъщностнови [re: _dexter_]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано15.11.11 12:31



Предполагам, че за момиченца, които са по-спокойни и по-мисловни системата е идеална. На моя син определено няма да му пасне, а доколкото знам случая на Ники - съвсем.



Тема Re: всъщностнови [re: _dexter_]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано15.11.11 12:36



Не мисля, че е редно да се разпитват децата без родителите. Не съм чувала за това тук. Има public healthcare, но е за проследяване на деца до 3 г. на всеки 6 месеца. Но винаги разпитват родителя и тестват детето пред теб.
За Монтесори - тук градините за частни принципно и повечето са по тази програма. Но аз записах Ники от другата година да посещава градина, която e по тази

. И аз не съм голям фен на Монтесори.
Какви са тези биещи се деца? Наблюдавала съм в обедната почивка децата от училище, нито една групичка не се е била. В детската градина /пообиколих доста докато намеря нашата/ децата си седяха мирно и тихо на столчета или танцуваха. Но бой не съм виждала, предполагам, че има нейде на север. Но досега дори на сценка с издърпване на ухо не съм наблюдавала.



Тема Re: всъщностнови [re: нeмиpницa]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано15.11.11 14:18



охохо. Ела тук да видиш на една българка как бяха пребили детето в училище, беше със сътресение и сини кръгове около очите. Чакат го разни циганета пред училището и го почват. Майката се хванала у чудо. И никой нищо не предприема




Тема Я пак?нови [re: ariel$$]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано15.11.11 14:18



"Прочетох за системата Монтесори. Отначало си казах "Чудесно". Посли си викам като е толкова чудесна защо не е толкова разпространена. "

Виж ти - нима не е?





Тема О да,нови [re: ariel$$]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано15.11.11 14:19



вашите са изключителни... така ще да е





Тема Забавно пишешнови [re: jensen-110062]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано15.11.11 14:21



за природата - да си чувала думата "възпитание"? Ако отглеждаш вълче - как да е, но дори за едно кученце възпитанието е належащо - какво остава за дете.

Детето ти става по-зле от "еднотипните посредственици" понеже все по-малко е адекватно на средата си - което пък избива като стрес и агресия. Очевидно е че нямаш капацитета да го схванеш, жалкото е че ограничаваш и този на децата си.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор snich (top4o)
Публикувано15.11.11 14:25



Поведението на детето в къщи и навън да е едно и също ми изглежда нереално.Това се постига със съвършена душевна уравновесеност.Трудно ми е да си представя,че голямата ми дъщеря(7год) би могла да постигне подобно равновесие - въпрос на темперамент.Тя е емоционална - лесно се разплаква,лесно се разсмива,постоянно е в движение,театралничи (и в добрия и в лошия смисъл) и доста често пристъпва границите на търпението и толерантността ми. Удрям я - много рядко и със сила ,колкото да маркирам ,че е излязла от рамките на допустимото,но все пак си е най-малкото посягане.При все това тя не се пази,когато й се посегне.Не нервничи.Много активно общува и с деца и с възрастни.И като се прибере от училище ми изтропва всичко - с кого се е сбила,с кого се е смяла,кой преподавател й се е скарал и защо ....абсолютно всичко.Но има едни холивудски изпълнения,които могат в затвора да ме вкарат.Изпращам я веднъж до входа на училището.Тя се засилва към стълбите обърната към мен да ми маха радостно за довиждане,спъва се и се простира в цял ръст.Изправя се,оглежда се и кресва разревана "каква майка си да буташ децата по стълбите"

.После казала на класната си ,че съм я блъснала по стълбите и я болели краката Поговорихме си след училище.Тя вече беше спокойна.Каза,че се засрамила ,че е паднала пред толкова много хора и не знаела как да реагира.Та тя като цяло е изключително будно и динамично дете.
Малката ми дъщеря засега е пълна противоположност - тя е спокойна,по-мудна,по-статична .... По-мога да си я представя да стои тихичко да си рисува,или да реди кубчета .... вместо да лети с пръчка и боен вик/да се пързаля на колене в коридора на училището ....
Децата са различни и реагират различно на едни и същи стимули..Стига с това слагане под един знаменател."Моето е такова и аз така го възпитавам,значи всички трябва да са такива и вие да ги възпитавате като мен" Би било много хубаво всички да имаме спокойни и уравновесени трезвомислещи,владеещи емоциите си деца,но не е реално

Ники,по твоя въпрос - не знам как е там,но при условие,че социалните явно имат съмнение,че нещо в семейството ви и отношенията ви не е наред,би трябвало да имат право да го разпитат насаме.От друга страна съм съгласна с Декстър ,че детското виждане за нещата може лесно да се манипулира.Според мен ,колкото и да е палав,опитай да говориш много сериозно с него - без да излизаш от кожата си и без да се разсейвате - за това какво представляват тези разпити,колко е важно да казва истината ,когато го питат,защо се е стигнало до разпити и какви могат да бъдат последствията,ако лъже (отделяне от семейството и т.н.) Пиши какво е станало!



Тема По-скоронови [re: jensen-110062]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано15.11.11 14:30



малцина са изостанали на твоето ниво - приеми го.
Що за глупотевини говориш - човек трябва да достигне нивото да се чувства адекватен и на място в средата си - и на улицата, и у дома, и в работа/училище.



Тема Моганови [re: _dexter_]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано15.11.11 14:31



и го правя - с хората от екипа си. Те също го правят, къде точно е проблема?



Тема Звучи добре,нови [re: _dexter_]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано15.11.11 14:34



но не и когато има съмнения за намеса на родителя - ето точно случая с НикитуФин:

"Аз предния път като идваха, бях предупредила Давид за тях, казах му че идват от полицията (понеже другото няма да го разбере) да го разпитат и да внимава кво говори."

Какво ако един родител малтретира дете, после го "инструктира" (да се разбира - сплашва) и не позволява то да бъде разпитано? Никоя служба не би искала да говори с дете повторно - без индикации и причини че нещо не е в ред.



Тема Re: Моганови [re: Kirosviniata]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.11.11 14:49



Е, аз не мога

, и като малка не съм можела, добре че тогава нямаше сегашните социални служби, да ме отделят от неадекватните ми родители :)))))). Въпрос на характер, самочуствие, светоусещане, социални норми/стереотипи (държим си кирливите ризи в къщи ). От кога това стана незаконно?!?!? Или поне тревожно?



Тема Re: О да,нови [re: Kirosviniata]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано15.11.11 14:59



Не, моето е по-посредственичко, а системата не е пригодена за такива деца.

П.С. Интересуваше ме мнението на майките, а не на учителите. Като че ли повечето предпочитат системата Reggio Emilia, а не Монтесори.



Тема Re: Я пак?нови [re: Kirosviniata]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано15.11.11 15:02



20 000 специалиста за цял свят много ли ти се вижда?
Мисля, че съм интелигентна доста над средното и мога да интерпретирам информация. Системата е подгодяща за определен натюрел, но за моето дете не е!
С това слагам край на дискусията!



Тема Re: О да,нови [re: ariel$$]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.11.11 15:13



За съжаление във Варна, ако изобщо има избор е това - държавната градина, няколко частни, които освен по таксата, не се различават от държавната, и една градина Монтесори :))). Който каквото го влече :). Изобщо не съм стигнала до подробността да избирам между Монтесори и друга алтернатива, защото просто такава няма.
А градините Монтесори не са разпространение само в България, до колкото съм чувала. В Германия си ги има, например (знам от роднини). По думите на нашата директорка, в България няма и да има скоро официално признаване на метода - има хора, които не могат да преглътнат децата да правят каквото им се прави през деня, да се занимават с каквото им се занимава, да пресипват вода в класната стая, да палят свещ, да играят с карфици :).



Тема Re: О да,нови [re: _dexter_]  
Автор snich (top4o)
Публикувано15.11.11 15:41



Монтесори ми харесва като идея и си мисля,че е много подходящо за Ренета,защото тя се развива и учи по-лесно ,когато не е ограничена във времето и пространството.Проблемът е,че няма училище със същите методи,а и да имаше надали щеше да ми е по джоба.Та проблем би било Ренета да е учила в детска градина от този тип и след това да се прехвърли в стандартно за страната ни училище. Дано се появят повече градини,а може би и училища от този тип! Все пак има един много съществен недостатък - ако си пораснал и учил толкова свободно,как точно ще свикнеш в един момент да работиш с работно време,със срокове .... А може би аз не съм дорасла за подобна система.





Тема Определено!нови [re: ariel$$]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано15.11.11 16:38



А и ако имаше идея как се наемат хора там - щеше да знаеш че са в пъти повече реално


Мисля че си тесен специалист - и това е причината да смяташ себе си за интелигентна. За съжаление по-често води до ограниченост.

Благодаря че остави на мен последната дума в дискусията ни



Тема Откактонови [re: _dexter_]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано15.11.11 16:39



боят се счита за възпитателен. Винаги е било незаконно, крайно време е И В БЪЛГАРИЯ да стане тревожно (това по повод този ти постинг).

А по повод разговорите с хора от работното място - не виждам причина да не се водят такива. Не бих затворил всичките си проблеми в себе си, не виждам смисъл - ако ми се дискутира. Често колеги могат да предложат свой опит и решения.

Редактирано от Kirosviniata на 15.11.11 16:41.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: _dexter_]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано15.11.11 17:54



Тук става дума за поведение, а не за съдържание на разговорите.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: snich]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано15.11.11 17:57



Сходното поведение навън и вкъщи трябва да е налице- готово, постигнато, още в детската градина.

Ако децата не го могат, то те не са социализирани и остават в детска градина, докато законът го позволява ( мисля че до 7 или 8 години).



Тема Re: всъщностнови [re: ariel$$]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано15.11.11 18:00



Монтессори системата е разпостранена само в частните училища, където на практика може да се отдели внимание на всяко дете поотделно.

Провизионни педагогически системи от Първата или Втората световна война не са наложени в Германия. ( ясно защо- провизионни)

Редактирано от Deern на 15.11.11 18:00.



Тема Re: всъщностнови [re: нeмиpницa]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано15.11.11 18:07



Децата имат състезателен дух, който ги подтиква да се надпреварват и да надскачат себе си и другите в постиженията.

Това нещо има странични ефекти, като моббинг и разни терористични акции, като натъпкване на нечий обувки в тоалетната на училището или скриване на обувките и подобни.
Тогава разбира се има стрес, но вършителя е наясно какво прави и се е погрижил да няма свидетели




Между другото, как мислиш че биха се справили тези седящи на столчетата и пеещи деца в една екстремна ситуация - конкурс, съревнование, надпревара, ако някой иска да ги избута от състезанието, ако някой иска да им вземе нещо?

Редактирано от Deern на 15.11.11 18:08.



Тема Re: всъщностнови [re: Deern]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано15.11.11 18:13



Може ли да ми разкажеш по-подробно какво е това моббинг и в какво се изразява?
Аз още смилам инфото на Декстър щото...



Тема Re: всъщностнови [re: ariel$$]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано15.11.11 18:18







Тема Re: всъщностнови [re: Deern]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано15.11.11 18:28



Въпреки че съм про-английски възпитаник и съм обиколила 2/3 от света за първи път чувам тази дума и това явление. Попитах те с цел да се ограмотя.
За тази седмица това ми е втория термин след телегония.


Потресох се! Честно! Искрено се надявам да е рядкост и случаите да са изолирани.
За системата Монтесори чух са първи път през 1994 в Германия като описание. Не знаех, че така се нарича. Знаех само какво представлява.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор snich (top4o)
Публикувано15.11.11 18:29



Не знам какъв специалист си ,но това пусто социализиране нещо не го използваш на място ми се струва :) Ако детето е неконтактно ,както в къщи така и навън,социализирано ли е според теб.Това дали поведението му е сходно в къщи и навън няма нищо общо със социализацията :) Независимо как се държи детето в домашна обстановка,ако контактува свободно навън то Е социализирано.
Дъщеря ми е много по концентрирана в училище,по-дисциплинирана.Същевременно с различните деца е изградила различни отношения. У дома правилата за нея са други и това определя промяната в поведението като се прибере.Още повече аз не съм й приятелка-връсничка,нито учителка.Нормално е в училище да не си позволява да капризничи ,както у дома .... Изобщо не виждам какво толкова ненормално има в това поведението на детето в различната среда да е различно.

Възможно е поведението да е сходно,ако в училище е като в къщи - или че и там си свободен и тук си свободен,или че и там те гледат чужди хора и у дома те гледат чужди хора,или .... и аз не знам ...



Тема Re: всъщностнови [re: ariel$$]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано15.11.11 18:33



Като вземем предвид причините:
Децата имат състезателен дух, който ги подтиква да се надпреварват и да надскачат себе си и другите в постиженията.


Какво ти подсказва твоята висока интелигентност?



Дали е рядко срещано, особено в държавите, които гонят постижения?



Тема Re: всъщностнови [re: Deern]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано15.11.11 18:38



Просто се опитах да бъда мила, което има общо с доброто ми възпитание, а не с интелигентността!
Адски добре те разбрах и предполагам се сещаш какво изпитах, когато те прочетох!





Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: snich]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано15.11.11 21:46



Знам вече за интелигентността на участниците, но все пак:



На НикиФин детето разказало разни неща уж да дразни учителката,

твоето казало че ти си го бутнала по стълбите, уж да не се излага че се е спънало.

Това е асоциално и ако българските защитници на детето си вършеха работата, и ти щеше да си в положението на НикиФин с разпитите.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор snich (top4o)
Публикувано15.11.11 22:23



Хехехе

Няма да коментирам повече



Тема Re: всъщностнови [re: Deern]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано16.11.11 00:45



Както споменах тук държавни градини няма. И се работи по три системи, едната е Монтесори, другата - пуснах линк, третата е ирландска. Монтесори не е въведена отскоро, както е в БГ. Всички са с лицензи. Стриктни са до запетаята. Само да видите какви формуляри попълвах, повече от 20 стр.
Само не разбрах ако седят децата мирно и тихо на столчетата по време на обучението си и не се бият, е проблем? Ми нито едно бито дете не съм виждала тук, нито насинено, има хиперактивни...но чак да се спречкват с децата..не съм забелязала. Ако говорим за състезателен дух и енергия, тя е насочена чрез спорт, спорт и пак спорт. Нито съм видяла агресивни майки или деца, крещящи по площадки и пр. Няма.....който не вярва да ми дойде на гости.

Но забелязах, че им се изтърква езика от обяснения.
Не знам как е в Германия. Не ме и интересува.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано16.11.11 00:46



Хахахаха. Нямаш връзка с кораба-майка, Deem, личи си.





Тема Re: всъщностнови [re: нeмиpницa]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано16.11.11 01:03



Децата трябва да са концентрирани в час - няма значение дали седят на столчетата. Те не седят през целия час, правят много други неща.

В горния пост излезе че седят на столчетата в паузите.

Ако говорим за състезателен дух и енергия, тя е насочена чрез спорт, спорт и пак спорт.

За олимпиади по математика чувала ли си? А за други подобни?





Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: нeмиpницa]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано16.11.11 01:06



Да разбрах че за вас театрото на децата, че майките ги блъскат по стълбите е част от нормите и е супер социално



После се пишат хиляди теми за чалгата и за липсата на ценности. ( виж пак определението за социализация, или искаш да измислиш ново )



Тема Re: всъщностнови [re: Deern]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано16.11.11 03:18



Deem, какви олимпиади по математика те гонят тебе? На всички писали в тази тема децата им не са дори в 1 клас.

Децата си играят, седят на столчета (когато е нужно) или танцуват, рисуват и пр. Е, и? Биещи се деца, насинени, бити, крещящи, обиждащи се и пр. не съм виждала скоро. Да се държи на концентрация в час може след като се почне училище. Вече споменах, че децата на НикиФин и останалите не ходят на такова.

П.С. Днес разпечатах от Тринадесети Софийски математически турнир задачите по математика за 1 клас /синът ми е на 6 г и не е в 1 клас/ и утре ще му дам задачите да ги реши. Лесни ми се виждат.
П.С2. Монтесори не е върхът на сладоледа. Отдъхни си.





Тема Re: О да,нови [re: snich]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.11.11 08:24



Снич, съвсем скоро ще мога да кажа как върви адаптацията от тази градина в "истинския" свят :))). За сега не съм притеснена, имам вяра в Яна, че ще се справи. Забелязала съм я, че след известен период на проучване и наблюдение, добре се адаптира към нова среда :)).
Свободата винаги е относителна, никога и никъде не можеш да си напълно свободен. И в Монтесори не можеш да правиш каквото искаш, на момента. Напр. има само една играчка от всеки вид и ако я искаш, трябва да изчакаш другото дете първо да свърши и тогава си ти. Просто възрастните не набиват канчетата на децата през цялото време :).
Извинявам се за спама

.



Тема Re: Откактонови [re: Kirosviniata]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.11.11 08:29



Не помня някога някъде да съм твърдяла, че боят е хубаво нещо. Точно на противоположното мнение съм.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано16.11.11 09:21



В случая с детето дето паднало и така се е обърнало към майка си и мен МЕКО казано ме озадачи...не е приемлива реакция и определено е сигнал, който не бива да се пренебрегва!



Тема Re: всъщностнови [re: нeмиpницa]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано16.11.11 09:40



Това, за което пиша трябва да е налице още в детската градина.

Ако беше чела преди да коментираш, щеше да разбереш, че става дума за периода детска градина и започване на първи клас. Това е последната граница, до която държанието на децата вън и вкъщи да е сходно. В противен случай те не са социализирани.

Детската градина е за социализация. Училището е за обучение и участване в обществото на по-горно стъпало за децата. То не е за наваксване на пропуските в детската градина.



п.п. Някакви аргументи срещу Монтесори, или да защитаваш някаква друга форма? Или си просто опозиция, без конкретно мнение?



Тема Re: всъщностнови [re: Deern]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.11.11 10:39



Детска градина от колко до колко години визираш? Детето на приятелката ми в Англия не е ходило на градина, на 5 тръгна на училище, но е доста социално :). Баба му го гледаше 5 години, чудно къде се е научило да е такова. До колкото знам, в Англия детските градини не са такава институция, както в България, например. А има и други държави - така съм чувала, в които майките си седят в къщи да си гледат децата, които също няма проблеми с вписването в обществото :). Има и други теории за детските градини, може и да ги знаеш, и не са толкова приятни, като тази за социализацията :))).



Тема Re: По-скоронови [re: Kirosviniata]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.11.11 10:41



ти по начало съзнателно си говориш глупости за да дразниш хората така че не ми се сърди, че няма да ти обръщам внимание




Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: snich]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.11.11 10:45



не вярвам майки на покорни и безволеви деца роботчета, които само се чудят какд а направят добро впечатление да разберат кво им говориш.
Вчера казах на социалната, понеже тя каза, че не разбирала защо Давид се държи така, че и аз не разбирам датските роботчета и за мен те са ненормални но ги приемам и това е




Тема Re: всъщностнови [re: _dexter_]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано16.11.11 10:45



Визирам възрастта до 5 години.

Има деца, които до тази възраст са отглеждани вкъщи, това значи че те имат контакт с външния свят по друга схема, но принципът на социализация е налице.

Има деца, като коментираните тук, ходили на детска градина и все още несоциализирани.

Визирам детската градина като учреждението, което слага ясна форма на социализацията. Тази същата форма може да я сложи отглеждащия детето, в случая не е тежестта на принципа.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jensen-110062]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.11.11 10:53



Само едно не мога да разбера - защо смяташ доброто държание за липса на характер?!?!? И защо е лошо хората да се разбират без бой, крясъци, насилие, налагане на волята? Винаги говориш за такова поведение като за "роботизиране", и според мен влагаш в това много негативни чувства. Защо да е лошо, ей това не го разбирам?
За децата ти разбирам, или поне се опитвам. Но ти като че ли не искаш да признаеш, че може и обратното поведение да е нормално, следователно добро :)? Това няма да направи автоматично твоята позиция грешна или лоша. Просто има различни неща, не е задължително да са взаимно изключващи се.
Повярвай, има деца, които по характер са си такива - не създават проблеми на родителите си (поне не такива, че да се налага намесата на държавата). Те сами искат да се гушкат, да се разбират, да не им се крещи, сами искат да се държат добре, защото виждат, че по този начин и с тях се държат добре. Не е "роботизиране" - за тези деца това е нормалното им състояние. Ей това защо ти е трудно да повярваш?



Тема Re: всъщностнови [re: Deern]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано16.11.11 10:57



Да, чували сме. Само дето олимпиадата по математика се печели от ученици от конвенционалната математическа и природоматематическа гимназия, а не от Монтесори ученици.
Пикая ти на системата, която поражда явлението моббинг, с което толкова много се гордееш. Никой не меже да ме убеди, че няма самоубийства във висок %. Да ти имам постиженията и личностното развитие, щом стават за сметка на емоционалното издевателство и терор над по-слабите.
Съвсем изтрещя в опитите да наложиш вижданията си! Днес мисля да си дам почивка от форума, че лудостите на двама-трима ми идват в повече.



Тема Re: всъщностнови [re: ariel$$]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано16.11.11 11:03



Монтессори учениците са до края на основното училище. Гимназиите oбикновено не са препоръчителни по монтессори програма, защото това е програма за по-малки деца. ( виж пак концепта)



Моббинг има за съжаление навсякъде, но изразен по различен начин.

Това е страничен ефект на съревнованието и състезателния дух (моля нечелите темата да не го бъркат със спорта и физическата енергия)

п.п. Пробвай да пикаеш в тоалетната, а аз обосновавам позицията си, всеки може да направи същото със своята.



Редактирано от Deern на 16.11.11 11:08.



Тема Re: всъщностнови [re: ariel$$]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано16.11.11 11:47



Споко, ariel$$, не си сама. То бива изтрещяване, ама...

Синът ми ходи на училище вече 2 г. Води се senior infants и днес баш ще правят тест за ниво. Теста по математика ще му го дам утре у дома.
И стига с таз социализация. Децата са различни. Моето се справи за 2 месеца с новото място/училище/деца/език и пр. и ги настигна. Тръгна на училище 5 дена след като кацна в страната. По пързалката го пуснах с бясна скорост. Но ОДЗто в София му даде много. Жалко, че дребното няма да мине школата ясла/градина в София. Яд ме е, ама...Тукашните може да не се бият, ама са хванати за полите на майките си...ми не ми харесва.
Има дете от неговия клас от Малайзия. 3 г са тук вече. Нито майката знае английски като хората, а детето го водят хиперактивно. То не успява да се "социализира". Що ли? Ми щото си зависи от темперамент, възпитание и пр. И какво става с асоциалните? Изхвърлят ги от училище или работят с тях???? Във всеки клас има дете със специални нужди и с тях също се работи. Но се социализират за различен период от време. Но не им се набива в канчето, че ако е асоциално е кофти, нали?!


Никифин, искай да присъстваш на тези срещи. Твое право е.

Deem, къде се намираш, че си позволяваш такъв тон и речник? Ммм?



Тема Re: всъщностнови [re: нeмиpницa]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано16.11.11 11:56



Deem, къде се намираш, че си позволяваш такъв тон и речник? Ммм?


Копи и пейст буквално от мой постинг онова, което имаш предвид.
Така въпросът ти е несъстоятелен.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jensen-110062]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.11.11 14:06



Извадка от проекта на новия закон за закрила на детето - в България

Право на информиране

Чл. 21. (1) Детето има право на информация, за да може да упражнява своите права и свободи по начин, който осигурява неговото нормално физическо, умствено, психично и социално развитие.
(2) Детето има право да бъде информирано и консултирано и без знанието на родителите му или на лицата, които полагат грижи за отглеждането му, ако това е необходимо с оглед защита на неговите най-добри интереси и в случай, че уведомяването на тези лица би засегнало тези интереси.
(3) Информацията се предоставя по начин, разбираем за детето и по форма, достъпна за детето с увреждане.
(4) Държавните и общински органи осигуряват информирането на своите служители относно правата на детето и по-специално на правото му на информация.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: _dexter_]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано16.11.11 14:09



поздравления





Тема Re: всъщностнови [re: нeмиpницa]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.11.11 16:06



тези нации са си такива, полуумрели. Генетично възпитани, спокойни и дори бих казала преждевременно зрели. Одеве пак се сблъсках с датско 8 месечно бебе, което бащата ми хвърли да пазя докато си плати сметката. Само ме гледкаше и се усмихваше, гласа му не чух. После тати реши, че трябва да спи. Изнесе го навън в количката и се върна на топличко. Бебето отново не гъкна. На нито едно от моите деца това не се е случвало и честно казано ми изглежда ненормално. Но за тукашните стандарти е нормално, а ние сме ненормални. Ами това дете не ти дава никаква причина да му викнеш или да го удариш, така че от къв зор ще го правиш. А датчаните уж се славят че не бият деца ама ела да видиш как не бият като им пратя Давид. Имам чувство, че аз съм единствената, дето е в състояние да не го бие това дете. Айде в детската не смеят да бият ама реват на умрело за помощ от общината. Ама свекър ми явно не може да си сдържа ръчичките щото шамаросал Давид оня ден. Датчаните така са свикнали на техните покорни роботчета, че няма никакъв шанс да се справят с нещо по различно без да опищят малата или без да си изпуснат ръцете. Не понасят ревящи и тръшкащи се деца, за тях са или за диагноза или зле възпитани - просто не могат да си представят, че може да има различен темперамент от датския който също да е нормален.




Тема Re: всъщностнови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.11.11 19:00



грешката си е, че си мислиш че родителите, възпитателите и училището са всьо и вся и че от тях всичко зависи. Има и гени, ама на много хора им се иска да са всемогъщи и отказват тъпо и упорито да ги приемат, като търсят всевъзможни измислени причини в поведенеито на детето извън самото дете




Тема Явно нещо не е изясненонови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано16.11.11 19:09



Родителите (или грижещите се за детето) са тези, които възпитават и култивират детето.

Да, децата имат темперамент, но той подлежи на култивиране - ясно се отличава при осиновени деца, а аз мога да го потвърдя с мой опит с чужди деца.

Много пъти съм писала конкретните причини, които лично съм наблюдавала и главните герои, които правят грешките са родителите.





Тема Мда,нови [re: jensen-110062]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано16.11.11 19:24



гените са всемогъщи - а интелектуалното развитие извира ли извира отвътре





Тема Баянови [re: ariel$$]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано16.11.11 19:25



пикане ще падне - моббинга хич не е изключение, просто масата е сляпа за него в общества като Българското. Туй за самоубийствата беше върха на истерията, "вий що биете негрите" стил





Тема Re: Явно нещо не е изясненонови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.11.11 19:27



твоят опит не е всичко. Преди малко написах за баща, който третира детето си като кукла и то не се и сеща да роптае. Аз моите деца ако ги бях третирала по този начин щяха да се разцепят от рев и протести, така че се е налагфало да ги гледам като писани яйца и да ги кротя защото някой умопомрачен като теб ще реши че щом реват значи съм ужасна майка. Но таткото от моя пример не е ужасен, защото бебето му знае само да се усмихва и да гука щастливо и доволно като го изхвърлят навън в количката, затворят капака и го оставят да дзиндзирика на студа и тъмницата. Пробвала съм същото с моите само по веднъж колкото да се убедя, че датския начин на гледане на децата не е подходящ за тях. Добре че не са се паднали някоя ограничена традиционна датчанка да ги гледа щото или щеше да ги гиагностицира набързо и да започне да ги тупче с хапчета или да пропищи и да ги даде на приемно семейство да ги гледа щото тя не може да се справи. Ако разбира се преди това не ги умори с опитите си да ги гледа по датски




Тема Всъщностнови [re: нeмиpницa]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано16.11.11 19:27



" Моето се справи за 2 месеца с новото място/училище/деца/език и пр. и ги настигна." това е показателно. НикиФин определено не е сама в глупостите си



ПП: Идете намерете Роксаната - тя ще ви води гордо напред към генетични гении



Тема Пред очите ти ставанови [re: jensen-110062]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано16.11.11 19:28



и не можеш да го различиш - нормалните деца са спокойни, а не истерични като твоите.
Идва в голяма степен от отношението на родителите - истерията се пренася лесно, уви.



Тема Няманови [re: jensen-110062]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано16.11.11 19:29



да ми липсваш





Тема Re: всъщностнови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.11.11 19:35



мобинг има от край време ама не се е коментирал толкова. И не мисля че има нещо общо със състезателния дух. Има много начини да доказваш кадърността си в различни области. Мобингът е присъщ на хора, които осъзнават некадърността си в дадена област и същевременно са зли и завистливи в същността си и понеже не може да се докажат с интелект и други дарби се доказват с мобинг.




Тема Re: Явно нещо не е изясненонови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано16.11.11 19:36



Niki, струва ми се че ти виждаш нещата отстрани, но изобщо не правиш взаимовръзка.

Едно малко бебе се "култивира" (постепенно се приобщава към ритъм на живот) чрез режим.

Това значи горе-долу по едно и също време да спи през ноща, а не през деня, храни се, играе, излиза навън. (този режим не е строг и служи за това да знаеш че след като бебето се е хранило преди 20мин, реве защото може да го боли корема, а не защото пак е гладно)

Бебетата захващат този ритъм на живот и дори развиват рефлекс за него. Едно такова бебе заспива в количката, само като усети че караш по паветата и подиша свеж въздух.


Това е първата крачка към социализация и приобщаване към общия ритъм.

Тази социализация продължава и в училищтна възраст, но на друго ниво.



Тема Re: всъщностнови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано16.11.11 19:37



Научно доказано е че моббинга е вследствие конкуренция.

Мерките срещу него са създаване на поле за изява.



Тема Re: Явно нещо не е изясненонови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.11.11 19:41



ти колко деца отгледа та стигна до този извод. Всеки средностатистически датчанин отгледал деца роботчета дъвче това клише щото това е неговият опит и си е прав за неговия случай. Но е достатъчно тъп и ограничен за да не може да допусне че неговите роботчета не са еталон за нищо и че има и други видове деца на тоа свет.
От твоя опит ли да се уча или собствения си, който при това е 3 пъти по богат от твоя?




Тема Re: всъщностнови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.11.11 19:44



учените като са толкова учени защо не изкоренят мобинга? Ще ти кажа. Защото не са учили достатъчно за да променят човешки гени.
Аз съм много борбена натура и винаги съм се доказвала с упорит труд. Обаче покрай мен беше пълно с мързеливи слобари, които си умираха от яд, че бях по добра ученичка от тях и само се чудеха как да ме тормозят. Аз самата никога не съм тормозила мои връстници с мобинг. НИКОГА.




Тема Re: Пред очите ти ставанови [re: Kirosviniata]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.11.11 19:47



аз говоря за зомбита, пак не си разбрал




Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: snich]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.11.11 19:49



аз тази глупост за сходното поведение навсякъде за пръв път я чувам от Deern. Тук пък на почит е приспособимостта - демек да реагираш според ситуацията и да се адаптираш към околната среда.




Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.11.11 19:51



а аз разбрах че ти си най образованата и кадърна майка на света, а твоете дете е единица мярка за дете и който не е като него е ненормален




Тема Re: Всъщностнови [re: Kirosviniata]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано16.11.11 19:56



И кое е глупост? Я уточни. Че се социализира бързо, че говори английски с тукашен акцент, че чете и пише и е доста напред с материала? Ммм? Ако щеш вярвай.
И не знам коя е тази Роксана. И 5 пари не давам. Докато на Никифин са буйнички, моите са кротички и се вписват идеално в тукашните норми.


Ходи и на БГ неделно училище /1 клас, пише ръкописно и почна да чете/, рисуване, плуване, футбол като extra activities.



Тема Re: всъщностнови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано16.11.11 19:57



Защото това е страничен ефект.

Обикновено има специално отделена тема за моббинга в училищтното настоятелство. Важното е жертвите да дават сигнал. При учениците става с информиране - кои са правилата и към кой да се обърнат. Важно е да ги знаят много добре и да могат да различават кое какво е, защото от другата страна има лоялност - да не се портят.

Но до сега при информираност не съм чула някое дете да не може да различи кое какво е, тъй като на тази възраст честността е завършена (знаят че когато са съучастници в случката, не става дума за моббинг)



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: LlRA..]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.11.11 20:04



ти как точно не би го пренебрегнала и би помогнала детето да стане нормално (демек като тълпата)




Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: _dexter_]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.11.11 20:11



е как да не вярвам, аз това го виждам че е така, че по природа са си такива и това с еопитвам да убедя социалните смотаняци. По скоро те не го виждат а си мислят че просто родителите им са ги направили такива. Ама не разбирам как могат да настояват децата с друга природа да си я променят и да станат като лесните за отглеждане покорни дечица.
А това, че са ненормални го казвам когато се опитват да изкарат моето дете ненормално и да се натискат да му помагат да стане като тези, дето просто са се родили социални и не са положили никакво усилие да станат такива нито техните родители са положили и най малкото усилие да ги направят каквито са, защото просто не им се е налагало. Адски е дразнещо да искат невъзможни неща и същевременно да те изкарават теб виновен че не си родил същото като комшииката, като че ли аз съм избирала какво да родя. В крайна сметка аз познавам по добре децата си от тях, за разлика от тях си разбирам децата и си ги обичам каквито са. А те са просто някакви малоумници с добри намерения и увереност че са едва ли не богове в състояние да проемнят човешката природа.




Тема Re: Звучи добре,нови [re: Kirosviniata]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.11.11 20:17



ами тази институция трябва да е адски проста и некадърна ако се връзва на детски фантазии. Това че детето казва, че го бият не е никакво доказателство че го бият


Одеве една друга майка ми споменя че детето и казало че го шамаросвали май беше в детската ама "умните" институции избрали да не вярват на това щото за тях е невъзможно. Ако детето беше казало че майка му го шамаросва веднага щяха да я погнат. Деа и институциите прости




Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: _dexter_]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.11.11 20:19



Чл. 21. (1) Детето има право на информация, за да може да упражнява своите права и свободи по начин, който осигурява неговото нормално физическо, умствено, психично и социално развитие.

точно затова го информирах, че ако говори глупости полицаите ще го вземат и пратят в детски дом

(3) Информацията се предоставя по начин, разбираем за детето и по форма,

точно затова му казах полицията, а не социалните, защото така ще го разбере по добре




Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: _dexter_]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.11.11 20:22



(2) Детето има право да бъде информирано и консултирано и без знанието на родителите му или на лицата, които полагат грижи за отглеждането му, ако това е необходимо с оглед защита на неговите най-добри интереси и в случай, че уведомяването на тези лица би засегнало тези интереси.

именно, обяснено му е много подробно как е забранено да се бият деца. И детето ми е достатъчно интелигентно за да използва знанията си по темата за да манипулира родителите "като не слушкат". Давид като не стане неговото ме заплашва че ще каже в училише че го бия примерно, без изобщо да съм го докоснала, напротив, той мен ме е набил






Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jensen-110062]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано16.11.11 20:28



Не е хубаво детето да обвинява майка си или някой друг, ако то самото си е причинило нещо!

Бих седнала на спокойствие после у дома и му обяснила кротко, че в случая е нечестна към мен. Все едно ако аз направя нещо и я обвиня нея, че го е сторила. Ще и кажа, че много ме е наранила, защото я обичам и не съм предполагала, че всъщност тя , моето дете е толкова жестоко към мен. Ще и покажа , че ми е тежко от това!
Ще я питам има ли тя да ми каже нещо, което иска, така както аз и споделих.
Накрая ще направя опит да я прегърна...и да и покажа отново колко я обичам.
В такива моменти тя стои доста вдървена...явно още смила разговора:)))

После отивам настрана, върша си работа.

Обикновено моята след малко идва , прегръща ме и се извинява. Много е важно едно дете да се научи да размисля какво причинява с поведението си...затова трябват разговори, примери, обяснения...и да владее думата ИЗВИНЯВАЙ!/когато не е право/

Много е важно да се владеят думите-заповядай, благодаря и т.н. Децата копират и пресъздават в реалността несъзнателно взаимотношенията и микроклимата у дома.

Може би дори тази майка, която детето и така я е обвинило несправедливо също е подтискало у себе си някаква несправедливост от страна на родителите си към него, засрамвали са я , дори несъзнателно , без да се усетят...и подсъзнанието е изригнало в този момент.



Тема Re: всъщностнови [re: Deern]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано16.11.11 20:38



Има anti-bullying policies и ги запознават с това от 4-5 г. Има го във всеки училищен сайт.





Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано16.11.11 21:20



Успоредно със запознаването с правилата, трябва да се възпитават ценности.


Явно има много да се работи по това. Обикновено проблемите идват от тези две области и темперамента не играе голяма роля.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: LlRA..]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.11.11 21:23



съгласна съм. Но има случаи, когато детето умишлено и съзнателно наранява другите за да им е гадно. И ако му обясниш, че ти е станало гадно ще го зарадваш, че е постигнало желания ефект.
Вчера като обясних на децата ми какво ще стане ако говорят че ги бием, че ще ги пратят в детски дом и ще останат без родители и Давид ми вика: А ти как ще се чувстваш като ни пратят в детски дом.
Забележи, той мисли аз как ще се чувствам. Казах му: Ти ще ревеш.
А той: А ти ще ревеш ли.
казах му че иаз ще рева. И познай - усмихна се на себе си с типичната си доволна усмивка когато е направил гадно на човека до себе си.
Давид има гаден характер, но не мога да го променя, той не е виновен че се е родил така. Но аз се се оправям с него с мои си специални методи.
Докато Ева примерно е много добра и състрадателна и много се адаптира и прави каквото се очаква от нея. Един път Теди ме пита дали ще рева ако умре и аз казах, че ще рева. Ева пита Ама нали няма да ревеш много. Казах и че ще рева цял живот. И тя ревна, адски се разстрои. Много е добра и състрадателна по природа, чак се чудя на кой се е метнала. Докато Давид ми е ясно на кой

.
Теди не е изобщо състрадателен, той повече мяза на Давид, но при него дразненето е с експериментална цел и за забавление, докато при Давид си е лошотия. Трите са адски различни. Теди е хитрец и в детската не създава никакви проблеми. Ева е глупава, типична жена и обича и хем да се закача хем не може да прецени кога да спре и се стига до ексцесии. Ама и от нея в общи линии не се оплакват. Докато Давид е адски специален, всички даскали се опитват да го разберат, да намерят подход към него, да му водят евала и той ги манипулира яко, щото вижда, че му се обръща специално внимание. За мен това е неправилно, защото още повече му вдига самочувствието, ама да си трошат главите - нали са специалисти, няма да им се меся. Аз им казах веднъж, че той си е идиотче и те се изпраиха на нокти. Ама като гледам лека полека ще се убедят в правотата ми, защото го гледам от как се е родил и съм го опознала прекалено добре. Той е от тези деца, които много бързо стават известни в училището и като се каже Давид всеки го знае. Просто няма как да остане незабелязан.




Тема Ето,нови [re: jensen-110062]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано16.11.11 21:28



сама пишеш как е масата датчани. Знаеш ли какво ще стане от твоите генетични генийчета ако постоянно истерясваш иги тласкаш към крайности? Ще пишат след време за тях как са изтребили група туристи някъде ... да не се чудиш защо.
Не ти ли светва в главата че ги отглеждаш в Дания - и именно масата датчани диктува нормалитета, а не ти?





Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.11.11 21:29



ами то и ценности се възпитават, само че Давид възприема избирателно






Тема Re: Ето,нови [re: Kirosviniata]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.11.11 21:30



нека си го диктуват. Ама Давид явно не дава да му се диктува






Тема Вярвам,нови [re: нeмиpницa]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано16.11.11 21:31



то е генетично ирландско генийче и по една случайност е родено от теб


Достатъчно е човек да те прочете в предния постинг и моментално спира да те приема насериозно



Тема Именнонови [re: jensen-110062]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано16.11.11 21:33



това е и проблема - открий 10-те разлики:



"Не признава тази съдебна система и иска да бъде освободен, счита се за жертва" - имаш ли представа какво е извършил въпросния?



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано16.11.11 21:35



Мисля че не е Давид.

Помисли при една проста ситуация - 3те ти деца играят на Не се сърди човече.

Някой от тях триксва - послъгва във ходивете, в хвърлянето на зарчето или нещо друго.

Без да познавам децата ти горе-долу мога да си представя какво ще се получи:
Давид ще триксва.
Теди ако го забележи, ще направи същото.
А Ева въобще няма да внимава дали те играят коректно.


Когато имам няколко деца унас и играем нещо, всеки следи как вървят ходовете и дава аларма ако има "грешка". И всеки е наясно че всички играчи следят развитието на играта.


Или с две думи: ценности се възпитават с регулация.Свободата на всеки свършва там, където започва чуждата граница.
Така че Давид няма как да възприема избирателно.



Тема Много добре, нали?нови [re: jensen-110062]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано16.11.11 21:36



"А той: А ти ще ревеш ли.
казах му че иаз ще рева. И познай - усмихна се на себе си с типичната си доволна усмивка когато е направил гадно на човека до себе си.
Давид има гаден характер, но не мога да го променя, той не е виновен че се е родил така. Но аз се се оправям с него с мои си специални методи. "

Самороден казваш талант, генетичен гений ... видно е и какъв ефект имат "специалните ти методи" мдааааа





Тема Разликатанови [re: jensen-110062]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано16.11.11 21:40



между теб и специалистите в подобни институции е там че те не се оправдават с нечии гени - могат трезво да оценят ситуацията понеже не са емоционално свързани с никой от участниците - иса обучени специално за целта.
Тревожен е факта че искат повторни разговори, на твое място бих си опичал акъла - да не ревнеш после "взеха ми децатаааа" - щото май ще е за тяхно добро! Влизай в пътя, това не е шега.



Тема Т.е.нови [re: jensen-110062]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано16.11.11 21:42



ти си го подвела и излъгала, въпрепятствала си го да знае какво всъщност става.
Не ми се мисли в какво се забъркваш - от най-обикновена глупост!



Тема Така ставанови [re: jensen-110062]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано16.11.11 21:43



защото си го "възпитавала със свои методи" - т.е. с бой.
Сега береш плодовете.



Тема Re: Много добре, нали?нови [re: Kirosviniata]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.11.11 21:45



специалните ми методи не претендират да променят чове;ките гени, а да се справят с критични ситуации.
Това че си е лошотия по природа никой не може да го промени




Тема Re: Разликатанови [re: Kirosviniata]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.11.11 21:46



да ги взимат, сами ще си бъдат виновни. Аз съм предупредила и информирала за последствията - от тук натам сами да си решават




Тема Re: Т.е.нови [re: Kirosviniata]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.11.11 21:47



не си наред с мозъка момчето ми




Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.11.11 21:49



там е работата, че има. Има хора, които определят или влияят на правилата, има и такива, които просто ги спазват. Давид е от първите




Тема Re: Така ставанови [re: Kirosviniata]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.11.11 21:50



запази болните видения за себе си. Заради теб и половинката ти тук всички спряха да пишат




Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано16.11.11 21:53



хора, които определят или влияят на правилата, има и такива, които просто ги спазват. Давид е от първите


Tи какво мислиш по въпроса? Той ауторизиран ли е да определя правилата или ценностите?

Започвам да мисля че има проблем в твоята ценностна система.



Тема Не аз,нови [re: jensen-110062]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано16.11.11 21:55



а ти врещиш като заклещена - то личи кой не е наред





Тема Надявам сенови [re: jensen-110062]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано16.11.11 21:56



по-скоро да са се вгледали в това което не/правят с децата си.
Темата си заслужава, нищо че хич не е позитивна.



Тема Re: Вярвам,нови [re: Kirosviniata]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано16.11.11 22:17



Какъв ген те тресе тебе? Никакви ген/гениалност няма набъркани. Детето ходи на уроци по английски в БГ. Имаше първите 2 месеца помощен учител по езика. Имаха тест за нивото им, в първата десятка е от 28 деца. Всяко средноинтелигентно дете от този клуб би се справил в квартално ирландско училище. Сигурна съм. Те я карат бавно и славно, в БГ се учи усилено и по много.

Аз се възмущавам примерно на големи момичета /над 4 г/ дето си смучат палеца и висят за полите на майките си. Едното ходи на Монтесори градина 2 г и от другата тръгва на училище. Майка му го раздава шеф и така се отнася и с децата си. Като гледам и с познати майки. Децата са наметени и сгънати на кравай под напора на властващата си майка. Ужас някакъв. То не мърда бе, не диша, ако не разреши мама...Социализация, а?! Боже опази. Потресе ме, че бях застанала до тази майка един ден, докато чакахме децата да излязат от училище. Съшата мръдна встрани за секунда и детето ми се навря м/у краката без да погледне. Не осъзна какво прави. Не подскочих, да не я уплаша...обаче ми стана жално. И синчето на тази жена не тича, не си играе с другите момчета /и то е ходило в същата градина/. Не съм му чула гласа още, от класа на синчето е. Ето това също е крайност..Не защитавам Никифин в никакъв случай, тя знае защо.

Kirosviniata, не си спомням да съм ти виждала ника тук, за разлика от другите, дето си знаем кътните зъби реално. Сега спокойна ли си?





Тема И аз съм сигуреннови [re: нeмиpницa]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано16.11.11 22:29



че се проговаря език с "местния акцент" за 2 месеца

Туй щото съм тъп и лековерен, а и нямам никакъв житейски опит досега де.
Не е изненадващо всяка мама да си хвали чедото, ама се уливате. По-лошото е че в доста случаи набивате болните си амбиции в детските глави и после израства полу-инвалид - най-вече в социално отношение.
Гена го набърках по линия на авторката на темата - имате сходства, за съжаление.

Сега не съм спокойна, а съм спокоен. Нещо против че не съм от твоята група по плетки?



Тема Re: И аз съм сигуреннови [re: Kirosviniata]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано16.11.11 22:50



А, сакън, мъж в клуба! Ау...


Мен ме светна учителката му на родителската среща. Аз от акценти не отбирам. Мен гениалност не ме лови. Само си местя дупето от държава в държава и се социализирам. И натисках до миналата година синчето да ходи на уроци по английски. Лоша майка, лоша....докато не ме натириха да си гледам преждите.
Плетки - не плетки, ти какво дириш тука, а? Да те питам деца имаш ли?
Никифин си я знаем от години. Четем я по диагонал. Ама ти що се ловиш с плетачките не схващам?!
Има социални, те да му мислят. Само дето няма да вземат децата на властната майка, ами на такива кЪт Ники. Едните не пречат, не крещят, не се бият...не нарушават хармонията.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jensen-110062]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано17.11.11 09:34



Исках да ти посоча, че съгласно (проекто) закона в БГ може би ще може децата да се разпитват/информират без знанието на родителите. Не съм сигурна какво точно означава текстът, как ще се интерпретира в практиката.
Психоложката в нашата градина обаче ни обясни, че е абсолютно недопустимо тя да остава насаме с дете без знанието на родителя и неговото съгласие. Сега се сетих за това, но не сме навлизали с нея в повече подробности по темата.



Тема Re: Вярвам,нови [re: нeмиpницa]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.11.11 10:06



не, не знам защо не не ме защитаваш. Но и нямам нужда от защита






Тема Re: И аз съм сигуреннови [re: нeмиpницa]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.11.11 10:11



айдееее, вече ми раздадохте децата бе


Сигурно майката сигурно е властна, ама не е само тя проблемът. Детето си е такова забутано и се е оставило да го мачкат. Дай и моите да пробва да видим кого ще мачка .
Такива са си северните народи, търпят всичко безропотно и нищо не им пречи




Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.11.11 10:25



кажи къде ще идем да го ауторизираме






Тема Re: Надявам сенови [re: Kirosviniata]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.11.11 10:26



то и да си болен от рак не е позитивно ама не са го забранили със закон






Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: _dexter_]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.11.11 10:27



то не че не може всеки да си говори на децата ни кво си иска. Кой и как би могъл да затвори устата на хората




Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.11.11 10:45



сега кой клас е там, доволна ли си от програмата и дейностите ан този тип училище



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jensen-110062]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано17.11.11 11:36



Тази приспособимост пък някъде се определя като интелигентност

.

"В психологията думата интелект е обобщено понятие за мисловните способности на човек, т.е. способността му да разбира, да умее да се абстрахира, да решава проблеми, прилагайки познанията си, както и да си служи с речта" - това последното е от уикипедия :))



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jana]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано17.11.11 11:37



Да, доволна съм. Монтессори е едно от добрите училища в града.

Но като цяло имам лошо мнение за училищата в бундесланда, в който живея.
Който ще мигрира в Германия да има предвид че колкото по-южно живее в Германия, толкова по-добри са училищата. Северните не ги бива много.
Това има връзка с регионалната политика.

Все пак това не е водещата причина за да се живее на определено място, но трябва да се има предвид.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: LlRA..]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано17.11.11 11:37



Еми тя Снич точно това е направила :).
И изобщо, струва ми се доста вредно да се обобщава и да се поставя знак за равенство там, където очевидно е неуместно.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано17.11.11 11:59



Все пак това не е водещата причина, за да се живее на определено място, но трябва да се има предвид.

За мен пък точно това е определящо.

Никифин, още ли се чудиш ...
Е, аз скоро не бях се забавлявала така де, признавам.
Налегнала ме е скуката напоследък...предпразнично.

Ето

се обсъжда подробно текст по текст. За мен беше полезно.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: _dexter_]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.11.11 12:55



има логика да е свързано с интелигентността. Но пък предполагам знаеш, че има и различни видове интелигентност и никой не е еднакво добър във всичките. Така че тази интелигентност, която не знам как са я кръстили спецовете, но да наречен примерно социална интелигентност е една от многото. Освен това че някой не се адаптира може просто да значи, че не иска да се адаптира към средата я защото не я харесва, я защото ако се адаптира ще се слее с тълпата, а той не го иска, така че умишлено не се адаптира ;)




Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: _dexter_]  
Автор snich (top4o)
Публикувано17.11.11 14:40



Мерси,Декс! Направи ми впечатление,че си въртят една и съща плоча и се отказах да обяснявам.Мисля,че и първия път бях доста красноречива.



В училище (поне в Руското е така) ни помолиха ,ако сме съгласни,да разпишем по едно съгласие училищният психолог да влиза в часовете и да провежда анкети.Мисля,че нямаше родител,който да не подписа.Децата са свободни да ходят при психолога,когато си поискат.Ако той обаче прецени че има нужда от допълнителна информация,трябва да се обади първо на родителите.
Като цяло смятам,че понякога е наложително децата да говорят със специалисти насаме.Ако малтретирам децата,те ще се страхуват от мен.Самото ми присъствие на разговор м/у психолог/социален и децата ще опорочи резултатите.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jensen-110062]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано17.11.11 14:41



Добре де, защо пак искаш да започваме спор

? Да, знам, че има 7 (поне) типа интелигентност. Не коментирам кой каква интелигентност има, липсата на една или няколко нищо не означава. Просто ми се стори, че ти пак пододи с негативизъм към приспособимостта, та пробвах да употребя друг термин, дано видиш нещо положително у тия пусти датчани .



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: нeмиpницa]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано17.11.11 16:09





А така...Интересно четиво.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: нeмиpницa]  
Автор snich (top4o)
Публикувано17.11.11 18:12



Тази петиция ми е леко смешна .... доста са изопачили смисъла. Убедена съм ,че същите тези родители искат държавата и институциите да имат по-активна позиция по отношение закрила на детето,но ако може хич да не се бъркат най-добре ще бъде


Дразнят ме някои неща,но като цяло съм ЗА подобни закони.Нямаше да е лошо и да има контрол принципно.
Последно слушах,че било забранено деца до 8 год. да остават сами.И там трябва да ме разследват Често изпращам Ренета да хвърля малки торбички с боклук и да пазарува(хляб) Сега да започна първа - СРАМОТА !!! ЕКСПЛОАТАЦИЯ НА ДЕТСКИЯ ТРУД!!! че и сама излиза Абеее ... много съм я загазила



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: snich]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано17.11.11 20:07



А, и никакво пускане да си играе зад кооперацията с децата! Срамота!
Ако този закон беше приложен тук, да са взели на всеки трети децата...





Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: snich]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.11.11 21:49



а може ли те сами в къщата а аз на двора или обратно - те на двора аз чистя къщата примерно. Кво може да се случи при това положение да не описвам фантазиите си, но не са по малко страшни неща от тези, които биха станали ако отскоча до близкия магазин.
А относно подписката, ясно е, че има случаи, когато се налага защита на децата. Но тогава става дума или за психично болни родители или за тежко финансово състояние, където най добрата помощ за детето ще е финансов съпорт на семейството, за да се успокоят родителите и да могат да си гледат нормално детето. Децата имат нужда от родители на първо място, а после от останалото. Държавата трябва да се меси само когато родителите потърсят помощ нея, а не да си пъха носа къде и не е работа, да разваля семейства и да лишава децата от родители






Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: _dexter_]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.11.11 21:50



ако искаш и за положителнота в датчаните да си поговорим съм готова. Просто темата е друга




Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: snich]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.11.11 22:05



кои резултати ще опорочи? Ти наясно ли си, че да разпитват 4 годишното ти дете насаме значи да си заврат носа под юргана ти. Там ли им е мястото, ти нямаш ли личен живот. Детето ти насаме ще разкаже кога пикаш и сереш, кво си говорите с мъжа си и кво ли още не. Да си пуснеш детето доброволно на разпит значи да заплюеш личното си пространство и човешки права изобщо.
Айде моля ти се не се излагай




Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: нeмиpницa]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.11.11 22:12



не на всеки трети, а на всеки първи. Интересно ми е тук как хем е забранено до 12 годишни да ги оставят сами, а същевременно от 1 клас едва ли не ги пускат сами да ходят на училище с колело. Като че ли на улицата сред колите е по безопасно отколкото в къщи. И не учат децата си да се оглеждат като пресичат, а само светофар да гледат. Смотаняци




Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jensen-110062]  
Автор snich (top4o)
Публикувано17.11.11 23:49



Ники,кофти е да си завират носа в семейните ми отношения,но ако някой е подал сигнал,че детето ми не расте в добра среда,или тя сама е потърсила помощ и може да се стигне до раздялата ни .... по-добре да ги оставя да проверят.И ако яде бой дали ще й стиска да го каже пред мен?!
Нали ходихме да се консултираме с психолог преди 2-3 години.Там бяхме заедно.Той си имаше негови си методи да я разпита,докато говори с мен.Мога да ти кажа,че сама си казах майчиното мляко.А тя ,сякаш разбра какво става ли,не знам,но беше неузнаваема - най-добре възпитаното,мило,интелигентно и спокойно дете.Точно преди да влезем тя скимтеше завряна под стола,риташе и се правеше ,че си вади очите.В крайна сметка стана ясно,че с нея всичко е наред,но аз проявявам слаб характер и тя е съумяла да се възползва.Променихме тактиката и нещата си дойдоха по местата.Верно пак гледам подозрително някой като ми каже какво прекрасно дете имам,как внимава и слуша,но вече знам че тя у дома е буйна,защото аз й го позволявам.
И пак казвам - ако от това зависи да сме си заедно и спокойни,нямам нищо против да я разпитат сама ,както и да им разказва каквито си иска подробности.Те ще я усетят ако лъже.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.