Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:33 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jensen-110062]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.11.11 14:06



Извадка от проекта на новия закон за закрила на детето - в България

Право на информиране

Чл. 21. (1) Детето има право на информация, за да може да упражнява своите права и свободи по начин, който осигурява неговото нормално физическо, умствено, психично и социално развитие.
(2) Детето има право да бъде информирано и консултирано и без знанието на родителите му или на лицата, които полагат грижи за отглеждането му, ако това е необходимо с оглед защита на неговите най-добри интереси и в случай, че уведомяването на тези лица би засегнало тези интереси.
(3) Информацията се предоставя по начин, разбираем за детето и по форма, достъпна за детето с увреждане.
(4) Държавните и общински органи осигуряват информирането на своите служители относно правата на детето и по-специално на правото му на информация.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: _dexter_]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано16.11.11 14:09



поздравления





Тема Re: всъщностнови [re: нeмиpницa]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.11.11 16:06



тези нации са си такива, полуумрели. Генетично възпитани, спокойни и дори бих казала преждевременно зрели. Одеве пак се сблъсках с датско 8 месечно бебе, което бащата ми хвърли да пазя докато си плати сметката. Само ме гледкаше и се усмихваше, гласа му не чух. После тати реши, че трябва да спи. Изнесе го навън в количката и се върна на топличко. Бебето отново не гъкна. На нито едно от моите деца това не се е случвало и честно казано ми изглежда ненормално. Но за тукашните стандарти е нормално, а ние сме ненормални. Ами това дете не ти дава никаква причина да му викнеш или да го удариш, така че от къв зор ще го правиш. А датчаните уж се славят че не бият деца ама ела да видиш как не бият като им пратя Давид. Имам чувство, че аз съм единствената, дето е в състояние да не го бие това дете. Айде в детската не смеят да бият ама реват на умрело за помощ от общината. Ама свекър ми явно не може да си сдържа ръчичките щото шамаросал Давид оня ден. Датчаните така са свикнали на техните покорни роботчета, че няма никакъв шанс да се справят с нещо по различно без да опищят малата или без да си изпуснат ръцете. Не понасят ревящи и тръшкащи се деца, за тях са или за диагноза или зле възпитани - просто не могат да си представят, че може да има различен темперамент от датския който също да е нормален.




Тема Re: всъщностнови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.11.11 19:00



грешката си е, че си мислиш че родителите, възпитателите и училището са всьо и вся и че от тях всичко зависи. Има и гени, ама на много хора им се иска да са всемогъщи и отказват тъпо и упорито да ги приемат, като търсят всевъзможни измислени причини в поведенеито на детето извън самото дете




Тема Явно нещо не е изясненонови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано16.11.11 19:09



Родителите (или грижещите се за детето) са тези, които възпитават и култивират детето.

Да, децата имат темперамент, но той подлежи на култивиране - ясно се отличава при осиновени деца, а аз мога да го потвърдя с мой опит с чужди деца.

Много пъти съм писала конкретните причини, които лично съм наблюдавала и главните герои, които правят грешките са родителите.





Тема Мда,нови [re: jensen-110062]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано16.11.11 19:24



гените са всемогъщи - а интелектуалното развитие извира ли извира отвътре





Тема Баянови [re: ariel$$]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано16.11.11 19:25



пикане ще падне - моббинга хич не е изключение, просто масата е сляпа за него в общества като Българското. Туй за самоубийствата беше върха на истерията, "вий що биете негрите" стил





Тема Re: Явно нещо не е изясненонови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.11.11 19:27



твоят опит не е всичко. Преди малко написах за баща, който третира детето си като кукла и то не се и сеща да роптае. Аз моите деца ако ги бях третирала по този начин щяха да се разцепят от рев и протести, така че се е налагфало да ги гледам като писани яйца и да ги кротя защото някой умопомрачен като теб ще реши че щом реват значи съм ужасна майка. Но таткото от моя пример не е ужасен, защото бебето му знае само да се усмихва и да гука щастливо и доволно като го изхвърлят навън в количката, затворят капака и го оставят да дзиндзирика на студа и тъмницата. Пробвала съм същото с моите само по веднъж колкото да се убедя, че датския начин на гледане на децата не е подходящ за тях. Добре че не са се паднали някоя ограничена традиционна датчанка да ги гледа щото или щеше да ги гиагностицира набързо и да започне да ги тупче с хапчета или да пропищи и да ги даде на приемно семейство да ги гледа щото тя не може да се справи. Ако разбира се преди това не ги умори с опитите си да ги гледа по датски




Тема Всъщностнови [re: нeмиpницa]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано16.11.11 19:27



" Моето се справи за 2 месеца с новото място/училище/деца/език и пр. и ги настигна." това е показателно. НикиФин определено не е сама в глупостите си



ПП: Идете намерете Роксаната - тя ще ви води гордо напред към генетични гении



Тема Пред очите ти ставанови [re: jensen-110062]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано16.11.11 19:28



и не можеш да го различиш - нормалните деца са спокойни, а не истерични като твоите.
Идва в голяма степен от отношението на родителите - истерията се пренася лесно, уви.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.