Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:47 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: _dexter_]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано15.11.11 17:54



Тук става дума за поведение, а не за съдържание на разговорите.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: snich]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано15.11.11 17:57



Сходното поведение навън и вкъщи трябва да е налице- готово, постигнато, още в детската градина.

Ако децата не го могат, то те не са социализирани и остават в детска градина, докато законът го позволява ( мисля че до 7 или 8 години).



Тема Re: всъщностнови [re: ariel$$]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано15.11.11 18:00



Монтессори системата е разпостранена само в частните училища, където на практика може да се отдели внимание на всяко дете поотделно.

Провизионни педагогически системи от Първата или Втората световна война не са наложени в Германия. ( ясно защо- провизионни)

Редактирано от Deern на 15.11.11 18:00.



Тема Re: всъщностнови [re: нeмиpницa]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано15.11.11 18:07



Децата имат състезателен дух, който ги подтиква да се надпреварват и да надскачат себе си и другите в постиженията.

Това нещо има странични ефекти, като моббинг и разни терористични акции, като натъпкване на нечий обувки в тоалетната на училището или скриване на обувките и подобни.
Тогава разбира се има стрес, но вършителя е наясно какво прави и се е погрижил да няма свидетели




Между другото, как мислиш че биха се справили тези седящи на столчетата и пеещи деца в една екстремна ситуация - конкурс, съревнование, надпревара, ако някой иска да ги избута от състезанието, ако някой иска да им вземе нещо?

Редактирано от Deern на 15.11.11 18:08.



Тема Re: всъщностнови [re: Deern]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано15.11.11 18:13



Може ли да ми разкажеш по-подробно какво е това моббинг и в какво се изразява?
Аз още смилам инфото на Декстър щото...



Тема Re: всъщностнови [re: ariel$$]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано15.11.11 18:18







Тема Re: всъщностнови [re: Deern]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано15.11.11 18:28



Въпреки че съм про-английски възпитаник и съм обиколила 2/3 от света за първи път чувам тази дума и това явление. Попитах те с цел да се ограмотя.
За тази седмица това ми е втория термин след телегония.


Потресох се! Честно! Искрено се надявам да е рядкост и случаите да са изолирани.
За системата Монтесори чух са първи път през 1994 в Германия като описание. Не знаех, че така се нарича. Знаех само какво представлява.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор snich (top4o)
Публикувано15.11.11 18:29



Не знам какъв специалист си ,но това пусто социализиране нещо не го използваш на място ми се струва :) Ако детето е неконтактно ,както в къщи така и навън,социализирано ли е според теб.Това дали поведението му е сходно в къщи и навън няма нищо общо със социализацията :) Независимо как се държи детето в домашна обстановка,ако контактува свободно навън то Е социализирано.
Дъщеря ми е много по концентрирана в училище,по-дисциплинирана.Същевременно с различните деца е изградила различни отношения. У дома правилата за нея са други и това определя промяната в поведението като се прибере.Още повече аз не съм й приятелка-връсничка,нито учителка.Нормално е в училище да не си позволява да капризничи ,както у дома .... Изобщо не виждам какво толкова ненормално има в това поведението на детето в различната среда да е различно.

Възможно е поведението да е сходно,ако в училище е като в къщи - или че и там си свободен и тук си свободен,или че и там те гледат чужди хора и у дома те гледат чужди хора,или .... и аз не знам ...



Тема Re: всъщностнови [re: ariel$$]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано15.11.11 18:33



Като вземем предвид причините:
Децата имат състезателен дух, който ги подтиква да се надпреварват и да надскачат себе си и другите в постиженията.


Какво ти подсказва твоята висока интелигентност?



Дали е рядко срещано, особено в държавите, които гонят постижения?



Тема Re: всъщностнови [re: Deern]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано15.11.11 18:38



Просто се опитах да бъда мила, което има общо с доброто ми възпитание, а не с интелигентността!
Адски добре те разбрах и предполагам се сещаш какво изпитах, когато те прочетох!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.