Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:32 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Вода в белия дробнови [re: aнr]  
Автор nelidz (член)
Публикувано29.01.07 10:03



Благодаря на всивки ви! Снощи е ходил някаквъ лекар,който сложил абокат, това е голямо облекчение.Казал е да вливаме рингер сулфат, левулоза +глюкозата и натриев хлорид.Рингера действал антимикробно, нещо такова.СЕга поне ще е по-лесно.Вчера баща миказал, че не иска да яде, защото го боли корема. И това разстройство пак се появи.Брат ми не иска да влиза в болница, аз смятам, че там имат по-адекватни реакции. Не искам да го мъчим, щом може и вкъщи да се прави, това е добър вариант.Бихте ли ми казали кой е правил пункция в къщи и кой е бил докторът?Благодаря!



Тема Re: Вода в белия дробнови [re: nelidz]  
Авторhope (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 13:06



Привет nelidz!За пункцията аз мога да кажа само че след нея татко се почувства много добре. Това стана в болница в Пловдив, 2005 година - тогава и му поставиха диагнозата....Правиха му и инхалации, с някакво лекарство и от тях също се чувстваше по-добре...Иначе сега татко също е неподвижен , но въпреки това направихме скенер за кръстта, тъй като незнаехме какво точно е увредено - носиха го хора от бърза помощ..А живеем на 8 -ия етаж...:-) Така че - не е невъзможно....Незнам, аз си мисля че след като за тази вода е установено от двама лекари, най добре е да го закарате в болница и там да се погрижат за това....На татко също му намериха излива със слушалки и след това на снимката се видя много добре за какво става въпрос. Успех!!! Стискам палци!



Тема Re: Вода в белия дробнови [re: hope]  
Автор nelidz (член)
Публикувано31.01.07 11:42



Благодаря ти хоуп, благодаря на всички!Снощи преживях кошмар.Отивам при татко и виждам, че диша трудно, обадихме се на бърза помощ и дойде един страхотен лекар, който му направи кардиограма, веднага му сложи абокат, система с витамини и разни инжекции вътре и каза, че според него трябвада се снима дроба и да се закара в болница, но нямало да искат да го вземат.Кръвното беше 40/0.Сложиха тате на едно одеяло и с брат ми го пренесоха на количката.От там в Исул, а аз стоя, треперям и чакам в нас.оказа се ,че там не искат да го приемат, не лекували белодробни.Станал голям скандал, докторът се застъпил за баща ми, истински човек и им казал, че не може подобно отношение.ЛЕкарката крещяла как може да го вземе и дагозакара в болница като бил почти умрял, всичко това пред баща ми.Брат ми й казал вие нормална ли сте да говорите така пред него. И това продължава 30-40мин.Там било много студено.Не искали иснимка на дроба да направят, но накрая ги убедили, казали вие после и скенер ще искате.Няма вода в дроба, няма пневмония ,само натрупан секрет.Снимка не са дали, само разчетеното.С брат ми се съмняваме дали не лъжат ,че изобщо са правили.Аз за такова отношение не бях чувала.Докторът ни успокои, че са правили, той е бил противошоковата зала.Не искали да го оставят там по д наблюдение, брат ми казал защото е болен от рак нали?Днес ще ходи да му качат на диск, че била на компютър.След чакане от почти два часа, го докараха в къщи и тате беше толкова уплашен истресиран, не знаеше къде се намира, блед, аз го успокоявах и бях д онего, а той стискаше ръката ми.КАза искам да преместите леглата, казах му тате ти си в къщи и аз съм тук, всички сме до теб.ОТ там в 1 през нощта брат ми отива да с еконсултира в белодробната болница.ПОпада на човечен лекар и говорят 30мин, казал че няма нищо на дроба, може да даваме АЦЦ и ако искаме някакъв слаб антибиотик, но нямало нужда.АЗ мисля, че е до бре да влезне в болница, в па леативни грижи във ВМА, но той не иска, спорихме много, каза ч етам са на доизживяване, системите може и в къщи да ги слагаме.От 4 през нощта му е сложил 3 банки.Снощи веднага разтвори ацц и със спринцовка вкарвах по мъничко в устата, изкара доста секрет, но има още доста.Потресена съм от отношението, едната написала няма белодробни проблеми, а другата няма неврологични, ами метастазите и др неща, нямам думи и смяатм да се оплача на директора на Исул и да пиша жалба до МЗ.Не знам дали ще направят нещо...
Извинете, ако писмото ми е объркано, но малко и така се чувствам.ПОревах си снощи, ами то такъв стрес, тялото ми трепереше докато ги чаках от исул и водехме много разговори.Докторът каза, че и в п ирогов ще ни наругаят и изгонят.А брат ми не иска в болница и това е.РАзстройството ни мъчи, търсим дизентерол, но никъде няма, даже ив складовете.Бих искала да ми дадете съвети и за секрета, как да се отървем от него?Благодаря ви, милички !приятели!



Тема Re: Вода в белия дробнови [re: nelidz]  
Автормarи (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 12:36



Не мога за съжаление да дам съвет, но те подкрепям и стискам палци нещата да се оправят.ДАНО НАМЕРИТЕ РЕШЕНИЕ!
ЗА отношението в болниците нямам думи....



Тема Re: Вода в белия дробнови [re: nelidz]  
Авторhope (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 13:57



привет! много ме разстрои твоя разказ - такава е реалността в българските болници ....за съжаление ......Имам чувството че на онкоболните вместо да им се предлага МНОГО ПО-СПЕЦИАЛНО отношение навсякъде, лекарите предпочитат да ги отписват още от рано и дори да ги игнорират в спешни случаи, тоест да не изпълняват лекарския си дълг.Божичко това не е държава! Поредното ми убеждение! На баща ми така един доктор от бърза помощ отказа да му бие инжекция която щеше да успокои първата криза с кръстта която получи, защото на майка ми не и достигаха 5 лв, която тя щеше да му даде след като изтегли от банкомата пред нас...
Nelidz, сигурни ли са че няма вода, как така не са ви дали снимката - това е направо абсурдно!За какво им е тази снимка - тя на вас ви трябва! И аз така като теб знам - когато диагнозата е рак, в никаква друга болница не биха го взели, така беше и с татко когато търсихме да го приемат някъде..Само в палеативни грижи...Но пък ако палеативните грижи са отделение в голяма болница - там има всякаква апаратура и е много по-лесно да се прави снимка, изследване, има и кислороден апарат, мисля че биха се погрижили да се почувства по-добре..Но пък след като имате диагноза че няма белодробни проблеми..За секрет в белите дробове не съм много наясно, дано някой друг да те посъветва нещо! Успех и бързо укрепване на баща ти !!



Тема Re: Вода в белия дробнови [re: hope]  
Автор nelidz (член)
Публикувано31.01.07 17:28



Хоуп, просто снимката е на компютър. Ходихме да ни я качат на диск, за да сме сигурни, но докторът в скенера ит.н.По-късно брат ми пак ще ходи.На обяд отидох да видя баща ми,трудно му е да диша, даже някак си едно движение като тик прави.Имаше температура.Дадохме течен аналгин.Тази температура идва от инфекция, дали няма нещо гнило.Ще видим дали ще качат снимката, ще те държа в течение.А и голям студ било там, та да не е настинал допълнително. Аз също смята, че командно дишане би било добре в случая.Но брат ми не иска да ходи там, а в къщи, да бъдем с него и да сме заедно.Разочарован е много от завеждащата лекарка в палеативни...Лекари от ВМА са му казали, че са на доизживяване и че не правят нищо особено.Но за нас сега е важно дишането основно, то го затруднява и изморява.Даже ми каза, че иска да го стабилизираме и да отидем всички в родния ни град, което е абсурдно.Ще държа всички в течение.От утре си пускам отпуск, че стана скандал в офиса за един час закъснение.И това е абсурдно,хората стават дебелокожи и човечността ги напуска понякога, което е жалко за тях.



Тема Re: Вода в белия дробнови [re: nelidz]  
Автор kalos (зов за помощ)
Публикувано31.01.07 18:47



Здравей ,Нели!Оставих ти бележка...



Тема Re: Вода в белия дробнови [re: nelidz]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано31.01.07 19:00



Нели, кураж! Стискам палци и се моля за татко ти и за вас с брат ти!



Тема Re: Вода в белия дробнови [re: nelidz]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано01.02.07 00:13



Божичко, думи нямам, каква е тая наша орисия, да се родим и да живеем в такава държава.......
Нели стискам ти палци...С брат ти сте борбени и няма да се дадете. Надявам се да преодолеете кризата.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: нaнo]  
Авторanakin (Нерегистриран)
Публикувано09.02.07 23:31



Zdraveite
Ako nqkoi znae za nqkakvo efikasnno le4enie na Rak na beliq drob neka da mi pi6e na e-mail;
palpatin@abv.bg




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.