Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:36 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано15.11.11 10:30



каква помощ примерно предлагаш за такова дете. Да го заключат в къщи за да не го малтретират другите ли?




Тема Re: Значинови [re: Kirosviniata]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано15.11.11 10:32



така и не разбрах от де си направи този напълно погрешен извод




Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано15.11.11 10:37



всеки път се отбелязваше как детето се държи вкъщи и ми разказваха как се държи в детската градина.
После ми казаха че ги сравняват, защото не трябвало да има разлика.


поредното безумно тъпо клише. Няма нормален човек, който в къщи и на улицата се държи по един и същи начин. Ако твоето дете е така, сериозно съм обезпокоена за него, защото това означава, че то дори в къщи не се чувства у дома, а се чувства като на улицата. Еднакво поведение с майката и с всички останали говори накратко казано за липса на майка. Майката явно го третира като всички останали от улицата и детето на практика е лишено от майка. Аман от простотии ей.


Аз държа да съм майка на детето си, а не просто една от всички останали




Тема всъщностнови [re: Kirosviniata]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано15.11.11 10:43



правилно ли те разбрах.
Ако детето ми започне да обижда и да бие жестоко някой възрастен и възрастния му залепи шамар аз трябва да ида и да се оплача на полицията.
Къде тогава са човешките права на възрастните?
Защото това, че са деца изобщо не е еквивалентно на че не могат да бият силно и дори да застрашават живота на хората




Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано15.11.11 10:44



Това значи че детето не е пренатоварено с околната среда и се чувства в свои води, така както вкъщи.

Tук става дума за възприемане на междучовешки връзки и норми.

Разликата с вкъщи е допирната повърхност, но отношението е абсолютно съвместимо.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано15.11.11 10:50



За такива деца има терапии. Те явно имат огромен проблем със заобикалящата ги среда и не могат да се впишат в нормите.

Между другото подозирам че в дълъг период от време, когато тези деца са подложени на това отношение и не знаят как да се впишат, мисля че стават по-склонни да отхвърлят.


Относно онова дете, за което писах горе, със защитната поза, за мен това е едно "счупено" дете. Признавам че бях доста шокирана от факта, че за него формата беше само една : малък + стес с голям = малък жертва



Редактирано от Deern на 15.11.11 10:51.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано15.11.11 10:53



да се чувстваш на улицата в свои води се изисква съвършено духовно ниво и интелектуално ниво, да можеш на 100% да се абстрахираш от уличната простотия и тя по никакъв начин да не ти влияе - да не те плаши, да не те разочарова, да не те изумява, но същевременно и да я разбираш и да не те отвращава, да не гледаш с презрение на нея и т.н. и т.н.. Такъв човек не съществува или поне аз не познавам. Но е напълно възможно много хора да мислят че са стигнали това ниво на духовно израстване






Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано15.11.11 10:58



малък + стес с голям = малък жертва

нищо не разбрах от това уравнение.
Много ограничено разсъждаваш. Това, че си станал жертва на обезумялата тъпла не значи че си по с по лошо качество и трябва да си го подобриш, като станеш един от тълпата. Много често означава, че си прекалено добър за да си в среда от банда еднотипни посредственици.
Никога не бих бутала детето си да бъде "като хората"
1. Защото не искам да му поада нивото
2. Защото от личен опит знам, че е невъзможно да си промениш дадената от Господ природа, и само ще го измъча, а едиснтвеният резултет от това ще е да ме презре, защото не съм оценила това това което е, не го харесвам достатъчно и харесвам повече всички останали. Мерси, продължавамд а се убеждавам колко е проста тълпата




Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано15.11.11 10:59



Не съм сигурна че става дума за интелект или духовно ниво.

Ти можеш ли да споделиш с твоите състуденти радостта си, че проектът ви върви добре, или дълбокото разочарование, че нещо се е сринало?

Каква е разликата с това да го споделиш вкъщи? (което пак е на дневен ред разбира се)

А ако вкъщи никой не разбира от това, което правиш в университета* ?

Редактирано от Deern на 15.11.11 11:01.



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jensen-110062]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.11.11 11:03



Не ми се вижда редно да ти разпитват децата без присъствието на родител. Децата лесно се подвеждат при отговорите на всякакви въопроси. Ако ще е разпит без родител, това означава, че разпитващият е на 100% добронамерен да установи истината, каквато и да е тя. Ако ще търси под вола теле - много лесно може да го намери. Така че ти си прецени добронамереността на уражнението, провери си и правата. Ако трябва, посъветвай се и с адвокат по семейните въпоси - явно положението при вас се напича все повече (имам пред вид между вас и институциите).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.