Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:13 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: LlRA..]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано17.11.11 11:37



Еми тя Снич точно това е направила :).
И изобщо, струва ми се доста вредно да се обобщава и да се поставя знак за равенство там, където очевидно е неуместно.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано17.11.11 11:59



Все пак това не е водещата причина, за да се живее на определено място, но трябва да се има предвид.

За мен пък точно това е определящо.

Никифин, още ли се чудиш ...
Е, аз скоро не бях се забавлявала така де, признавам.
Налегнала ме е скуката напоследък...предпразнично.

Ето

се обсъжда подробно текст по текст. За мен беше полезно.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: _dexter_]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.11.11 12:55



има логика да е свързано с интелигентността. Но пък предполагам знаеш, че има и различни видове интелигентност и никой не е еднакво добър във всичките. Така че тази интелигентност, която не знам как са я кръстили спецовете, но да наречен примерно социална интелигентност е една от многото. Освен това че някой не се адаптира може просто да значи, че не иска да се адаптира към средата я защото не я харесва, я защото ако се адаптира ще се слее с тълпата, а той не го иска, така че умишлено не се адаптира ;)




Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: _dexter_]  
Автор snich (top4o)
Публикувано17.11.11 14:40



Мерси,Декс! Направи ми впечатление,че си въртят една и съща плоча и се отказах да обяснявам.Мисля,че и първия път бях доста красноречива.



В училище (поне в Руското е така) ни помолиха ,ако сме съгласни,да разпишем по едно съгласие училищният психолог да влиза в часовете и да провежда анкети.Мисля,че нямаше родител,който да не подписа.Децата са свободни да ходят при психолога,когато си поискат.Ако той обаче прецени че има нужда от допълнителна информация,трябва да се обади първо на родителите.
Като цяло смятам,че понякога е наложително децата да говорят със специалисти насаме.Ако малтретирам децата,те ще се страхуват от мен.Самото ми присъствие на разговор м/у психолог/социален и децата ще опорочи резултатите.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jensen-110062]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано17.11.11 14:41



Добре де, защо пак искаш да започваме спор

? Да, знам, че има 7 (поне) типа интелигентност. Не коментирам кой каква интелигентност има, липсата на една или няколко нищо не означава. Просто ми се стори, че ти пак пододи с негативизъм към приспособимостта, та пробвах да употребя друг термин, дано видиш нещо положително у тия пусти датчани .



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: нeмиpницa]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано17.11.11 16:09





А така...Интересно четиво.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: нeмиpницa]  
Автор snich (top4o)
Публикувано17.11.11 18:12



Тази петиция ми е леко смешна .... доста са изопачили смисъла. Убедена съм ,че същите тези родители искат държавата и институциите да имат по-активна позиция по отношение закрила на детето,но ако може хич да не се бъркат най-добре ще бъде


Дразнят ме някои неща,но като цяло съм ЗА подобни закони.Нямаше да е лошо и да има контрол принципно.
Последно слушах,че било забранено деца до 8 год. да остават сами.И там трябва да ме разследват Често изпращам Ренета да хвърля малки торбички с боклук и да пазарува(хляб) Сега да започна първа - СРАМОТА !!! ЕКСПЛОАТАЦИЯ НА ДЕТСКИЯ ТРУД!!! че и сама излиза Абеее ... много съм я загазила



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: snich]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано17.11.11 20:07



А, и никакво пускане да си играе зад кооперацията с децата! Срамота!
Ако този закон беше приложен тук, да са взели на всеки трети децата...





Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: snich]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.11.11 21:49



а може ли те сами в къщата а аз на двора или обратно - те на двора аз чистя къщата примерно. Кво може да се случи при това положение да не описвам фантазиите си, но не са по малко страшни неща от тези, които биха станали ако отскоча до близкия магазин.
А относно подписката, ясно е, че има случаи, когато се налага защита на децата. Но тогава става дума или за психично болни родители или за тежко финансово състояние, където най добрата помощ за детето ще е финансов съпорт на семейството, за да се успокоят родителите и да могат да си гледат нормално детето. Децата имат нужда от родители на първо място, а после от останалото. Държавата трябва да се меси само когато родителите потърсят помощ нея, а не да си пъха носа къде и не е работа, да разваля семейства и да лишава децата от родители






Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: _dexter_]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.11.11 21:50



ако искаш и за положителнота в датчаните да си поговорим съм готова. Просто темата е друга





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.