Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:09 16.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: hrus]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 12:40



А преди колко време откриха рака?При баща ми преди 3 месеца, но чак сега определиха точната диагноза.Мотаха ни супир много навсякъде, направо ни скапаха нервите. От другата седмица му е назначена химиотерапия...



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: Eлфи]  
Авторhrus (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 13:12



Преди 2 години беше в белодробна болница, диагноза воден плеврит, в епикризата са писали че са намерени атипични ракови клетки в излива, но я лекуват само от плеврит. Преди 2 месеца постъпи пак в същата болница поради същите оплаквания. И раковите клетки се потвърдиха. Всички лекари се чудят как не е взет под внимание факта че има ракови клетки. Представи си за толкова дълго време колко е прогресирала болестта. В момента има метастази в черния дроб, много, дори повече отколкото чер дроб. И сега ни мотаят нас- в онкодиспансера в Младост-София. А вие в коя болница сте? То навсякъде май е едно и също...нищо не ти казват и само те мотаят





Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: hrus]  
Авторнaнo (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 13:21



натанала си го поръчвах по пощата ,защото не съм от софия-може би някой от софия ще ти обясни къде точно се взима.пийте сок от червено цвекло с моркови,алое...предполагам,че си прочела назад темите



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: hrus]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 13:23



Да, навсякъде е еднакво.Първо беше във военна болница-нищо не направиха, после в диспансера в младост-и там не поставиха диагноза, после в белодробна болница-където си свършиха работата и сега в ИСУЛ за химиото

И това за три месеца. Ето това се нарича ходене по мъките, а най-интересното и парадоксално беше, че на всички тези места ни казваха, че трябва много да се бърза и никъде не правеха нищо
А диагноза не са ли поставили още на майка ти с вида?



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: нaнo]  
Авторhrus (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 13:31



Благодаря ти, открих тук сайта на фирмата и разбрах адреса им. Купих на майка ми алое и то много и помага. Преди нямаше никакъв апетит и всичко казваше че горчи, а сега си хапва, което ме радва.



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: Eлфи]  
Авторhrus (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 13:40



И на нас така ни казват, че трябвало да се бърза, а нищо не правят. Това което разбрах е че не знаят къзе е огнището, защото рака е доста напреднал и се е разпростял. Има мн метастази в черния дроб и ракови клетки в излива в белия дроб. Казаха че можело да има и на други места вече. И всички лекари които досега четоха двете епикризи повдигат вежди че ако още преди 2 години е правено нещо по въпроса, сега може би всичко щеше да е мн по-лесно. Една приятелка казва че трябвало да ги съдя...а аз се ядосвам, че това няма да промени нещата


А при вас как е , за бащати ли става въпрос?



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: Eлфи]  
Авторhrus (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 13:41



Извинявай Елфи, прочетох сега в предишния ти постинг, че става въпрос за баща ти



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: Eлфи]  
Автор molipetq (непознат )
Публикувано15.06.06 21:16



Търся помощ!
Баща ми беше със силни болки в кръста от 3 месеца и постепенно спря да излиза, а преди 3 седмици и да става от леглото. Естествено разви , поне така предполага пулмолог, бронхопневмония и го лекувахме с Терцеф, антибиотик. Но състоянието му се влошаваше с часове. В понеделник , на 12.06, му правихме скенер на бял дроб и на кръста. Скенеристът разчете метастази в прешлен L1. Казаха, че това е следствие или на рак на бял дроб или на простата. Направихме изследване PSA, което било туморен маркер, който давал информация има ли рак на простатата. Но този маркер му е в норма. Докторът каза, че щом е така изключва възможността на рак на простата и приема, че е от белия дроб, тъй като той не може да бъде закаран в болница за изследване. Всичко се разви извънредно бързо. С големи усилия го регистрирахме в онкодиспансера и от сряда, 14.06, му давам морфинови хапчета - 1,5 ден по едно, но не го успокоиха, и от снощи му давам по 2 на 12 часа. Дали не сбърках като толкова бързо увеличих дозата? Малко се успокои от болките, но е отнесен. Лечение никой не предложи да предприемем, тъй като не е изследван. Дайте ми някакъв съвет! Какво да правя - да чакам само на болкоуспокояващи или да търся някакъв път за лечение? Има ли други начини за обезболяване? Страшно съм объркана и нищо не знам за тези заболявания! Помогнете ми,моля !



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: molipetq]  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 22:27



много съжелявам за вас.В последните 5 мес доста прочетох за тази болест.Тя е кошмарна.
Чела съм за страшно много алтернативни лечения,но не знам кое да ти препоръчам.Може да опитате с Натанал -това е извлек от чесън или със запарка от чесън както аз правя.Също така е добре да купите герисан и олисалвин,но всички тези неща са само за подсилване на имунната система, но при вас има болки а за тях не знам какво да кажа.
Относно официялната медицина не мога да дам съвет все пак не съм доктор.Но никой ли не ви препоръча някаква химиотерапия.Казаха ли ви какъв е вида на белодробния рак?
Трябва да бъдете много силна и да не оставяте баща си без надежда.Говорете му карайте го да вярва че ще се оправи.Аз смятам че вярата е най-силото ни оръжие срещу тази ужасна болест.Вярвай те.Дано нещата започнат да се подобряват!!!



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: molipetq]  
Авторraл55 (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 08:48



Привет,според мен направете общият туморен маркер СЕА,стойностите му са показателни.Трябва да му се направят изследвания бързо и на тяхна база да се предприеме лечение.Не се отказвай,давай му кураж,знам,че е много трудно и тежко.Намерете някой съвестен лекар и действайте.Успех,мила.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.