Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:34 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: За рака на бял дроб:мамченови [re: noviqt]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано21.02.07 16:31



Новият, ако се регистрираш, ще ти е много по-лесно: ще виждаш новите мнения с различен цвят. А ако си направиш в настройките да ти показва темите в пълен преглед и по 99 мнения на страница, няма да имаш никакви проблеми дори и с такива големи теми. Ще можеш и да пращаш и получаваш лични бележки.

На мен не ми пречи темата да е заключена или отключена. Можем да отворим нова, щом така ти е по-удобно

.

Весе, къде си, наистина?



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: Eлфи]  
Автордapи (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 21:36



Какви болкоуспокояващи лекарства пиете?


Ние пием кокстрал, но те сякаш не действат.
Благодаря ви предварително.



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: дapи]  
Авторgenata (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 19:20



Здравейте, казвам се Евгени Филимонов и преди месец откриха на баща ми рак на белия дроб (метастази на плоскоклетъчен карценом - в единия бял дроб, образованието е колкото орех, откриха го съвсем случайно при снимка на ребро поради травма от падане. Засега няма никакви оплаквания, но след посещения и прегледи в три болници и снимки и скенери и взимане на материал от тумора, диагнозата е потвърдена; Благодаря изключително много на д-р Цветан Минчев - гръден хирург в болница Токуда, страхотен професиоанилст. За съжаление отпада операция поради намаления капацитет на дробовете на баща ми вследствие на 50 години пушене. Оказа се че ако се наложи да махнат единия дроб, другия няма да може да се справи сам. От тук нататък ни препоръчват химиотерапия и сме на кръстопът защото един билкар от Бургаско при когото баща ми вчера ходи му е дал билки и му е казал че те ще му помогнат много и не трябва да се ходи на химиотерапия. Моля, дайте съвет, благодаря, моят електронен адрес е genata@tradel.net



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: Eлфи]  
Автор нyди (непознат )
Публикувано25.02.07 19:46



Здравейте казвам се Нуди Хасан и съм от Варна. Не искам да бъда нахален и затова искам само да си оставя email'a ако проявявате интерес разбирасе неискам да карам насила никого да ми вярва.Всъщност не казах какъв съм аз съм лечител и се занимавам с това от 17 години и смятам ,че съм помогнал на много хора. Пиша ви защото не съм че отчаян напротив смятам само ,че всеки има шанс да живее.

email:nudi_hasan@abv.bg



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: нyди]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано25.02.07 20:26



Нуди, пети стадий лекуваш ли



(простете, приятели, за неуместната забележка)

Редактирано от little_rabbit на 25.02.07 20:31.



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: genata]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано25.02.07 20:30



Гена, а лъчетерапия не препоръчват ли? Чувала съм, че е по-ефективна от химиото. Може би след терапия (хт или лъче) туморът ще се свие и ще е възможна операция (не целия дроб, а само част от него да махнат)?

Ходили ли сте в Белодробната болница?

Не ми стана ясно как така метастази в единия дроб - моля те, напиши го по-подробно. При нас беше по данни на скенера 48/56, по оперативни данни 38/46 мм в левия дроб. Съшо плоскоклетъчен. Също от пушенето (ти нали не пушиш? вече имаш генетично предразположение, непременно трябва да избягваш цигарения дим).



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: little_rabbit]  
Авторgenata (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 20:46



Благодаря за отговора,
Д-р Минчев ни посъветва да започнем с хт и след това да се направи пак скенер и да се види дали са намалели размерите на тумора и лимфните възли около него, но резултатие те от биопсията са следните - метастази от умерено диференциран спиноцелуларен плоскоклетъчен карцином, поне това пишеше, д-ра ми каза че и в двата материала които е взел има ракови клетки -от тумора и от лимфните възли. Забрани всякъкви цигари ако иска да се преразгледат нещата след време за евентуална операция. Ходихме и на ехография в белодробната и на сцинтиграфия и общо взето д-р Минчев направи всичко възможно да се убеди дали трябва да се направи веднага операция и за съжаление не може на този етап, просто ФИД стойностите на баща ми са много ниски и ако се наложи да се махне единия дял на бд, другия няма да се справи сам. За съжаление и аз пуша и наистина трябва да взема мерки да я разкарам тази гадост... А при вас как се развиват нещата?



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: genata]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано25.02.07 21:08



Да, ясно. Мисълта ми беше ако е възможно само сегмент от засегнатия дроб да махнат. Стискам палци!

При нас с операция махнаха целия ляв дроб, но мъжа ми е спортист и имаше добри показатели. Минаха 4 месеца от операцията. Не смея да кажа как сме. Не сме правили скенер, нито ЯМР, а може би трябва.



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: little_rabbit]  
Авторgenata (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 21:14



Пожелавам ви пълно оздравяване. Успех.



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: genata]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано25.02.07 21:19



Дай Боже на всички! Само за това се моля!




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.