Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:44 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема По-скоронови [re: jensen-110062]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано15.11.11 14:30



малцина са изостанали на твоето ниво - приеми го.
Що за глупотевини говориш - човек трябва да достигне нивото да се чувства адекватен и на място в средата си - и на улицата, и у дома, и в работа/училище.



Тема Моганови [re: _dexter_]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано15.11.11 14:31



и го правя - с хората от екипа си. Те също го правят, къде точно е проблема?



Тема Звучи добре,нови [re: _dexter_]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано15.11.11 14:34



но не и когато има съмнения за намеса на родителя - ето точно случая с НикитуФин:

"Аз предния път като идваха, бях предупредила Давид за тях, казах му че идват от полицията (понеже другото няма да го разбере) да го разпитат и да внимава кво говори."

Какво ако един родител малтретира дете, после го "инструктира" (да се разбира - сплашва) и не позволява то да бъде разпитано? Никоя служба не би искала да говори с дете повторно - без индикации и причини че нещо не е в ред.



Тема Re: Моганови [re: Kirosviniata]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.11.11 14:49



Е, аз не мога

, и като малка не съм можела, добре че тогава нямаше сегашните социални служби, да ме отделят от неадекватните ми родители :)))))). Въпрос на характер, самочуствие, светоусещане, социални норми/стереотипи (държим си кирливите ризи в къщи ). От кога това стана незаконно?!?!? Или поне тревожно?



Тема Re: О да,нови [re: Kirosviniata]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано15.11.11 14:59



Не, моето е по-посредственичко, а системата не е пригодена за такива деца.

П.С. Интересуваше ме мнението на майките, а не на учителите. Като че ли повечето предпочитат системата Reggio Emilia, а не Монтесори.



Тема Re: Я пак?нови [re: Kirosviniata]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано15.11.11 15:02



20 000 специалиста за цял свят много ли ти се вижда?
Мисля, че съм интелигентна доста над средното и мога да интерпретирам информация. Системата е подгодяща за определен натюрел, но за моето дете не е!
С това слагам край на дискусията!



Тема Re: О да,нови [re: ariel$$]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.11.11 15:13



За съжаление във Варна, ако изобщо има избор е това - държавната градина, няколко частни, които освен по таксата, не се различават от държавната, и една градина Монтесори :))). Който каквото го влече :). Изобщо не съм стигнала до подробността да избирам между Монтесори и друга алтернатива, защото просто такава няма.
А градините Монтесори не са разпространение само в България, до колкото съм чувала. В Германия си ги има, например (знам от роднини). По думите на нашата директорка, в България няма и да има скоро официално признаване на метода - има хора, които не могат да преглътнат децата да правят каквото им се прави през деня, да се занимават с каквото им се занимава, да пресипват вода в класната стая, да палят свещ, да играят с карфици :).



Тема Re: О да,нови [re: _dexter_]  
Автор snich (top4o)
Публикувано15.11.11 15:41



Монтесори ми харесва като идея и си мисля,че е много подходящо за Ренета,защото тя се развива и учи по-лесно ,когато не е ограничена във времето и пространството.Проблемът е,че няма училище със същите методи,а и да имаше надали щеше да ми е по джоба.Та проблем би било Ренета да е учила в детска градина от този тип и след това да се прехвърли в стандартно за страната ни училище. Дано се появят повече градини,а може би и училища от този тип! Все пак има един много съществен недостатък - ако си пораснал и учил толкова свободно,как точно ще свикнеш в един момент да работиш с работно време,със срокове .... А може би аз не съм дорасла за подобна система.





Тема Определено!нови [re: ariel$$]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано15.11.11 16:38



А и ако имаше идея как се наемат хора там - щеше да знаеш че са в пъти повече реално


Мисля че си тесен специалист - и това е причината да смяташ себе си за интелигентна. За съжаление по-често води до ограниченост.

Благодаря че остави на мен последната дума в дискусията ни



Тема Откактонови [re: _dexter_]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано15.11.11 16:39



боят се счита за възпитателен. Винаги е било незаконно, крайно време е И В БЪЛГАРИЯ да стане тревожно (това по повод този ти постинг).

А по повод разговорите с хора от работното място - не виждам причина да не се водят такива. Не бих затворил всичките си проблеми в себе си, не виждам смисъл - ако ми се дискутира. Често колеги могат да предложат свой опит и решения.

Редактирано от Kirosviniata на 15.11.11 16:41.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.