Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:14 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Операция!нови [re: Mapтиянa]  
Авторviat (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 21:52



Към всеки кръвен център си имат хора,които срещу заплащане дават кръв.Те сами си ги викат.



Тема Re: Операция!нови [re: viat]  
Автор Mapтиянa (надежда)
Публикувано04.09.06 12:41



Получи се абсолютно същото , като със valena79 !Не мога да повярвам !valena79 Вие как сте, сега какво следва, след колко време изписаха свекъра ти от болницата!Направо съм потресена и след операцията я върнах в същата стая , с още две жени , нали по принци след операция трябва да са поне 1 ден в самостоятелна стая на спокоийствие, сестрите си говорят в коридора смеятт се , а жената лежи и се моли за обезболяващо беше направо неуписуема болка, почна да храчи кръв преди нямаше храчки, и както при valena79 сега я определиха за 4 стадии, вече си мисля че операцията не е най добрия вариант в страна където докторите просто немогат да разберат какво ти е състоянието и бързат да оперират за да се учат студентите!Оказа се че скенера във Варна не показва с точност, в София и Русе имало скенери които са щели да покажат с точност разположението на тумора, но защо за бога го казват сега,при свършен факт.......Нямам думииииииииииииииии



Животът не ни дава нищо, което не може да си вземе обратно!

Тема Re: Операция!нови [re: Mapтиянa]  
Автор valena79 (непознат )
Публикувано04.09.06 13:12



Много съжалявам, че и при Вас се е случило така Направо съм бясна. И при нас беше същото положение, върнаха го в същата стая, болката първите 2 дни беше жестока И той се молеше за обезболяващо. Изписаха го след 9-10 дена. При нас твърдяха, че не можело да се види. Не им вярвам и да бяха видяли пак щяха да отворят

.
Трябва да сме силни от тук нататък и да се надяваме на чудо. При нас до месец след операцията нещата се развиваха горе-долу добре. От десет дена обаче той е много зле. Подута му е дясната ръка, няма сила да хване вилица, болят го ставите, няма сила да се вдигне и кашли
Четем постоянно и търсим алтернативи. Може би ще пробваме Натанал или Новомин. Не знам дали нещо ще помогне, но трябва да опитаме.
Побързайте с химиотерапията, ако тя живне след операцията, защото влоши ли се после не можете и това да направите.

Пиши как вървят нещата при Вас!

Щом е рак да си върви назад!



Тема Re: ценна информация за рак на белия дробнови [re: vess8]  
Авторboby (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 16:32



дарвейте вес,
на 08.08.2006 на майка ми откриха рак на бял дроб. бих искала да поговорим за да ми кажете някои подробности, тъй като докторите се отнасят доста бездушно. моля ви помогнете ми. само преди година загубих и татко, така че сега съм просто тотално разрушена. кликнете ми на тел. и аз ше ви избера, само да е от 8.30 до 16.30, защото тогава мога да говоря повече от работата.моя тел е 0888868260, ако пък искате ми пишете на е-майл:office@bmfittings.com



Тема Re: ценна информация за рак на белия дробнови [re: boby]  
Автор vess8 (непознат )
Публикувано04.09.06 21:17



Ще Ви пиша на е-меил. първо,а и гсм-а си ще Ви оставя: 0897 593535.Утре ще съм в движение в София и не се знае дали няма да ме улучите на зъболекарския стол. Но от сряда нататък,ще Ви кликна ,когато съм свободна и не съм около майка ми.Дано съм Ви от полза.На е-меил ще Ви отгожарям бързо,защото имам комп. в къщи



Тема Re: Операция!нови [re: valena79]  
Автор Mapтиянa (надежда)
Публикувано04.09.06 21:28



От събота започна да кашли и отхрачва, доктора каза че и вливат лекарство за да изхвърли храчките, днес обаче кашлицата се усили, забелязах и кръв, при вас така ли беше ?Мисля ако има възможност да и правят химеотерапия във София ,. братовчед ми ходи там на терапия и каза че след вливките нямал проблем качвал се на автобуса и си идвал, а като се прехвърли тук не може да се дигне от леглото 2 дена!Подслушах неволно и един разговор между медицински сестри, че докторите изписвали едни лекарства ,а се слагали съвсем други ставаше въпрос точно за онко болни!Направо незнам!А тези инж. на С .Хджиев, какво мислиш за тях!

Животът не ни дава нищо, което не може да си вземе обратно!


Тема Re: Операция!нови [re: Mapтиянa]  
Автор Eлфи (непознат )
Публикувано05.09.06 10:23



Нормално е да кашля повече и да отхрачва кръв, това е резултат от операцията. Просто дроба се "чисти" по този начин. На баща ми последната биопсия си беше чисто проба операция, защото взеха частица от дроба по оперативен път. След операцията състоянието му започна да се влошава доста рязко. Кашляше доста и отхрачваше кръв. След това започна химиотерапия в ИСУЛ. Общо взето сме доволни от тази болница, доколкото може да е доволен човек от българското здравеопазване. И тук имаше доста простотии, но определените дни за химиотерапия се спазваха точно, а разбирам например, че в Онкологията отлагат вливанията с дни, защото нямало легла!?!
Ако имате въпроси питайте, ние минаваме през този ад вече почти шест месеца





Тема Re: Операция!нови [re: Eлфи]  
Автор valena79 (непознат )
Публикувано05.09.06 13:13



При нас кашлицата се засили след операцията, но кръв нямаше. За инжекциите на Спас Хаджиев бях чела някъде във форума, че били същите като тези които ги дават в онкологията (БеЦеЖе) безплатно. Но на някои май са помогнали. Ще се поразровя повече да прочета за тях. Ние също търсим някакво решение.
От онкологията ни казаха, че гърча който е направил може да е от разсейки в мозъка:(
В момента вземаме билки и хранителни добавки, започнахме и Женшен и цвекло да му даваме.Билките ни ги препоръча човек, който беше в 4-ти стадий с рак на белия дроб и след като ги е пил 3 месеца няма и следа от рака. Говорихме лично с него, чувства се много добре. Поръчахме ги от Плевен. Пие сутрин, на обяд и вечер по 300 гр от билките, някакъв сироп и капсули алое.
Но след месец и половина си мисля, че при нас май няма такъв ефект. Чух и за други които са се оправили. Може би е много индивидуално.
Елфи колко време след операцията на баща ти започнахте с химиотерапията и какво беше състоянието на баща ти когато започнахте? Защото ние сме уж в стадий 3Б, а ми се струва, че нещата се влошават много бързо


Мислите ли, че ако към тези билки и добавки включим и Натанал може да му навредим?

Помагайте с адреси и телефони на болници в София за химиотерапия, от които сте доволни, както и на лекари в София или Варна за консултации.

Нека всеки, който има коментар да помага. Заедно можем повече!

Щом е рак да си върви назад!



Тема Re: Операция!нови [re: valena79]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано05.09.06 17:32



Става въпрос за Спартак Хаджиев. Не сме пробвали неговите инжекции и нямам мнение по въпроса.
20 дни след операцията му направиха първата химиотерапия. Всеки курс е от две вливания-едно голямо и едно малко. Направи два курса , след което в началото на август трябваше да направи трети, но започна да вдига температура и му отложиха курса. Температурата свали чак след 14 дни, но вече баща ми се чувства много слаб и изтощен, както физически, така и психически и не иска да му се правят повече химиотерапии

. Когато започна с химиотерапията беше сравнително добре, но още с първото вливане започна много да повръща и отслабна страааашно много
Той е в ІVст.
Също пи Натанал, но може би само около месец. Сега се обвинява (не съм сигурна, че е основателно), че той му е повредил стомаха и затова и сега постоянно повръща.
Минахме през четири болници-Военна болница-не му обърнаха, ама никакво внимание, Онкологията в кв. Младост-един лекар му наговори още в началото страхотии и че всъщност няма никакви шансове за живот!!! и там нямаше необходимата лекарска помощи, Белодробна болница-всъщност там установиха точната диагноза и назначиха лечение, свършиха си добре работата и накрая ИСУЛ, където всъщност му правиха химиотерапиите.Това е мое мнение за нещата и болниците и не казвам, че е миродавно, просто моеж би нямахме късмет



Тема Re: Операция!нови [re: Eлфи]  
Авторviat (Нерегистриран)
Публикувано05.09.06 21:19



Като чета вашия случай ми се струва,че моя баща е може би по-добре,но му предстои операция след около месец в Националния онкологичен център.В момента му лекуват туберкулозата в Бургас.Там му казаха,че рака му не подлежи на операция и направо ще му правят химиотерапия.Той отиде в София и там са му казали,че ще го оперират,но са го върнали за допълнителни изследвания свързани с туберкулозата.Изчетох всичко в сайта и много ми помогна информацията в началото.Разбрах,че за онкоболните е много важно да подсилват имунната си система-добавки,билки и т.н.Направо се чудя как се оправят финансово.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.