Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:35 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: snich]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано15.11.11 21:46



Знам вече за интелигентността на участниците, но все пак:



На НикиФин детето разказало разни неща уж да дразни учителката,

твоето казало че ти си го бутнала по стълбите, уж да не се излага че се е спънало.

Това е асоциално и ако българските защитници на детето си вършеха работата, и ти щеше да си в положението на НикиФин с разпитите.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор snich (top4o)
Публикувано15.11.11 22:23



Хехехе

Няма да коментирам повече



Тема Re: всъщностнови [re: Deern]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано16.11.11 00:45



Както споменах тук държавни градини няма. И се работи по три системи, едната е Монтесори, другата - пуснах линк, третата е ирландска. Монтесори не е въведена отскоро, както е в БГ. Всички са с лицензи. Стриктни са до запетаята. Само да видите какви формуляри попълвах, повече от 20 стр.
Само не разбрах ако седят децата мирно и тихо на столчетата по време на обучението си и не се бият, е проблем? Ми нито едно бито дете не съм виждала тук, нито насинено, има хиперактивни...но чак да се спречкват с децата..не съм забелязала. Ако говорим за състезателен дух и енергия, тя е насочена чрез спорт, спорт и пак спорт. Нито съм видяла агресивни майки или деца, крещящи по площадки и пр. Няма.....който не вярва да ми дойде на гости.

Но забелязах, че им се изтърква езика от обяснения.
Не знам как е в Германия. Не ме и интересува.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано16.11.11 00:46



Хахахаха. Нямаш връзка с кораба-майка, Deem, личи си.





Тема Re: всъщностнови [re: нeмиpницa]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано16.11.11 01:03



Децата трябва да са концентрирани в час - няма значение дали седят на столчетата. Те не седят през целия час, правят много други неща.

В горния пост излезе че седят на столчетата в паузите.

Ако говорим за състезателен дух и енергия, тя е насочена чрез спорт, спорт и пак спорт.

За олимпиади по математика чувала ли си? А за други подобни?





Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: нeмиpницa]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано16.11.11 01:06



Да разбрах че за вас театрото на децата, че майките ги блъскат по стълбите е част от нормите и е супер социално



После се пишат хиляди теми за чалгата и за липсата на ценности. ( виж пак определението за социализация, или искаш да измислиш ново )



Тема Re: всъщностнови [re: Deern]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано16.11.11 03:18



Deem, какви олимпиади по математика те гонят тебе? На всички писали в тази тема децата им не са дори в 1 клас.

Децата си играят, седят на столчета (когато е нужно) или танцуват, рисуват и пр. Е, и? Биещи се деца, насинени, бити, крещящи, обиждащи се и пр. не съм виждала скоро. Да се държи на концентрация в час може след като се почне училище. Вече споменах, че децата на НикиФин и останалите не ходят на такова.

П.С. Днес разпечатах от Тринадесети Софийски математически турнир задачите по математика за 1 клас /синът ми е на 6 г и не е в 1 клас/ и утре ще му дам задачите да ги реши. Лесни ми се виждат.
П.С2. Монтесори не е върхът на сладоледа. Отдъхни си.





Тема Re: О да,нови [re: snich]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.11.11 08:24



Снич, съвсем скоро ще мога да кажа как върви адаптацията от тази градина в "истинския" свят :))). За сега не съм притеснена, имам вяра в Яна, че ще се справи. Забелязала съм я, че след известен период на проучване и наблюдение, добре се адаптира към нова среда :)).
Свободата винаги е относителна, никога и никъде не можеш да си напълно свободен. И в Монтесори не можеш да правиш каквото искаш, на момента. Напр. има само една играчка от всеки вид и ако я искаш, трябва да изчакаш другото дете първо да свърши и тогава си ти. Просто възрастните не набиват канчетата на децата през цялото време :).
Извинявам се за спама

.



Тема Re: Откактонови [re: Kirosviniata]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.11.11 08:29



Не помня някога някъде да съм твърдяла, че боят е хубаво нещо. Точно на противоположното мнение съм.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано16.11.11 09:21



В случая с детето дето паднало и така се е обърнало към майка си и мен МЕКО казано ме озадачи...не е приемлива реакция и определено е сигнал, който не бива да се пренебрегва!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.