Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:38 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: tsony]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано18.01.07 11:42



здравей tsony,
според мен по-добре да вземете ампули зофран, макар че са по-скъпи. Най-малкото защото, ако майка ти повръща от химиотерапията, няма да може да задържа хапчето. Но искам да те предопредя, че платината действа много тежко, от гледна точка на повръщането и при баща ми дори и зофрана нямаше никакъв ефект. Просто не я насилвайте да яде след вливанията. Трябва да се изчакат няколко дни и отново ще и се появи апетит от самосебе си.
Успех!



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: tsony]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано18.01.07 13:31



Кръвните изследвания правите ден-два преди вливане за да видите да не са паднали левкоцитите и хемоглобина.
Аз лично съм пила Зофран таблетки. Не предпочитам ампули.
Моята схема на приемане е, препоръчана ми от химиотерапевт, и работеща перфектно е следната:
1 час преди вливане 1 табл. от 8 млг.
след около 7 часа още една таблетка, но не чакайте да й се догади много, защото ще издрайфа таблетката. Просто като усети гаденето да вземе таблетка.
На другата сутрин половин час преди ставане от леглото 1 табл. 4 млг. и чак след това да става. Привечер пак 1 табл. И оттук нататък, когато усети гадене да взема таблетка.
При първите вливания съм минавала с 4 таблетки. При последното изпих 10 табл. от по 4 млг. Но не съжалявам за парите. За 6 курса химиотерапия нямам нито едно повръщане. Зофрана работи само ако се приема по тази схема.
Просто не чакайте много да й се догади. Тогава каквото и да пие ще го изповръща.
Успех ви желая. Само не се плашете и всичко ще е нормално.
Опитайте се да я убедите, че тази химиотерапия не й е враг, а приятел, който й помага да се пребори с болестта. Само при такава насройка на мисълта, химиотерапията се понася по-леко.
И още нещо. Не я насилвайте да яде. Ако й се яде, да яде, ако не - оставяте я на по-леки и непикантни храни /дразнят стомаха/. Повече плодове и зеленчуци, сокове и много, много течности. Да изкарва химиотерапията с пикаене, а не с повръщане.
Всичко друго, което правите е ок. Успех.



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: Eлфи]  
Авторtsony (Нерегистриран)
Публикувано18.01.07 22:04



благодаря ти Елфи,
ще имам предвид съветите ти. За сега ще се съсредоточа в периода до вливането и постигането на добри резултати от кр. изследвания. Ако имам нови въпроси ще питам.
Желая ти спокойни дни и нощи, за да имаш сили в борбата!!!



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: vesela.bg]  
Авторtsony (Нерегистриран)
Публикувано18.01.07 22:36



Много ти благодаря за точните напътствия. Ще ги следвам.
Весела, все ми се върти един въпрос в главата и не мога да намеря отговор-толкова ли е трудно или тайно преди да започне терапията някой да обясни спокойно какви ще бъдат реакциите на организма(макар и различни за всеки). Не може да нямат информация и статистика по този въпрос.
Как да убедиш болния, че химиотерапията е приятел, който като близките иска да й помогне след като и лекари и сестри не "обелват" и дума за това. Вярно, че не са психолози, но лекарската и човешката етика го изисква, а те най-добре трябва да знаят какво върши високия дух при тази болест.
Моята майка е борбена жена и е като стожер на семейството. Смятам, че не се е предала изобщо, но и тя си задава тези въпроси и аз увъртам, че лекарите са много заети и на бързо на мен са ми дали указания какви мерки да вземаме при нужда.
Да бяха синтезирали напътствията в една брошура на достъпен език, а не преди вливанията да ме изпращат бързо да купя от аптеката бинт, игли и бог знае още какво.
Благодаря, че ви има!!!



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: tsony]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано18.01.07 22:47



Ох, много разтеглив въпрос. Тези неща ги зная от моята химиотерапевтка и от сестрите в химиотерапията в онкологията. Има една-две от тях, които при запитване отговарят на всякакви въпроси. Те пък имат отговорите благодарение на нашите разговори и споделяния докато ни вливат. Там са 6 стола. Аз когато съм на вливане понякога правя големи купони и смях. Така развличам и себе си и всички около мен. Говорим си. И това, което всеки път ми прави впечатление /сега продължавам вливането на бифосфонати/ продължават хората да са неосведомени и да не знаят за какво става въпрос и какво да очакват. От страха и паниката от болестта просто блокират и не питат. Питайте бе хора, настоявайте. Поне в онкологията, който и да питам - ми отговарят ми. Понякога наполовина. Задавам въпроси на следващия и т.н. се стига до информация.
Безсилна съм. Какво да правя, като живеем в такава държава. Не мога да накарам всички да си вършат работата съвестно. Примирила съм се.
Затова и така държа на този форум - тук за 7 месеца научих толкова, колкото не знаех за 7 години. Няма да спра да го повтарям и няма да спра да уверявам хората, че няма нищо страшно в химиотерапията.



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: vesela.bg]  
Авторtsony (Нерегистриран)
Публикувано19.01.07 08:21



Абсолютно си права, че никой няма да ни обяснява ако не питаме. Приемам твоя апел към всички ДА СЕ ПИТА ! Не си права, че си безсилна - ти си направила много с този форум. Той е безценен.
Ще докладвам след вливането за приложението на зофрана по препоръчаната схема. Колкото повече хора я приложат и докладват ще може да се съди за положителния й ефект и универсалността й.
Бог да ни пази!!!



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: vesela.bg]  
Авторstela (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 22:49



na www.anticancerbg.com 6te namerite informacija za lekarstvo ot koeto moi blizak se po4uvstva zna4itelno po dobre.



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: stela]  
Автор kalos (непознат )
Публикувано23.01.07 20:08



Здравейте, добри хора! Случайно ви открих, хубаво е,че си помагате,че си вдъхвате вяра и сили в борбата с тази коварна болест,аз се чувствам ужасно от безсилието да помогна на мойта майка.
Само с няколко думи за нея - тя е на 75 г,има рак на гърдата от 1982 г,след една успешна операция от проф.Киров, дълги години тя живя с отрязана гърда, беше сякаш забравила за тази болест и когато мислехме,че тя се е излекувала...миналата година по това време тя самата установи ,че има проблем с другата гърда,нова операция,но за съжаление вече имаше разсейки в черния дроб.
Доц.Цекова от ИСУЛ предложи химиотерапия с Кселода, резултати и бяха много добри през целия курс,но накрая, на ехографа и откриха вода в черния дроб и проф. Григоров, които следеше заболяването й,предложи термоабулация на черния дроб,операцията направихме преди Коледа,но веднага след нея нещата рязко се усложниха.
Още в болницата не можаха да й свалят температурата,тя и до момента си мисли,че температурата е от грипа,наистина имаше болен от грип в нейната стая,но лекарите казват друго...
Според тях разсейките са стигнали до плеврата на белия дроб и вече нищо не може да се направи.Направиха и една пункция ,за да извадят водата,сега уж не се пълни белия дроб,ще видим в петък на контролния преглед...
Най-лошото е,че вече един месец не можем да свалим тази температура - засега правим това с аналгин и парацетамол - заедно с Натанал и много плодове,за да засилим имунната й система,но няма никакъв резултат.Направо се побърквам ,като я гледам как се мъчи и аз не мога да й помогна.
Ако има от вас някой,който се е сблъсквал с този проблем,ще съм му безкрайно благодарен да ми помогне с някакв съвет.
Искрено се надявам на вас,защото докторите,на които много вярвах,вече я отписаха, а аз не мога да седя със със скръстени ръце и да я гледам как умира пред очите ми.
Болката на мама ме убива и мен,защото се чувствам безсилен да й помогна,татко почина преди 30 г от инсулт и тази жена винаги се е надявала ,че аз мога да и помогна.За жалост май този път няма да мога...
Благодаря ви от сърце предварително,ако има нещо ,питайте,ще ви отговоря.



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: kalos]  
Автор.......... (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 20:24



опитайте да я подсилите с Деодан. Продава се близо до онкологията. едно прахче струва 5 лв, приемат се по 2 на ден преди ядене /едно сутрин и едно вечер/,ако потърсите в Гугъла ще ви даде адрес. има го и тук в клуба. успех



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: ..........]  
Автор kalos (зов за помощ)
Публикувано27.01.07 13:09



Благодаря Ви за съвета, дано да имам възможност да се възползвам от него, че нещата с мама се влошиха рязко..Нов излив в плеврата и по спешност я закарах в Пирогов, щеше да умре в ръцете ми, вдгна 40.5 градуса температура,нямаше къде другаде да я заведа, в ИСУЛ отказаха да лекуват,дано поне сега спре да се пълни с вода белия и дроб, че не знам..Утре сигурно ще й свалят дренажа..
Очаквах,че тук ще чуя повече мнения, може би не съм попаднал на подходящото място, тази тема е прекалено обемна...Толкова хора , с толкова проблеми...Ако случайно Весето прочете тези мои думи,бих бил благодарен да ме насочи къде да пиша.Нямам опит във форумите.Благодаря!




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.