Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:30 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.11.11 11:08



Но пък от друга страна - можеш ли да се оплачеш пред всичките си колеги, ако си разочарован от сегашното ти положение в живота, от вътрешни неудовлетворености, от разочарования, от несбъдване на мечти :))? По този въпрос ще се съглася с Ники - трудно се постига едно и също състояние на личността в къщи и в друга среда - училище/детска градина/работа/приятелски кръг.



Тема Re: всъщностнови [re: jensen-110062]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано15.11.11 11:29



Прочетох за системата Монтесори. Отначало си казах "Чудесно". Посли си викам като е толкова чудесна защо не е толкова разпространена. Я сега да видим какви са й слабите места, та отворих един форум на родителите. Няма да можете да се разберете, защото сте на диаметрални позици.
Исках да те питам във вашата детска градина има ли други смесени бракове? Колко са многодетните семейства?
При нас смесените бракове преобладават. Децата са от белички през жълти до абаносови. Доминират семействата с три деца. В нашата група има едно дете с видима ретардация. По ТВ само тази седмица имаше два случая майки да убият децата си. При единия случай става дума за дете-аутист. Не знам при вас как е.
За нашата учителка е достатъчно, че малкият тича като бесен щом ме види на вратата и се целуваме цяла вечност, докато си кажем окончателно чао. Беше ухапал едно дете, а веднъж ми го върнаха зверски издран, но не сме драматизирали. Това е част от обучението на добро и лошо. Като цяло се вписва в средата. Има си приятели и ходи с удоволствие на детска градина. Необичайно ще бъде ако не иска да се прибира вкъщи или страни от останалите деца или нещо подобно.



Тема Re: всъщностнови [re: ariel$$]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.11.11 12:13



Дъщеря ми ходи в Монтесори градина, много съм доволна :). Наистина много - като отношение към децата, като начин на преподаване, като материал, който им се преподава, като играчки за игра и способностите, които развиват. Според мен за моето дете системата е чудесна :).



Тема Re: всъщностнови [re: _dexter_]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано15.11.11 12:31



Предполагам, че за момиченца, които са по-спокойни и по-мисловни системата е идеална. На моя син определено няма да му пасне, а доколкото знам случая на Ники - съвсем.



Тема Re: всъщностнови [re: _dexter_]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано15.11.11 12:36



Не мисля, че е редно да се разпитват децата без родителите. Не съм чувала за това тук. Има public healthcare, но е за проследяване на деца до 3 г. на всеки 6 месеца. Но винаги разпитват родителя и тестват детето пред теб.
За Монтесори - тук градините за частни принципно и повечето са по тази програма. Но аз записах Ники от другата година да посещава градина, която e по тази

. И аз не съм голям фен на Монтесори.
Какви са тези биещи се деца? Наблюдавала съм в обедната почивка децата от училище, нито една групичка не се е била. В детската градина /пообиколих доста докато намеря нашата/ децата си седяха мирно и тихо на столчета или танцуваха. Но бой не съм виждала, предполагам, че има нейде на север. Но досега дори на сценка с издърпване на ухо не съм наблюдавала.



Тема Re: всъщностнови [re: нeмиpницa]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано15.11.11 14:18



охохо. Ела тук да видиш на една българка как бяха пребили детето в училище, беше със сътресение и сини кръгове около очите. Чакат го разни циганета пред училището и го почват. Майката се хванала у чудо. И никой нищо не предприема




Тема Я пак?нови [re: ariel$$]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано15.11.11 14:18



"Прочетох за системата Монтесори. Отначало си казах "Чудесно". Посли си викам като е толкова чудесна защо не е толкова разпространена. "

Виж ти - нима не е?





Тема О да,нови [re: ariel$$]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано15.11.11 14:19



вашите са изключителни... така ще да е





Тема Забавно пишешнови [re: jensen-110062]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано15.11.11 14:21



за природата - да си чувала думата "възпитание"? Ако отглеждаш вълче - как да е, но дори за едно кученце възпитанието е належащо - какво остава за дете.

Детето ти става по-зле от "еднотипните посредственици" понеже все по-малко е адекватно на средата си - което пък избива като стрес и агресия. Очевидно е че нямаш капацитета да го схванеш, жалкото е че ограничаваш и този на децата си.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор snich (top4o)
Публикувано15.11.11 14:25



Поведението на детето в къщи и навън да е едно и също ми изглежда нереално.Това се постига със съвършена душевна уравновесеност.Трудно ми е да си представя,че голямата ми дъщеря(7год) би могла да постигне подобно равновесие - въпрос на темперамент.Тя е емоционална - лесно се разплаква,лесно се разсмива,постоянно е в движение,театралничи (и в добрия и в лошия смисъл) и доста често пристъпва границите на търпението и толерантността ми. Удрям я - много рядко и със сила ,колкото да маркирам ,че е излязла от рамките на допустимото,но все пак си е най-малкото посягане.При все това тя не се пази,когато й се посегне.Не нервничи.Много активно общува и с деца и с възрастни.И като се прибере от училище ми изтропва всичко - с кого се е сбила,с кого се е смяла,кой преподавател й се е скарал и защо ....абсолютно всичко.Но има едни холивудски изпълнения,които могат в затвора да ме вкарат.Изпращам я веднъж до входа на училището.Тя се засилва към стълбите обърната към мен да ми маха радостно за довиждане,спъва се и се простира в цял ръст.Изправя се,оглежда се и кресва разревана "каква майка си да буташ децата по стълбите"

.После казала на класната си ,че съм я блъснала по стълбите и я болели краката Поговорихме си след училище.Тя вече беше спокойна.Каза,че се засрамила ,че е паднала пред толкова много хора и не знаела как да реагира.Та тя като цяло е изключително будно и динамично дете.
Малката ми дъщеря засега е пълна противоположност - тя е спокойна,по-мудна,по-статична .... По-мога да си я представя да стои тихичко да си рисува,или да реди кубчета .... вместо да лети с пръчка и боен вик/да се пързаля на колене в коридора на училището ....
Децата са различни и реагират различно на едни и същи стимули..Стига с това слагане под един знаменател."Моето е такова и аз така го възпитавам,значи всички трябва да са такива и вие да ги възпитавате като мен" Би било много хубаво всички да имаме спокойни и уравновесени трезвомислещи,владеещи емоциите си деца,но не е реално

Ники,по твоя въпрос - не знам как е там,но при условие,че социалните явно имат съмнение,че нещо в семейството ви и отношенията ви не е наред,би трябвало да имат право да го разпитат насаме.От друга страна съм съгласна с Декстър ,че детското виждане за нещата може лесно да се манипулира.Според мен ,колкото и да е палав,опитай да говориш много сериозно с него - без да излизаш от кожата си и без да се разсейвате - за това какво представляват тези разпити,колко е важно да казва истината ,когато го питат,защо се е стигнало до разпити и какви могат да бъдат последствията,ако лъже (отделяне от семейството и т.н.) Пиши какво е станало!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.