Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:46 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Операция!нови [re: aнr]  
Автор valena79 (непознат )
Публикувано14.09.06 16:34



Благодаря ти анг! И аз мисля като теб. Днес трябваше да го приемат в болница, но там не знаеха, че трябва да влиза:( Комисията е назначила само симптоматично лечение. Днес говорихме с химиотерапевт в болницата, настоявахме за химиотерапия. Издействахме консулт за понеделник. Дано и той да се чувства добре и да започнем възможно най-скоро.
И нещо друго - гонете лекарите до дупка. Повечето са абсолютно незаинтересовани за човешкия живот. По техни думи - ако искаме скенер или кръвни изследвания ще му направят, те не можели да отказват преглед. Но ако не си поискаме никой няма и пръста си да мръдне

. Мисля си какво се случва с тези хора, които чакат само на тяхната инициатива......

Щом е рак да си върви назад!



Тема Какво следва сега?!нови [re: valena79]  
Автор Mapтиянa (надежда)
Публикувано17.09.06 11:12



Получихме епикризата!Нискодеференциран плоскоклетъчен карцином на бял дроб Т4N2 M x
Сега ще и правят химеотерапия, но аз доколкото знам във варненската болница изписвали ени лекарства , а слагали други по евтини какво трябва да искаме, кои са наи добрите вливки в нашия случай!
Незнам дали правилно се изразявам , но не съм запозната с мед.терминология надявам се да разберете какво питам!
Радвам се че има такъв форум, където можеш да получиш някаква информация!

Животът не ни дава нищо, което не може да си вземе обратно!

Животът не ни дава нищо, което не може да си вземе обратно!


Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: Mapтиянa]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано17.09.06 18:01



Това, че са назначили химиотерапия е добре, от гледна точка на това, че ще намалеят болките. Поне при баща ми беше така. Но лошото е, че от химиотерапията започна много да повръща-до около една седмица от вливането, повръщаше по няколко пъти на ден. Това и беше много лошо, тъй като като страшно много отслабна тогава. Не му помагаше никакво хапче, а пробвахме няколко-включително и Зофран на ампули. Така, че ако и при вас се случи така, то искайте да включват системи и така да подкрепят организма. Не допускайте да отслабне твърде много, защото после обратен път назад няма. А какъв курс е назначен? Пир баща ми беше вливане на 1-ви, и после на 8-ми ден. Това беше един курс. След 21 дни пак същото е така н.т.
Мисля, че е добре да знаете тези факти, за да има максимален ефект от терапията. Нас нямаше кой да ни предопреди и изпуснахме контрола.
Успех и пиши!



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: Eлфи]  
Автор Mapтиянa (надежда)
Публикувано17.09.06 22:51



В какъв смисъл изпуснахте контрола!Не ходехте в определените дни ли?
А това повръщане не е ли от некачествените вливки, знам че има по евтини (от които ти се гади мн) и по скъпи, които са по добри естествено!Искам да знам кои са по хубавите за да искаме от тях!
Тя вмомента няма болки, като почне терапията сигурно ще и се влоши състоянието!Единственото което е в момента е че кашли иначе никъде не я боли е операцията разбира се , но то си е рана!

Животът не ни дава нищо, което не може да си вземе обратно!<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Mapтиянa на 17.09.06 22:53.</EM></FONT></P>

Редактирано от Mapтиянa на 17.09.06 22:54.



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: Mapтиянa]  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 09:41



елфи ,къде боли от рак на бял дроб.Къде е болката.Майка ми има болки в кръста в дясно и не могат да открият от какво са?



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: kaт]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 14:16



Баща ми го боли цялата лява страна, най-вече в областта на дроба. Правили ли са й скоро на майка ти скенер?



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: Eлфи]  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 15:28



не са и правили скенер от около 3 месеца.Правиха и сцинтиография и даже не ми казаха какво е излязло на нея но предполагам че няма нищо защото не и вливат биофосфати за костите и на разчетката пише че няма обедителни данни за костен процис свързан с основното и заболяване.Също така пише че контрасното вещество не се е разпространило равномерно(не знам какво значи това).
Сега продължава да я боли когато се двъжи а като спре и легне спира да я боли,но никой не си прави труда да я изследва и да разберем от какво идва тази болка.Направо ми иде да ги удушааааааа тия доктори.



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: kaт]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 16:02



А лекарите правят ли нещо за метастазите в дроба?От кога е заболяването?



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: Eлфи]  
АвторKAT (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 16:50



в момента е на химиотерапия с таксотер.Миналия понеделник трябваше да и е последната вливка но лекарство все още няма.......и чакаме-досега не е имало случай да и сложат навреме таксотера винаги закъснява с около 2-3 седмици.След като и сложат тази вливка ще и направят пак скенер.Вие с какво се лекувате?



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: KAT]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 17:31



Баща ми направи два курса химиотерапия, но в началото на август, когато трябваше да му се прави следващия курс, вдигна температура и две седмици не можехме да я свалим. С много силен антибиотик я свалихме, но той вече е съвсем изчерпан, както психически, така и физически и отказа категорично да се лекува. Сега вече си е само в къщи и е на легло. Вече се радвам и като иска поне малко да хапне и си кажем по някоя приказка. Пие само хапчета за обезболяване






Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.