Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:21 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: всъщностнови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано16.11.11 19:57



Защото това е страничен ефект.

Обикновено има специално отделена тема за моббинга в училищтното настоятелство. Важното е жертвите да дават сигнал. При учениците става с информиране - кои са правилата и към кой да се обърнат. Важно е да ги знаят много добре и да могат да различават кое какво е, защото от другата страна има лоялност - да не се портят.

Но до сега при информираност не съм чула някое дете да не може да различи кое какво е, тъй като на тази възраст честността е завършена (знаят че когато са съучастници в случката, не става дума за моббинг)



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: LlRA..]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.11.11 20:04



ти как точно не би го пренебрегнала и би помогнала детето да стане нормално (демек като тълпата)




Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: _dexter_]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.11.11 20:11



е как да не вярвам, аз това го виждам че е така, че по природа са си такива и това с еопитвам да убедя социалните смотаняци. По скоро те не го виждат а си мислят че просто родителите им са ги направили такива. Ама не разбирам как могат да настояват децата с друга природа да си я променят и да станат като лесните за отглеждане покорни дечица.
А това, че са ненормални го казвам когато се опитват да изкарат моето дете ненормално и да се натискат да му помагат да стане като тези, дето просто са се родили социални и не са положили никакво усилие да станат такива нито техните родители са положили и най малкото усилие да ги направят каквито са, защото просто не им се е налагало. Адски е дразнещо да искат невъзможни неща и същевременно да те изкарават теб виновен че не си родил същото като комшииката, като че ли аз съм избирала какво да родя. В крайна сметка аз познавам по добре децата си от тях, за разлика от тях си разбирам децата и си ги обичам каквито са. А те са просто някакви малоумници с добри намерения и увереност че са едва ли не богове в състояние да проемнят човешката природа.




Тема Re: Звучи добре,нови [re: Kirosviniata]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.11.11 20:17



ами тази институция трябва да е адски проста и некадърна ако се връзва на детски фантазии. Това че детето казва, че го бият не е никакво доказателство че го бият


Одеве една друга майка ми споменя че детето и казало че го шамаросвали май беше в детската ама "умните" институции избрали да не вярват на това щото за тях е невъзможно. Ако детето беше казало че майка му го шамаросва веднага щяха да я погнат. Деа и институциите прости




Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: _dexter_]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.11.11 20:19



Чл. 21. (1) Детето има право на информация, за да може да упражнява своите права и свободи по начин, който осигурява неговото нормално физическо, умствено, психично и социално развитие.

точно затова го информирах, че ако говори глупости полицаите ще го вземат и пратят в детски дом

(3) Информацията се предоставя по начин, разбираем за детето и по форма,

точно затова му казах полицията, а не социалните, защото така ще го разбере по добре




Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: _dexter_]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.11.11 20:22



(2) Детето има право да бъде информирано и консултирано и без знанието на родителите му или на лицата, които полагат грижи за отглеждането му, ако това е необходимо с оглед защита на неговите най-добри интереси и в случай, че уведомяването на тези лица би засегнало тези интереси.

именно, обяснено му е много подробно как е забранено да се бият деца. И детето ми е достатъчно интелигентно за да използва знанията си по темата за да манипулира родителите "като не слушкат". Давид като не стане неговото ме заплашва че ще каже в училише че го бия примерно, без изобщо да съм го докоснала, напротив, той мен ме е набил






Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jensen-110062]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано16.11.11 20:28



Не е хубаво детето да обвинява майка си или някой друг, ако то самото си е причинило нещо!

Бих седнала на спокойствие после у дома и му обяснила кротко, че в случая е нечестна към мен. Все едно ако аз направя нещо и я обвиня нея, че го е сторила. Ще и кажа, че много ме е наранила, защото я обичам и не съм предполагала, че всъщност тя , моето дете е толкова жестоко към мен. Ще и покажа , че ми е тежко от това!
Ще я питам има ли тя да ми каже нещо, което иска, така както аз и споделих.
Накрая ще направя опит да я прегърна...и да и покажа отново колко я обичам.
В такива моменти тя стои доста вдървена...явно още смила разговора:)))

После отивам настрана, върша си работа.

Обикновено моята след малко идва , прегръща ме и се извинява. Много е важно едно дете да се научи да размисля какво причинява с поведението си...затова трябват разговори, примери, обяснения...и да владее думата ИЗВИНЯВАЙ!/когато не е право/

Много е важно да се владеят думите-заповядай, благодаря и т.н. Децата копират и пресъздават в реалността несъзнателно взаимотношенията и микроклимата у дома.

Може би дори тази майка, която детето и така я е обвинило несправедливо също е подтискало у себе си някаква несправедливост от страна на родителите си към него, засрамвали са я , дори несъзнателно , без да се усетят...и подсъзнанието е изригнало в този момент.



Тема Re: всъщностнови [re: Deern]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано16.11.11 20:38



Има anti-bullying policies и ги запознават с това от 4-5 г. Има го във всеки училищен сайт.





Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано16.11.11 21:20



Успоредно със запознаването с правилата, трябва да се възпитават ценности.


Явно има много да се работи по това. Обикновено проблемите идват от тези две области и темперамента не играе голяма роля.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: LlRA..]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.11.11 21:23



съгласна съм. Но има случаи, когато детето умишлено и съзнателно наранява другите за да им е гадно. И ако му обясниш, че ти е станало гадно ще го зарадваш, че е постигнало желания ефект.
Вчера като обясних на децата ми какво ще стане ако говорят че ги бием, че ще ги пратят в детски дом и ще останат без родители и Давид ми вика: А ти как ще се чувстваш като ни пратят в детски дом.
Забележи, той мисли аз как ще се чувствам. Казах му: Ти ще ревеш.
А той: А ти ще ревеш ли.
казах му че иаз ще рева. И познай - усмихна се на себе си с типичната си доволна усмивка когато е направил гадно на човека до себе си.
Давид има гаден характер, но не мога да го променя, той не е виновен че се е родил така. Но аз се се оправям с него с мои си специални методи.
Докато Ева примерно е много добра и състрадателна и много се адаптира и прави каквото се очаква от нея. Един път Теди ме пита дали ще рева ако умре и аз казах, че ще рева. Ева пита Ама нали няма да ревеш много. Казах и че ще рева цял живот. И тя ревна, адски се разстрои. Много е добра и състрадателна по природа, чак се чудя на кой се е метнала. Докато Давид ми е ясно на кой

.
Теди не е изобщо състрадателен, той повече мяза на Давид, но при него дразненето е с експериментална цел и за забавление, докато при Давид си е лошотия. Трите са адски различни. Теди е хитрец и в детската не създава никакви проблеми. Ева е глупава, типична жена и обича и хем да се закача хем не може да прецени кога да спре и се стига до ексцесии. Ама и от нея в общи линии не се оплакват. Докато Давид е адски специален, всички даскали се опитват да го разберат, да намерят подход към него, да му водят евала и той ги манипулира яко, щото вижда, че му се обръща специално внимание. За мен това е неправилно, защото още повече му вдига самочувствието, ама да си трошат главите - нали са специалисти, няма да им се меся. Аз им казах веднъж, че той си е идиотче и те се изпраиха на нокти. Ама като гледам лека полека ще се убедят в правотата ми, защото го гледам от как се е родил и съм го опознала прекалено добре. Той е от тези деца, които много бързо стават известни в училището и като се каже Давид всеки го знае. Просто няма как да остане незабелязан.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.