Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:52 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема ъъъ какво?!нови [re: jana]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано14.11.11 20:28



Как така всички деца, това изобщо не е вярно!
Само тези които са бити "с възпитателна цел" - абе хора, ако някой вас ви удари на улицата, това добре ли е за вас? Защо го причинявате на децата си???



Тема Значинови [re: jensen-110062]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано14.11.11 20:31



за теб е ОК някой възрастен да удря децата ти? Няма оправдание за подобно нещо - каквато и беля да са направили! Това е малтретиране и е наказуемо, ДОРИ и в България!



Тема Re: ъъъ какво?!нови [re: Kirosviniata]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано14.11.11 20:53



не е добре да те ударят, ама е добре като те ударят да удариш още по силно. Така следващия път ще си помислят дали да те ударят.




Тема чудесно звучи,нови [re: jensen-110062]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано14.11.11 20:56



разменят си удари значи докато единия падне.
Ах, момент да си донеса кремъчното копие...





Тема Re: Значинови [re: Kirosviniata]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.11.11 22:33



С това съм напълно съгласна





Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.11.11 22:41



Аз лично съм спокойна, че детето ми е прекалено далече от хиперактивните, просто обича чат пат да преиграва особено като се чуства във свои води. Тя навън не би го казала пред непознати или изиграла така, по простата причина, че не е истина.
Пошляпването по памперса нямам намерение да се оправадам и е излишно, моя грешка или не то е факт, който не мисля има отражение на поведението й днес.
Колкото до речника в къщи и съответно нейният съм много горда, защото съм убедена, че е доста по-богат от този на повечето възрастните откъм възпитание, маниери и уважение към околните





Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.11.11 22:42



Извинявай извън контекста би ли разказала повече в кое училище сте и най-вече впечатления оттам





Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jana]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано14.11.11 22:52



Аз бих казала че един родител трябва да има преценка за здравия разум. Така че театъра винаги има заместител - шегата например, или направо да иска нещото, ако е ситуация за искане.

Когато дъщеря ми беше в детската градина на родителските разговори (регулярни родителски срещи поотделно) всеки път се отбелязваше как детето се държи вкъщи и ми разказваха как се държи в детската градина.
После ми казаха че ги сравняват, защото не трябвало да има разлика.

Не съм разпитвала много за това,защото времето беше ограничено до 20тина минути, но знам че е свързано със самоувереността на детето.


Относно речника- моя опит показва, че е добре детето да има контакти с хора, които имат различни интереси. Това обогатява речника и не само него



(п.п. горе писах че аз понякога/доста рядко изпускам моя речник, а не детето)



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: jana]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано14.11.11 22:57



Аз не съм в училище, но дъщеря ми е в Монтессори училище.

Това е училище, което обучава децата по естествен начин, с материали, за да могат да разберат същността.

Там не се учат готови задачи за умножение или формули, а всяко дете стига по естествен път до тях.

Аз реших да я запиша там, защото тя тръгна по-рано на училище. Другите деца останаха в детската градина, а другия вариант беше по-специално училище, за да не я стресира. ( а и да призная това е едно от елитните училища и монтессори програмата беше големия плюс)



Тема Re: Имат ли право да разпитват децата минови [re: Deern]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано15.11.11 10:24



Аз определено не мога да се похваля с добродетелност и търпение. Шляпвам сина си по дупето без да ми мигне окото. Убедена съм, че има моменти, в които само това помага, за да се сложат границите но поведение. Предпочитам да е наясно с реалността, отколкото да живее в изкуствена среда. Не всичко в този живот е потупване по рамото. Той не е хиперкинетичен, но определено е много енергичен. Не се спира. Ужасно е любопитен и всичко за секунди се разчаства. Роден инженер е. Понякога ми идва наногорно, но като се сетя за всичките деца с церебрални парези, мускулни дистрофии и т.н. проблеми, минали пред очите ми, предпочитам енергията му. От детската градина не са ми казали, че е с анормално поведение.
За протокола: Аз също съм тръгнала на 5 години на училище и бях в един клас с две години по-големи от мене. Бях в нормално училище с всичките му неудобства. Когато изкарах втори клас от Министерството на образованието посъветваха родителите ми да ме върнат пак в първи и да се движа в синхрон с връстниците си. Та имам две свидетелства за първи и за втори клас. Може да се каже, че нямам други спомени, освен тези, свързани с училището.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.