Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:37 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jensen-110062]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано13.11.11 21:55



Предполагам, че ще се интериесуват дали живеете заедно, дали шамарите децата, обстановката и т.н.
Не знам дали е хубаво или лошо, но предполагам, че дава резултат в предотвратяването на случаите с фатален край. Хората масово изтрещяват!



Тема Онови [re: jensen-110062]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано13.11.11 23:38



sancta simplicitas...



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано13.11.11 23:45



Би трябвало да имат право.

Последната ми тема в Женски клуб беше по феномена с "възпитаването".
Там бях писала за една българска приятелка на сестра ми с дете в детската градина, ясно че е хиперактивно, майката не иска да приеме терапевтичните групи (малка част от времето в детската градина, доколкото разбрах)

Веднъж се скарах на това същото дете и то зае физическа позиция да се пази, сякаш очакваше че някой ще го бие.

Това е нещо много фрапиращо, аз се шокирах.

Педагозите различават отклонения в поведението, дори и не така очевидно за нас-непедагозите.

И съм убедена, че всяко малтретирано дете (дори не задължително физически) има симптоми, които биха могли да се регистрират навреме. А аз като родител, очаквам да бъдат назначени обучени кадри, които да са адекватни.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.11.11 18:04



А това със заемането на позиция го правят всички деца и не идва от бой в къщи. Честно казано малко се драматизира от страна на децата, но пък е добре да има такъв вид действия не като в Бг хората да малтретира децата и да няма никакви последствия ......... дъщеря ми въпреки че е удряна за 6г около 3-4 пъти и то по памперси в момента в който тръгна да се карам към нея тя заема отпранителна позиция, дори веднъж майка ми беше с мен тя каза - Мамо не ме бии моля те . и ние с майка ми се спогледахме .... все едно е най-малтретираното дете на света и смазвана от бой по 3 пъти на ден ........ Но пък в белите страни много бранят децата и следят за възпитание и да са добре те.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jana]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано14.11.11 18:34



удряна за 6г около 3-4 пъти и то по памперси

Обяснява генерално отношението към детето. Горе писах че едно дете може да бъде "повредено" от възрастен, дори и без физическо насилие.


Моята дъщеря никога не е удряна или подтискана по някакъв начин и съответно не реагира със заемане на физическа защитна позиция. Рядко изпускам речника си, но ако кажа груб израз, тя веднага реагира да не говоря така с нея и аз съответно се събирам обратно в кожата си.

Ако детето иска да привлече внимание по този начин (театър, че било физически заплашвано или физическа позиция), замислете се за хиперактивност и какво да направите по въпроса.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jana]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано14.11.11 19:03



следят да не бият децата, ама всички останали видове физическо и психическо насилие се приемат за нормални.




Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано14.11.11 19:07



Какво имаш предвид под "психическо или физическо насилие" които се считали за нормални?



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано14.11.11 19:12



децата реагират различно, не очаквай че всички трябва да реагират като твоето и ако не го правят значи не са гледани правилно или са малтретирани. Децата се бият помежду си непрекъснато и така се учат да заемат защитна позиция. Освен това може някой възрастен някъде да го е ударил като е направило беля и следвашия път при същата беля очаква пак да го ударят, без значение кой. Моите деца са такива непокорни точно защото не са бити и не са малтретирани както останалите деца тук.
Това да не си дадеш вода на детето като се събуди нощем жадно и да не му разрешаваш да стане от амсата докато не си изяде порцията е стандартно датско възпитание. И после що децата зомбирани. Те са пребити тотално отсекъде




Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано14.11.11 19:23



Честно да ти кажа не съм убедена, че пречупеното през твоя поглед е обективно, но все пак е нещо.

Да, децата се бият помеждуси. Дъщеря ми започна една година по-рано училище ( монтессори училище, в които има групи от 2 класа заедно). По правило тя трябваше да мине един психологичен тест, тъй като беше много малка.
Още тогава ми беше казано, че в училище децата са един номер по-жестоки, още повече че там имаше деца с 2 години по-големи от нея , в същата училищтна група.


Веднъж една майка ми разказа как мъжът й отишъл в двора на училището да вземе детето си и гледа едно от големите момчета ударило дъщеря ми. Мъжът й помислил че ще има рев и разправии, а дъщеря ми се обърнала и засилила ученическата раница по него и той искал да избяга и се спънал и паднал или нещо подобно. И с това се приключило.
Аз съм виждала подобни изпълнения с нея със по-големи деца, в които краят е доста интересен. Но по-интересното е че като я питам какво се случи, тя отговаря "сега съм стресирана, не ми се обяднява" и никога не порти, защото е пределно ясно че и тя е съучастник.


Така че и от тази гледна точка, дете, което реагира като жертва, просто е пренатоварено и дори смачкано от околната среда и има нужда от помощ.

Редактирано от Deern на 14.11.11 19:35.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано14.11.11 19:23



виж по горе





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.