Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:40 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: Eлфи]  
Автормaмчe (Нерегистриран)
Публикувано13.08.06 10:20



Телефон 30 50 94



Тема ценна информация за рак на белия дробнови [re: Eлфи]  
Автор vess8 (непознат )
Публикувано13.08.06 10:44



http://www.arsmedica.bg/?lang_id=1&prm=pulmonology&subprm=pulmonology&c_id=2525
Погледнете в тази страница.Има много подробни пояснения за такива като мен ,които не са наясно със стадиите,видовете рак ,симптоми ,леченияи т.н. Лекарите не дават много пояснения и не е зле сами да се образоваме.Това е най=подробната информация,която аз съм намирала за сега.



Тема Операция!нови [re: vess8]  
Автор Mapтиянa (надежда)
Публикувано28.08.06 04:13



Здравейте!Излязоха вече всички изследвания и са решили да я оперират , утре влиза в болницата!Нищо не са казвали за кръв, но аз си спомням че когато леля ми влизаше я държаха 3 часа докато някои от близките и даде кръв, дали и на нас ще ни искат?!Много се притеснявам, какво ще стане след това, някои казват че след операция повечето болни се влошават,а аз оставам сама мъжа ми заминава , зълва ми е в София , дано всичко мине добре



Животът не ни дава нищо, което не може да си вземе обратно!

Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: kat]  
Автор valena79 (непознат )
Публикувано28.08.06 14:48



Ракът влезе и нашия дом:( В края на Юни откриха на свекъра ми рак на белия дроб. Лекарите твърдяха, че е в начален етап T2N0M0 и решиха да го оперират.
На 13 юли го оперираха във Варна - отвориха и затвориха

. Оказа се че тумора обхваща главен бронх, горна белодробна артерия и вена, навлизаща в медиастума, има метастази в лимфен възел. Сега определиха стадия на T4N2M0.
В началото след операцията се чувстваше по-добре, запачнахме веднага да му даваме билки и имуностимулатори (Sunclorella), но сега се чувства отпаднал и има страхотни болки в ставите. Лекарите твърдят, че химиотерапията ще му влоши повече състоянието. Искам да му помогна, да опитам да му засиля имунната система, да се чувства по-жизнен и да се бори......
Моля помагайте със съвети - всичко което може да помогне за рака и болките в ставите.........
Натанал-а ще помогне ли да се чувства по-добре?
Искам да благодаря на всички които дават мнения в този форум, през последните два месеца чета непрекъснато и Вашите болки станаха и мои.
Надявам се да споделяме и радостни новини!

Щом е рак да си върви назад!



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: valena79]  
Автор Eлфи (непознат )
Публикувано28.08.06 15:33



Това че е T4N2M0 означава, че е в 3 стадии, тъй като няма далечни метастази. Баща ми е в 4-ти


Вече съм наясно, че състоянието на баща ми е крайно зле. Направиха му 2 курса химиотерапия, след които му намаляха болките. Него го боли в областта на дроба, както и в ставите. Но понасяше мнооого тежко химиотерапията, като почти непрекъснато повръщаше и отслабна страшно много. Трябваше да му се направи ново вливане в края на юли, но започна да вдига висока температура и му я отложиха. Това вече обезкуражи фатално баща ми и сега той отказва да влезе в болница, дори и за да му вливат някакви подкрепящи средства и антибиотици. Просто вече не е на себе си... Най-лошото е че болките се възвърнаха и стават все по-силни....
Относно натанала си мисля, че той вече не е средството което може да помогне. Той е имуностимулатор. По-добре си набавете болкоуспокояващи...
Може би все пак е хубаво да му направят химиотерапия, поне при баща ми имаше ефект.Поне облекчаваше страданието му.А пък и свекъра ти е в 3-ти стадии.
Съжалявам, ако съм те обезкуражила, но мисля че ситуацията както при вас, така и при нас е много, много сериозна
Късмет и все пак вярвам в чудеса!



Тема за valena79нови [re: valena79]  
Автор Mapтиянa (надежда)
Публикувано28.08.06 18:29



Здравей!Искренно съжалявам за свекъра ти?Но как така в началото са казали 2 стадии , а след това се оказва друго?Правиха ли му биопсия, свкърва ми са я боли 4 пъти!Ти направо ме отчая, аз си мислех че при нас ситуацията е благоприятна, днес говорих с д-р Нанов(така май беше ), той каза че сега е благоприятно ЗА Операция!Вас кои ви е лекуващ?Къде казаха че е разположен преди да оперират!Тия доктори почнаха адски да ме изнервят



Животът не ни дава нищо, което не може да си вземе обратно!

Тема Re: за valena79нови [re: Mapтиянa]  
Автор valena79 (непознат )
Публикувано29.08.06 13:47



Първоначално лекарите казаха, че е в начален стадий и с операция ще се отстрани. Ние едва ли не се зарадвахме. На първоначалната епикризата пишеше - недребноклетъчен бронхогенен карцином на горен лоб вдясно. Лекарите, които го оперираха са Ненков и Кузманов в св. Марина. Първоначално казаха,че размера е 4,3/2,7 а като отвориха се оказа 6/3 и обхваща важни органи. Нищо не можели да направят - не мога да си го простя,че го измъчихме.
Сигурна съм, че това можеше да се види в първоначалната епикриза пише, че дясната хилусна сянка е с неясни очертания. Той им беше опитното зайче

Още повече в неговата стая имаше човек с кръвохрак - ясно беше че има много разсейки, но въпреки това го отвориха и затвориха.
Много добре помислете и се консултирайте преди да я оперират жената. Операцията е страшна - разреза е около 40 см. Не искам и друг да измъчат напразно. Но все пак възможно е да може да се отстрани. Стискам палци да е така.
Снощи свекъра ми направи треска. Изтръпна му дясна ръка и крак. Ръката му остана подута. Ужасно се страхувам......
Синът му е на път и днес направих постъпки да го върна
Дано да има още живот в този човек.

Стискам палци на всички!

Щом е рак да си върви назад!



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(За Елфинови [re: Eлфи]  
Автор valena79 (непознат )
Публикувано29.08.06 17:20



Моля те кажи ми от колко време е така баща ти? Колко време продължават тези мъки?

Свекъра ми от ден на ден става по-зле. Направи треска, схващат му се крайниците, започна да лежи все повече. Страхувам се дали ще дочака сина си.................



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(За Елфинови [re: valena79]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано29.08.06 17:56



Така е може би от около две - три седмици


преди това ставаше по малко, излизаше на вън да подиша чист въздух, но сега вече не... Наистина много бързо прогресира тази проклета болестНа баща ми досега не са му се схващали крайниците, но три седмици поддържаше висока температура и го тресеше страшно много. Свекър ти има ли висока температура? Проблемът е, че правят инфекция от разпада на тумора и трябва да се пият силни антибиотици, за да се овладее процеса. Ние май и този път успяхме, но докога...
Успех и дано човекът си има късмет!



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(За Елфинови [re: Eлфи]  
Автор valena79 (непознат )
Публикувано29.08.06 18:30



Няма температура, но ние не правим химиотерапия. На 11 септември ще има комисия за него, но ни казаха че най-вероятно химиото ще го съсипе още. Той се чувства доста слаб. В какво състояние беше баща ти когато започнахте с терапията?
Ако зная, че ще помогне ще натискам много за химиотерапия.......
Много е трудно това решение, защото на наш познат със същата диагноза му се поду крака и беше в инвалидна количка


Той не успя да се пребори с болестта и почина преди 3 дни
Кажете ми кои са добрите химиотерапевти във Варна.....
Не съм се отказала да се боря!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.